Přejít na obsah

Blikající podsvícení budíků a další závady interiéru


Peter Petr

Doporučené příspěvky

Už delší dobu řeším na Fabii 1 benzín 1,4 problémy tohoto rázu.. občas spadne a hned vyskočí otáčkoměr a rožne se ASR a po vypnutí klíčku vše ok a ve vagu sporadická chyba komunikace.. to je jednou cirka za měsíc onic nejde..Problikává  podsvícení budíku a zdá se že i světla...nejvíc vidět v noci...dal jsem měřák do zapalovače a ne pravidelně ale občas to klesne 12,6v jinak 1,4v altík po opravě dělalo to stejně i před opravou. Nové uhlíky regulátor i kroužky a diody ok...Hledaní špatné kostry vše očištěno a na motoru zoxidovaná od fridexu, opraveno, kromě kostry v palubovce...to nevím jak se tam dostat... všechny kontakty na baterce a pojistky očištěny.. deska problikává dále, ale nabíjení se o něco navýšilo...Začalo mě zlobit i relé benzínového čerpadla nenaběhne, ale občas jo ,musím udeřit do strany od pojistek...Nové cirka 1800kč. Oprava u zkušeného elektrikáře řekl relátka neodchází nekupovat..Ok dal jsem mu to do opravy...proletoval údajně pod palubovkou a pod těma relátkama je nějaká řídící deska vozu NE motoru... Relé jede ale budíky pořád blikají..mírně... něco jak když se dotáhnou okna nahoru když už jsou, pokles napětí ale nasírato......a zdá se i cele vnitřní osvětlení... Venkovní světla už ne...Ještě mi nejde levý repro ve dveřích zkoušel jsem do dveří poklepat ale nic potom uprostřed palubovky jsem udeřil a on se rozjel na nějakou dobu až do prvních otřesu...Je těžké tu palubovku rozdělat díval jsem se do příruček jsou tam nějaké ty kostry a propojovací body....A kabel který jde pod stěrači k motoru je odizolován a utěsněno ten svazek přes který tekla voda a hnilo to...to je OK v mojem autě...Můj nazor někde pod palubovkou..Ta řídící jednotka asi nejde nová koupit proto mi ji asi proletoval...Ten elektrikář co mi to dělal je dobrý ale celkem drahý kdyby to měl všechno zkoušet a rozdělávat tak to bude pěkný balík proto hledám nějaké rady tu.. Viděl jsem že to někomu dělalo i to čidlo na řízení, ale při otáčení volantu nic nebliká a řízení jde celkem dobře akorát je pravda když stojím na místě podsvícení nebliká ani když točím volantem nebo přidávám plyn až když jedu to začne dělat....Proto jsem myslel nějaký kontakt při otřesech třeba ale to není pravidlo bliká to náhodně...Poradíte někdo kde hledat závadu? Měnit celé budíky a programovat imobilizer a když to tím nemusí být...se mi nechce...Mám ještě nové info kontaktoval jsem toho elektrikáře tak prý čidlo řízení nejde vyčistit je třeba vyměnit...Ale řekl mi test udělat. Odpojit bud konektory od posilovače nebo vyhodit pojistku nad baterkou a zkusit jízdu bez posilovače jestli to bude problikávat taky a tím se eliminuje řízení..protože čidlo stojí přes 2000kč at ho nekupuju zbytečně...dobrá rada dnes večer otestuji a pak napíšu jak to dopadlo...protože nevěřím že je to někde uvnitř v palubovce nebo otestuju a uvidím...Takže test hotový a nejsem vyjímka...řízení teda senzor to asi dělá ....vyřešeno

Editováno: , autor: Peter Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...