Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


DEZENT

Doporučené příspěvky

Podľa mňa nezáleži len od gumy a od motorizácie, ale aj od toho kto je aky vodič. Keď je to totalny analfabet v obore nevinde ani na tych najperfektnejšich gumach na svete. Išiel som raz v zime na Martinské hole(lyžiarske stredisko na Slovensku cca 1250m.n.m) a tam kde mal akysi Fiat (tlačilo ho asi 5 ľudí) s reťazami a Michelinkami problem sa rozbehnut (hrabal na plny kotol až kym som neporadil zaradit dvojku a jemne pustat spojku) s Feldou (Matador MP55) sa dalo vinsť sice tiež s reťazami ale bez najmenšieho problemu. Š100 a Š120 vyšli aj bez reťazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že se vám sem vloudím, bylo by dobré toto vlákno udělat i s tabulkou, zkušenosti s daným typem zimní pneu verzus vozidlo + motorizace. Bude to sice velká tabulka, ale určitě by přispěla, pročítal jsem všechno co se dá a je tady o tom celkem dost vláken, ale nikde žádný přehled v procentech. Takže kdyby se někomu do toho chtělo, páč já nevím jak se ta tabulka s hlasováním vytváří, bylo by to super. Zase těch motorizací není tolik a navíc od škodovky těch aut taktéž ne. Zahrnout tam Fabii I, II, Oktu I a II a pak Roomstra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už třetí sezonu jezdím na pneu Debica Frigo a nemůžu si na ni stěžovat,je to hrubej vzor což tady na Šumavě ve sněhu užiju.Teda pokud nějakej napadne,na asfaltu taky spokojenost.Neřek bych,že má špatné jízdní vlastnosti.

post-86-1193091620.jpg

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už třetí sezonu jezdím na pneu Debica Frigo a nemůžu si na ni stěžovat,je to hrubej vzor což tady na Šumavě ve sněhu užiju.Teda pokud nějakej napadne,na asfaltu taky spokojenost,ale každá guma má svoji mez,že.

tenhle vzorek jsem měl na feldě a pohoda vůbec neubýval a na sněhu super akorát teda na mokru nic moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro informace o gumách doporučuju adresu www.reifentest.com , vyberete si vzorek a výrobce a už jedete.

Přispívají tam normální smrtelníci, a ti se v hodnocení rozcházejí stejně jako novináři. Takže to čtení je někdy fakt zábava.

Ale nějakou představu o konkrétní gumě si tam každý asi udělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa nezáleži len od gumy a od motorizácie, ale aj od toho kto je aky vodič. Keď je to totalny analfabet v obore nevinde ani na tych najperfektnejšich gumach na svete. Išiel som raz v zime na Martinské hole(lyžiarske stredisko na Slovensku cca 1250m.n.m) a tam kde mal akysi Fiat (tlačilo ho asi 5 ľudí) s reťazami a Michelinkami problem sa rozbehnut (hrabal na plny kotol až kym som neporadil zaradit dvojku a jemne pustat spojku) s Feldou (Matador MP55) sa dalo vinsť sice tiež s reťazami ale bez najmenšieho problemu. Š100 a Š120 vyšli aj bez reťazí.

Suhlasim s Matom.M. Dost vela zalezi od skusenosti vodica. Niektori sa nevedia vyhrabat s 5cm snehu. Proste to turuju co to da, najlepsie do 8000 otacok....

Ja svoje skusenosti nenapisem, jazdim po rovine, ziadne poriadne kopce. Snehu pada v zime dost malo a aj ked napadne, raz-dva je prec. Mam Barum Polaris 2, na predchadzajucom aute som mal nejaky noname a ten sa brodil snehom napodiv bez najmensich problemov. A to som do neho liezol schvalne. Odkedy mam toto, este som si poriadny sneh neuzil. A ked sa nam ta zemegula bude ohrievat aj nadalej, na zimnu gumu si za par rokov nikto nespomenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JA mam kupene gumy Matador 165 R 14 a vyskusal som ich poriadne pred dvoma rokmi ked bolo vela snehu vysiel som s nimi do hor kde som kedysi na starej skodovke musel mat retaze . Tak spokojnost

tomu neverim ....

Stare Skodovky boli zadohraby s motorom vzadu, Fabia je pravy opak ...

tam kde som so Skodou 130L vysiel na letnych (skoro slikoch) som s fabiou na zimnych nevysiel ani do polovice (jedine s retazami)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal asi i jinde, ale po 4 leté zkušenosti s Polaris2 už nikdy víc. Na sněhu opravdu mizerné vlastnosti a na břečce a vodě ještě horší. Jediné co jsem oceňoval vysoký nájezd km a nízkou hlučnost.

Proto letos kupuju Goodyear UG7, protože od zimních pneu očekávám co nejbezpečnější jízdu na sněhu a břečce a odolnost vůči aquaplaningu. cenový rozdíl 800 na pneu mi za zvýšený pocit bezpečí stačí.

Tím ale nechci Polaris2 zatratit. Pokud člověk jezdí rozumně a ne na hraně, tak na normální klidné ježdění bohatě stačí - stále je to 5x lepší varianta než letní. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem koupil Semperit Winter Grip 165/70-14 podle testů jsou v tomto rozměru vynikající, a divte se, jsou vyrobený v Portugalsku.Tak podle místa výroby bych ještě nedělal závěry. Na Reifentest. de si jeden Helmut posteskl, že jeho Uniroyaly jsou vyrobený v čechách......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem koupil Semperit Winter Grip 165/70-14 podle testů jsou v tomto rozměru vynikající, a divte se, jsou vyrobený v Portugalsku.Tak podle místa výroby bych ještě nedělal závěry. Na Reifentest. de si jeden Helmut posteskl, že jeho Uniroyaly jsou vyrobený v čechách......

miesto vyroby teda MADE IN este nic neznamena, dolezite su podmienky a specifikacie za ktorych boli vyrobene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...