Přejít na obsah

Alternator , 1,2 TSI 77kw , r.v.2010


LineasBA

Doporučené příspěvky

Ahojte. Dnes sa mi stala taká nepríjemná vec. Počas jazdy mi vyskočila ikona baterie. Jazdu som došiel. Potom som sa vracal naspäť, opäť vyskočila.... po asi 15 minutách vyskočila aj ikona volantu a nešiel posilovač. Tak som vypol auto a už som nenaštartoval. Došiel kolega , naštartovali sme cez káble. Mieril som rovno do servisu IMPA v Petržalke. Počas cesty my vyskočili aj ikony abs, brzdy a hláška niečo s brzdami. Zdarne som došiel do servisu, ani som ho nevypinal, siel som do vnutra a keď som sa vrátil, auto sa samo vyplo s tým že nedetekuje kľúč. Samozrejme opätovne som už nenaštartoval. Vzali ho do servisu. Zavolal si ma technik nech sa idem pozrieť. že je zatečený alternátor od oleja. že nejake tesnenie treba vymeniť a že aj alternátor. že suma za opravu cca 800 eur. Skoro som odpadol. cena alternatora vychádzala na 560eur bez dph mam pocit, ostatné nejaké tesnenia a remenica klinového remeňa. Ja som z toho magor . čo sa tam mohlo stať. je ten alternátor fakt taký drahý? pozeram som poďľa typu 03F903023 DX aj nejaké iné a tam som našiel aj za 200 eur. Sú tie 200 EUrove fakt shity a treba tam dať originál za 650eur? Prosím poradte, či to mám tam nechať spraviť s originálnym alternatorom alebo kupiť aj ten lacnejši a mohol by tiež fičať. Ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknul bych i na tento odkaz https://www.cc-autodily.cz/alternator-140a je to dodavatel

od kterého beru roky a celkem musím chválit. Je třeba to ale ověřit, kdy bude dodání, zasílají

i na Slovensko. To DX znamená (nechci kecat), že je to výměnný díl, to znamená, že ten svůj

necháš při výměně servisu. Proto stačí když je to díl s kódem D na konci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem pekne za info, skusim zajtra este vymenit bateriu najprv, este mam povodnu...cital som ze aj bateria moze byt tak vymlatena, ze ju alternator nestiha dobijat a preto moze byt aj problem ktory mam.... ma napadlo ze ten olej co tam videli.... mozem mat este z maja , ked mi menili olej a zle dotiahli olejovy filter a z neho trochu vytieklo....ale odvtedy uz som presiel vyse 5000km...tak snad nemoze olej odvtedy teraz nejak pokazit alternator....ci?.... to s tou bateriou je pravda, ze ked je tak vymlatena..ze moze byt problem s elektroniku aj pocas jazdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem elektrikář, ale špatná baterie může dělat celkem nepředvídatelné komplikace.

Pokuď se ti kontrolka dobíjení rozsvítila za jízdy může to být opravdu alternátor.

Stalo se mě shodou okolností to samé při cestě na dovolenou do Tater (na Renaultu),

alternátor nedobíjel, upálil se plusový kabel. V servise ovšem můžou alternátor proměřit

a zkontrolovat, můžou to být třeba pouze uhlíky či něco úplně jiného.

Pokuď nemusíš řešit problém okamžitě poraď se i s někým dalším, servisy dnes "opravují"

stylem vyměň a vypadni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to už dlouho, skoro dvacet let, měl jsem seznam servisů od pojišťovny, něco jako

asistenční služba. Podařilo se nám dojet do tohoto servisu (malinká dílna) kde měli

naštěstí i jámu. Komický nam tom bylo, že servisák vše proměřil (opravdu nedobíjel

alternátor), vyměnil uhlíky, ale pořád to nefungulo. Až jsem sám vlez do jámy a hejbal

s kabely a ten nejtlustější červený mě zůstal v ruce bylo jasno. Servisák napájel nové

očko, přidělal a frčeli jsme dál. Umíš si představit tu úlevu, už jsem to viděl, že je po

dovolené (Záhradky, Chopok).

Pokuď máš baterii devět let, tak bych určitě šel do výměny, mě nejdéle vydržela necelých

osm let, nic tím nezkazíš a pokuď je to tím, máš vyhráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...