Přejít na obsah

Špatný příjem rádia


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

potřeboval bych poradit případně nasměrovat. V autě mám z výroby rádio Bolero a už delší dobu pozopruji špatný příjem stanic. Nelze vyladit tak, aby stanice nechrčela.

Co to může způsobovat? Samotné rádio? Anténa? Jak to zjistit?

Koukal jsem do dílenské příručky, kde jsem se dočetl, že anténa pro příjem rádia je v zadních bočních a v zadním okně. Ta ploutev na střeše je jen pro GPS a BT a pod.

Mohli byste mi, prosím, poradit? Případně nasměrovat na příslušné téma?

 

Moc dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než se v tom začneš vrtat - nemáš v autě něco trvale píchnutého v 12V zásuvce.. napájení kamery, nabíječka na telefon apod.? Taky jsem řešil špatný signál rádia (hlavně u stanic ČRo) přes analogové vysílání a nakonec se ukázalo, že to ruší adaptér 12V->USB. Po jeho náhradě (s asi lepší elmag. kompatibilitou/odstíněním) se tyhle problémy odstranily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, dík za podněty. Můj problém je o to horší, že někdy hraje rádio úplně bezvadně a týdny problém nepozoruji. Pak si ale jedu a najednou rádio ztratí signál a už nemůže pořádně nic naladit. Druhý den k autu přijdu a zase to hraje.

 

Včera jsem byl v autě a koukal do toho skrytého menu. Obě antény on, ale dalším číslíčkům už nerozumím. V tom rozbrazení se při točení pravím čudlem zobrazují další frekvence. Předpokládám, že to je síla signálu na předladěných stanicích. Jo a včera hrálo rádio zase bezproblémově. Ale stojí v Praze, takže silný signál rádií.

 

Ještě prověřím to napájení. Trvale v autě nic v zásuvce nemám, ale zkusím vypozorovat, jestli se signál neztrácí při zapojení nabíjení telefonu.

Asi budu muset zase počkat, až se zhorší příjem a pak kouknout do toho menu. A podle toho postupovat dále.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Už jsem z toho na palici.  Druhý USB adaptér, co vlastním, asi ruší rádio také. Sice výrazně méně, ale trošku asi ano.
Mohl by mi někdo doporučit nějaký kvalitní USB adaptér? Nebo třeba jiné řešení?

 

Potřebuji dozadu i dopředu auta dotáhnout USB. Kdybych koupil tohle transformator-napeti-12v-5v a nějak to ).nabastlil, budu na tom lépe? (Vzadu bych to chtěl dál místo popelníku.)

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš potřebovat něco kvalitního, ale taky to nebude záruka. U nás v práci máme v autech kamery a při zapnutí funguje jen jedna stanice, zbytek šumí, má kamera v autě je v pohodě.

 

Bude to hodně individuální a asi budeš muset vyzkoušet víc adaptérů.

 

https://forum.skodahome.cz/topic/126834-spatny-signal-radia-pri-zapnute-nabijecce/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...