Přejít na obsah

Octavia III CNG-otáčky pomalu klesají


Martin Winter

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,
mám první auto na CNG Octavii 3,auto jsem koupil 2 roky staré ještě v tovární záruce.

Mám takový pocit,že to není normální jev-při řazení když pustím nohu z plynového pedálu velmi pomalu padají otáčky, musím čekat a tím auto ztrácí na rychlosti.Nechci řadit ještě když jsou vysoké. Nejhorší je to, když člověk potřebuje rychle někde rozjezd a do kopce. Při podřazení a puštění spojky si auto ještě trohu zrychlí,než začne brzdit motorem. Je tento jev u CNG normální? Ještě poznámka-auto rok stálo-nejezdilo, jestli není chyba někde v něčem zatuhlém-pedál,klapka,nebo.......??? Kontrolka motoru nesvítí, auto jede super. Byl jsem se zeptat ve dvou autorizákách-jeden, že je to normál, druhý že asi není normál, ale neměli s tím zkušenost. Jinak nejsem úplný amatér, dělám u jiné značky a tam se žádný cng takto nechová.

Díky za vaše postřehy,zkušenosti.

Martin

Editováno: , autor: Martin Winter
oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 9. 2019 na 14:48, Kukiak napsal:

Neviem ci myslime to iste, mne to robi, ze pokial mam zaradenu rychlost a pustim plyn, tak auto nezacne ihned brzdit motom, ale az po par sekundach. Myslel som, ze je to vlastnost. Po pusteni plynu to teda netrhne autom hned.

no je to podobné,prodleva při brzdění motorem tam je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 9. 2019 na 15:59, Dablas2 napsal:

Nevím, spíše je někde chyba, kdyby si to natočil tak ti řeknu, jestli to mám stejně jak ty.

video 1. je vidět padání otáček ze začátku:

https://photos.google.com/share/AF1QipNx-VYGV06-Kb7-l-Oen5-WQK5u_XibRwv_8fEU2o2teIqLA9LEj82_591mhuxApw?key=dHlrMUJPTUxaSHNCQmw5QlRDMEFReHJ4MjVkczRn

video 2 . padání po 25.vteřině:

https://photos.google.com/share/AF1QipNtAjj4z6Iam8BHeXHGH8a1PB10VE5sSN47W78iC00Ej3GTobvdqTDnWO4EjjVlwQ?key=RC1qWE5QRjV6R1FZLUxaV0RsODVsQmZHZEdwbVhn

 

 

Editováno: , autor: Martin Winter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se že je to normální, pořídil jsem nově Golfa 1.4 TGI (uplně stejná technika) a řazení je díky tomu dost nekomfortní, měl sem předtím i Rapida 1.2 TSI a podobné chování... Děda má staršího Golfa MK5 s motorem 1.4 MPI (85k a vůbec to nejede) ale to fungování a řazení je absolutně perfektní, vše funguje přirozeně jak má, u těhle nových TSI je řazení přímo za trest :)

 

Je to pravděpodobně způsobeno těžkým setrvačníkem ale je možné že je to děláno elektronicky kdo ví.

Editováno: , autor: Booczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 10/8/2019 at 2:03 PM, Martin Winter said:

video 1. je vidět padání otáček ze začátku:

https://photos.google.com/share/AF1QipNx-VYGV06-Kb7-l-Oen5-WQK5u_XibRwv_8fEU2o2teIqLA9LEj82_591mhuxApw?key=dHlrMUJPTUxaSHNCQmw5QlRDMEFReHJ4MjVkczRn

video 2 . padání po 25.vteřině:

https://photos.google.com/share/AF1QipNtAjj4z6Iam8BHeXHGH8a1PB10VE5sSN47W78iC00Ej3GTobvdqTDnWO4EjjVlwQ?key=RC1qWE5QRjV6R1FZLUxaV0RsODVsQmZHZEdwbVhn

 

 

Zdá se mi, že mi padají stejně, možná tobě tak o 15% pomaleji, ale fakt strašně malý rozdíl. Za mě bych to neřešil... jestli si vzpomenu tak ti natočím jak mi to rychle padá a můžeš porovnat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
V 21. 10. 2019 na 23:11, Dablas2 napsal:

Tak jsem si na tebe vzpomněl a sledoval jsem jak mi padají otáčky. Mohu konstatovat, že mi padají stejně pomalu jako tobě, ne-li ještě pomaleji. Řekl bych, že je to tak schválně ať převodovka nedostává takové bomby při svižnější jízdě...

s tím úplně nesouhlasím a hlavně to dostává sežrat i spojka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...