Přejít na obsah

DSG u 2.0 TDI 110 kw


pabloescobar

Doporučené příspěvky

Ví někdo, zda je u tohoto motoru sedmistupňové DSG suché či mokré (tzn. suché spojky vs spojky v oleji)??? O "suchých" DSG se v minulosti dost napsalo, většinou nic kladného, co se spolehlivosti a výdrže týká. Vývoj šel ale dopředu, tak si říkám, že koncern snad už mohl odladit neduhy. Většinou tomu moc lidí nerozumí, někde se píše, že od krouťáku 250 nm už jsou jen "mokré", že suhá DSG by to neutáhla, jinde zas píšou, že sedmistupňové DSG je pouze suché (oproti 6st, které bylo mokré).

Vy, kteří už máte s 2.0 TDI a 7st. DSG větší nájezdy, napište sem své zkušenosti se spolelivostí a výrží. Díky.

DSG.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

kdyz mas 7 st, tak mas suchou, 6 st. je mokra. bo je to jinak?? ale sucha se bere ze je tam cca 1,5 litru oleje a mokra cca 6 litru.

jinac u tourana sem mel mokrou a menil jsem ji v cca 140 tis.

ted mam suchou a mam 190, a myslim na spojku nebylo sahnuto, jen mi rikali pri prodeji ze se menila mechatronika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suchá DQ200 - u O2 2010 1.4TSI ve 140tkm převodovka KO, výměna (platil vyrobce). Pak v 280tkm opět KO, oprava mne stala 60tisic. Po dalších cca 15tkm KO mechatronika, výměna a auto šlo pryč.

Pak koupen nový G7 2016 1.4TSI, cukání v záběru, 2x výměna spojky, po 2. výměně jakžtakž OK.

Nový Leon 3 2016 1.6TDI uplne stejne cukani jako u G7. Tohle auto jeste mam, zatim to neni tak hrozne a je to v záruce.

Do Kodiaka už jsme chtěl pouze mokrou DSG. Ta se zatím zdá ok.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...