Přejít na obsah

Zimni pneumatiky a disky


slovacik

Doporučené příspěvky

je dobré i sledovat eshop ŠA, před pár měsíci tam měli výprodej kompletů Nokian na F3 a R za opravdu super cenu, třeba před zimou s něčím zase vyskočí. Já si vzal sadu rovnou u prodejce, nemusel jsem nic vyhledávat, porovnávat, kompletovat atd., ale hlavně spousta ušetřeného času za rozumnou cenu a kvalitu v porovnání s vlastním řešením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď 17" a nějak se mi nechce do 15". Ale především taky proto, že rozměr 205x55 r16 je celkem rozšířený a není moc problém sehnat. Kdežto sehnat 195x60 s tím rychlostním indexem, co mám v TP je takřka nemožné.

Navíc bych nemohl brát ani ve ŠA, protože tam mají u 195x60 R16 89H, ale já mám v TP u tohoto rozměru 89V.

IMG_20200715_151245.jpg

Editováno: , autor: cajky
Doplnění fota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, petulko napsal:

Na str.4 som dal odkaz co som objednaval ja plechace a pneu. a vsetko pasuje ok. Pri vyvazovani som nemal ziaden problem. 

Ať koukám jak koukám, tak nikde žádný jiný komentář od tebe nevidím a to jsem to projel už třikrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, něco jsem našel a pokud to tak podle zákona skutečně je a hlavně u pojišťoven a STK taky v cajku s tím, tak to se mi líbí. Ale pouze teda v případě, že by stačilo zadat v maxidotu tu maximální hodnotu, žádnou nálepku tam mít nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec bych vzal odtud, jak jsem si uložil od někoho, kdo to tady dal dříve, jelikož výrobce je Škoda, takže pohoda.

https://www.mojepneu.cz/skoda-scala-6x16-5x100-et40

A pneu nakonec toto - https://www.mojepneu.cz/continental-contiwintercontact-ts-860-205-55-r16-91h-2

Jaký názor máte na zesílené pneu? Vyplatí se to? Nebo je to zbytečné?

 

Edit: a je nutné mít nálepku nebo zadáno v počítači, když má člověk nižší rychlostní index, ale jeho rychlost je pořád vyšší, než maximální konstrukční rychlost auta?

Editováno: , autor: cajky
Pneu vybrána
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cajky Continental nejlepší volba! Tyto gumy jsem měl na S2  citigo a byly moc dobré?

Zesílené pneu mají tužší bočnici, jsou o něco pevnější, zvládnou i obrubník a auto lépe sedí při manévrování. Asi bych si připlatil. Na naší Scale máme letní i zimní XL a osobně asi bych do obyč nešel. Můj názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, vyhrály snad všechny testy, co jdou, tak je vezmu určitě.

Jen nakonec beru patnáctky, ta cena oproti šestnáctkám je znát.

Ale zesílená zatím bohužel není, celkově je teď nějak málo pneu skladem. 

Editováno: , autor: cajky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, jelikož mám po prodeji Scaly disky které se nehodí roztečí na nový vůz tak nechávám k prodeji. Pneumatiky bych si nechal, jedná se o tuto saduhttps://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kolo-z-lehke-slitiny-hoedus-aero-16-pro-scala-kamiq/p/654071496F+FL8

disky jsem využil pro zimní pneu

DSC_0197.JPG

DSC_0201.JPG

DSC_0200.JPG

Editováno: , autor: griveous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...