Přejít na obsah

Sjíždění předních kol na vnitřní i vnější straně.


NeoNeCZ

Doporučené příspěvky

Zdarec, mám takový problém, už delší dobu mi Fabie 1 combi tdi  tahla na pravou stranu, postupně se to zhoršovalo.

Ted po půl roce od přezutí na letní jsem si zjistil ze se mi uplne sjeli vnitřní i vnější části pneu, prostředek by ještě příští rok vydržel. 
Tak šlo auto na geometrii, tam serizeno jak má být + vyměněna tyč řízení (byla vůle v právem kole).

Tak je mám opravené, ale pořad po chvilkovém puštěni volantu, se volant mírně natočí na pravou stranu a auto odbočuje doprava (je to méně jak dřív ale pořád).

Tak mám otázku, jestli to můžou dělat ty špatně sjeté pneu, nebo ne nejlépe udělaná geometrie nebo ještě něco jiného ? 
pneu mám Barum 195/50 R15 
tlakuju přední na 2,2 zadní 2.0 bar.

Dřív jsem dával víc o 0,2 bary ale na výmolech to bylo poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hele z vlastní zkušenosti (protože taky jezdím v létě na 195/50 R15) můžu říct, že na jedničkové fábii na širších větších kolech hodně závisí na sklonu vozovky. Jezdí se vpravo a většina silnic je kvůli odtoku vody vyspádovaná směrem ke krajnici. Zkus někdy přejet do protisměru a pozoruj, jestli ti auto nezačne zatáčet zase lehce doleva :) Nevím jak moc ti to na tu stranu táhne, ale já tenhle jev pozoruju, mám geo OK a gumy se mi nesjíždí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...