Přejít na obsah

ALU kola r17 nebo r18


Pavel37

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl bych Vás poprosit o názor na velikost kol.

Brzy se stanu majitelem Superba III Sportline, který sedí na 18 palcových kolech.

Mám zkušenosti z Octavia II RS (r.v. 2008), který je na 18 palcových kolech strašný kostitřas.

Tak se chci zeptat jestli mám koukat po 17 palcových kolech, nebo 18-ti palcová kola budou dobrou volbou pro tento typ rodinného vozu

Děkuji za vaše názory.

Editováno: , autor: Pavel37
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na aute 19ky s DCC a komfort je v pohode, neni to tvrde ani na rezim sport. Co je ale problem jsou diry, pricne  prahy apod na silnici, jsou to dost hnusne rany a mam pocit, ze prorazeni je jen otazkou casu.

Editováno: , autor: 5icz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DCC rezim SPORT by mal byt este tvrdsi oproti sportovemu podvozku bez DCC dodavanemu standardne vo verzii sportline.
a ano. medzi zimnymi 17" (conti) a letnymi 18" (pirelli) je citelny rozdiel, no zaroven O3 RS bola na 18" vyrazne horsia (co sa tyka komfortu) a na nej bol rozdiel v komforte medzi zimnymi 17" a letnymi 18" obrovsky

 

na tych 18" v DCC rezime SPORT sice citit nerovnosti, no nenazval by som to kostitrasom ako O3 RS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím se SIII sportline s DCC letní i zimní kola 18" 235/45. Výraznou část času používám DCC režim sport nebo individual (mám individual trochu přitvrzený od Ferdy - nastavení DCC z Arteonu). Trochu si vyčítám, že jsem nevzal 19" kola. Mezi letními a zimními 18" pneu není v komfortu žádný rozdíl (v trakci samozřejmě propastný rozdíl je).

 

Doma mám SII bez DCC na 18" 225/35, kterým teď jezdí žena. Tam je opravdu cítět každý kamínek. Na příčný práh si nedovolím najet rychleji než 10 km/h. Předpokládám, že O2 na 18", kterou zmiňuje Pavel37, bude ještě horší. SIII 18" v nastavení DCC normal bych komfortem drncání srovnal s OII 16" 205/55 . Možná skoro OII 15" 195/65.

 

Můj názor je jednoznačný. Na léto 19", na zimu 18". 17" budou na takovém pěkném autě vypadat jako plovací kruh. Obzvlášť na sportline tím naprosto degradujete dojem z auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem našel následující. Originální 18" pro O2 RS jsou v rozměru R18 225/40 = 9 cm gumy. Originální 18" na SIII jsou v rozměru R18 235/45 = 10,35 cm gumy. Pro porovnání 17" na O2 jsou 225/45 = 10,13 cm gumy. Takže už jen množstním nafouklé gumy musí být na 18" na SIII zákonitě měkčí než na O2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...