Přejít na obsah

Zimni pneumatiky a disky


slovacik

Doporučené příspěvky

To prehadzovanie ma jednu nevyhodu, treba sa prispobit casovo servisu. A rocne to vidim tak na 40-50eur/2prezutia za sezonu podla rozmeru. Takze zase ten komfort a peniaze po par sezonach za komplet sezonne prezutie, nie su az tak hrozne. A hlavne este ak sa zrata cena za 17ky zimne na alu. A plechy ci alu zimne ti stale ostanu.aj ked budes raz menit auto, ci uz ho das k nemu, ci zvlast, daco sa z nich vytiahnut da. Mna vysli komplet aj s obutim na 380 na scalu. Je pravda, ze puklice nemam este. Popripade pouzijem z opla co mam uni design.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, csabac napsal:

To prehadzovanie ma jednu nevyhodu, treba sa prispobit casovo servisu. A rocne to vidim tak na 40-50eur/2prezutia za sezonu podla rozmeru. Takze zase ten komfort a peniaze po par sezonach za komplet sezonne prezutie, nie su az tak hrozne. A hlavne este ak sa zrata cena za 17ky zimne na alu. A plechy ci alu zimne ti stale ostanu.aj ked budes raz menit auto, ci uz ho das k nemu, ci zvlast, daco sa z nich vytiahnut da. Mna vysli komplet aj s obutim na 380 na scalu. Je pravda, ze puklice nemam este. Popripade pouzijem z opla co mam uni design.

A kde ste objednal ak mozete napisat. Cenovo je to dobre. Puklice sa daju zohnat aj za 10€ kus to som napisal len origo skoda take drahe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás mají originální poklice Tecton na skodováckým e-shopu za 963,- všechny 4,takže počítám, že u Vás to bude podobné a pak mi přijde zbytečné shánět nějaké neoriginaly.. Jediné z čeho bych měl strach, že je někdo brzy z auta sundá... Tohle už jsou spíš prkotiny, hlavně pak nešetřit na pneumatikách...

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady už je to skoro na přejmenování tématu, aby to nebylo jen o pneu ale obecně jako “Zimní obutí” ?

Neoriginální levné ALU disky s největší pravděpodobností po první zimě pokvetou, originální (a snad i ty kvalitnější neoriginály) jsou testovány na kvalitu laku dle TÜV v solné komoře a nějaká koroze bez značného poškození tak nehrozí. 

Díval jsem se na rozměry 16” disků a skutečně na Scalu mě to našlo jen 1 typ který hodnotami seděl, jinak vůbec nic. To je škoda, například Dezent mívá často rozměry na Škodovácká auta a vídám je tak na každém třetím autě. U těch Dezent aji prodejci píšou, že jsou vhodná na zimní obutí.

 

@Tomíno S.samozřejmě musíš na internetu poctivě hledat a nebrat hned první podezřele levnou nabídku. Prodávají se i čerstvě sundaná kola z předváděček nebo ze skladovek když si majitel koupí jiné hezčí. Já jsem koupil i opravované, lakované na první sezonu a nebyl problém s vyvážením, ikdyž to byl opravdu risk. Na to aby se nedalo kolo už ani vyvážit nestačí pouhý výtluk, tam už musí jít o dopravní nehodu. Originální disky jsou mnohem odolnější než kdejaké napodobeniny nebo neoriginály za babku.

 

Přezouvání letních/zimních pneu na jedněch discích nedoporučuju, obzvlášť pneu s nízkými  a tvrdými bočnicemi když se nasazují nebo sundávají, tak disky extrémně trpí. Pneu v podstatě také. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Už som s kupi diskov na zimu celkom zblbnuty. Na stranke som si vybral tieto disky:

https://www.prezuj.sk/6x16-5x100-et38-brock-rc30-farba-ks-552615

nasledne mi napisali z predajne ze:

"Tieto disky sú na vaše vozidlo schválené len v ET 35, keďže pri tomto rozmere disku nemáte uvedený rozmer pneumatiky 205/55R16 mali by ste si tento rozmer nechať zapísať do technického preukazu. Certifikát na zápis alternatívnych diskov je v cene 20€."

 

Ja stale zijem s tým, ze mozem mat disky 6x16 ET 38, 40 alebo 35 alebo musia byt len ET35?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie , ja chcem pneum. 205/55 R16 a vybral som si AL disk 6x16 , 5x100 ET 38 a 57,1. ako som vyzsie napisal.

na poziadanie som im poslal TP s vypisom diskov a pneum co tam mam zapísane. 

Takže ja možem pouzit disk ci plechovy ci AL s ET 38,40 s pneum 205/55R16 ?

a na ET 35 pneum. 195/60R16 ?

Je ale pravda, ze na e shope Skoda vo vybere Scala su komplety vsetko s ET 35

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když se podíváš na škoda eshop tak u AL disků máš specifikováno

 

Rozměry kola: 6,0J x 16“ ET 38 
Rozteč šroubů kol: 5 x 100 mm
Pneu: SCALA - 205/55 R16 - nelze kombinovat se sněhovými řetězy.  

 

Já mám objednané plecháče ET40 + gumy 205/55 R16 .

 

 

Editováno: , autor: PeWe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dezent a iné čínske výrobky sú super v tom že sa po prvej zime už nedajú zohnať ... teraz tu mám rozbitú R16 IBIZU , disk predaný 2018/01 a dnes už nedostupný DEZENT , posledný kus volade v prdeli v Dánsku a cena dopravy 80€

toto presne treba , vyzerá to zle , funguje to zle , úplne najlepšie sú tie kde ľudia potratia strediace krúžky a skrutky a montujú to ako príde a riešia trasenie ... To na FI si objednám origo disk zo dňa na deň aj na 15 ročné auto ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@slovacik zalezi kolko najazdis a kazdemu sedi nieco ine viac. ja dam za zimu cca 25-30t a mne sa osvedcili nokiany. tie mam i teraz i poslednych 8rokov som jazdil na nich. predtym D3ky od nich. vydrzali mi cca 3 sezony s tym, ze este jedna by sa s mensim najazdom dala dat, ale to som ja uz menil.

momentalne mam obute zase nokiany, D4ky

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Joscer napsal:

Tobě vydržely zimní pneu Nokian 3 zimy při nájezdu 25 - 30 tisíc za zimu? Za jednu zimu? nebo za všechny 3 zimy dohromady?

za 1 sezonu spravim 25/30tkm na zimnych a to iste na letnych. Jazdim dlhe trasy, takze minimum brzdenia a odpichov, atd. Vacsinou mi vydrzia pneu 3-4sezony, zalezi samozrejme od pneu. Nokiany v pohode dali 3sezony a ostala rezerva este cca 1mm nad znackou co indikuje vysku zimneho dezenu. Letne mi paradoxne vydrzali doteraz na astre menej, teda tak isto ako zimne, no tam to slo dole viac .ale to bude tymi sviznejsimi jazdami v lete.

Mimo temy trocha, napr. platnicky v pohode dali na astre u mna 80-100t km a kotuce 150t km, ostatny co jazdili kratsie trasy, menili o dost skor.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac

No, já jezdím za zimu tak 8 tisíc. Doteď jsem vesměs používal Barum Polaris (Fabia III, Rapid a Rapid Spaceback) a čtvrtou zimu bych už s nimi asi nejezdil. Řekněme, že jsou tak na 30 tisíc km. A také žádné brzdění či odpichy, jen dojíždění do práce do 60 km vzdálené Plzně po dobrých silnicích. Nevěřím, že Nokiany jsou 3x lepší na kilometry než Barum Polaris. Ale hodnotit to nehodlám nemám vlastní zkušenosti. A jestli jezdíš po stavbách, jak zmiňuješ v diskuzi o ostřikovačích, tak se mi fakt věřit nechce.

Na svém prvním autě, Felicii 1.9D jsem měl zimní GoodYear UltraGrip 4. A ty daly tak tak 50 tisíc. A to byly nějaké pneumatiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joscer nejaydim po stavbe, je tu normalna cesta, ale hore nad kancelariami je stavba a funkcna atomova elektraren, lokalitu uz mas jasnu teraz. proste 3 sezony som dal a 4 uz som menil. niekto kto jazdi malo by dal do indikatora este sezonu. jazdim po normalnej asfaltke a v zime na 70% dialnicu. okrem toho sem tam na ryby daky nespevneny povrch. akurat prehadzujem po sezone vzdy dalsiu sezonu, zadne dopredu a naopak, aby sa rovnomerne opotrebovali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

barumy som mal pred 10rokmi preto tiez nejdem hodnotit, iba napisem skusenost. mal som letne a hucali viac ako zimne. a nemam nic proti barum, sam by som nikdy uz nekupil mecheliny napriklad. mal som primacy 3 na oboch astrach a boli dobre vlastnostami len prve 3mesiace do najazdu 15t km, potom neiste za mokra. som zastanca, ze guma by mala byt v testoch uvadzana po 10tkm ci 15tkm aby bolo realne vidiet vlastnosti pri pouzivanie. nie nove ako f1, ze vzdy nove obute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky tomu nájezdu moc nevěřím. Mám Nokian na octavii a rapidu a jsem teda zvědavý na ty nájezdy, zimní GY UG 7+ byly to nejlepší co jsem za 30 let jezdil v podhorské oblasti. Poslední Polaris 5 ještě neznám, ale předchozí byly nic moc stejně jako Matador, který mi nic nevydržel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...