Přejít na obsah

Zimni pneumatiky a disky


slovacik

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Áno, samozrejme, to už RAPID mal meranie akože tlaku cez ABS. V skutočnosti nemeria tlak, ale počet otáčok kolesa, ak sa zmení tlak, zmení sa počet otáčok kolesa a systém ABS vyhodnotí podhustenú pneumatiku. Ventily obyčajné. Kupoval som vlani na zimu sadu plechových diskov a pneu a ventily sú klasické. Aj na originálnych pneu + elektróny sú obyčajné ventily. Neprehusťovať pneu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpo jsem dovezl kola. 

Arva, vap, hydroxid, vap... 

Šestnáctky i s docela dobrýma zimákama Bridgestone za 2,5tis.

No nekupte to😀

 

IMG_20210724_202634.jpg

 

Ještě tyhle pokličky a bude z ho*na bič 🤣

 

 

IMG_20210724_203327.jpg

 

Edit: a tady komplet... 

 

 

IMG_20210728_130512.jpg

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pokud je šroub z alu tak na plech jde... 

Některé starší alu můžou mít více "masa" a šroub z plecháčů může být krátký a držet jen na pár závitech. 

 

Tady dávám foto lowcost zimáků na autě. 

IMG_20211027_150103.jpg

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

chtěl bych se vás zeptat.

Mám ojetou Scalu 2019 1,6 TDI Style manuál (ze Škoda PLUS, bez havárie). Má najeto přes 42 tis. km. Poslední víkend v říjnu jsem přezouval na nová zimní kola (205/55 R16 91 H Bridgestone Blizzak LM-005 na plecháčích  6Jx16 ET40). Jízdní vlastnosti se mi zlepšily. Aute je hezky přibyté a řekl bych, že má i větší odpich :-)

 

Všiml jsem si ale jedné změny, která né že by mi vadila, ba spíš naopak více se mi to líbí :D -> motor je více hlučnější (má až sportovnější zvuk), zvláště při 2200 otáčkách to jde znát.

Jezdím na individuální drive mod, kde mám pohonu režim Sport (možná to je tím, zkusím to i na Normal nebo Eco a pak bych dal vědět).

Tak se chci zeptat, jestli se mám něčeho bát, je to normální? Není to nějak nebezpečný pro motor? 

 

P.S. Spotřebu mám skoro stejnou jako na letních, někdy je nepatrně o 1 až dvě desetiny větší. Jezdím s ní do práce (hlavně dálnice), za den najedu tak 95 km.

 

Díky za odpověď.

 

Ať to jezdí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím, Jsem nový (šťastný) majitel Scaly 1,5 7°A chtěl bych si na ní pořídit zimní výbavu. Plechové disky ( řetězy možná 1x za rok) a pneu. Disky asi tyto https://www.mojepneu.cz/skoda-scala-6x16-5x100-et40  od KFZ, jsou o litr levnější než originál tak mě zajímá, jestli má někdo s nimi zkušenosti. A pneu asi MICHELIN ALPIN 6205/55 R16 91 H .   Dle TP je to v pořádku, Ale štve mne, že na 205 prý nejdou řetězy a užší tam nechci dávat kvůli jedné nebo dvěma jízdám.  Má hlavně někdo zkušenosti s těmi KFZ disky? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

ahojte, mate tu niekto v TP zapisane 205/55 R16 ale 94V? ja som bol celkom nateseny, ze mi budu stacit 91V alebo 91H hlavne podla foto na zaciatku tohto vlakna, kde dvaja ludia zdielali svoje TP a mali tam napisane len 91V a 91H.

Z mne nejasneho dovodu mam v TP este samostatne pridane M+S gumy coz je znacenie pre celorocky pripadne zimne. podla toho mi vychadza ze si zimne pneu budem musiet kupit 94ky zatazovy index? Je to dalsich min 40 eur naviac za sadu coz ma teda moc nepotesilo.

 

Jediny dovod by mohlo byt tazne zariadenie, resp vozik? Lenze ja ho tam nemam, mam len predpripravu+ pokial viem tak spravne oznacenie zimenj pneu + od roku 2024 jedine mozne bude 3PMSF a nie M+S ako je to v TP... len pochybujem ze by som s tymto argumentom u policajtov/poistovni uspel. STretol sa uz s tymto niekto a ako ste to riesili?

 

image.thumb.png.608de4734ee7f9cd6b57e4550c8b2df7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Po dlouhém rozhodování jsem nakonec koupil na zimu 18" disky Blade. Přidávám i foto kdyby někdo potřeboval vidět jak vypadá Scala s diskama Blade. Já jsem na netu takovou fotku jen těžko hledal. 😊 V reálu je to ještě hezčí než na fotce. Nelituju toho, že jsem šel do 18".

 

 

image.thumb.jpeg.58ebe3ec7f8802750b507d5d5719d0ef.jpeg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...