Jump to content

1.0 TSI Točí ale nechytne


Recommended Posts

Zdravím,

jíž druhý týden jezdím s novou scalou. Auto je skvělé, ovšem jednou za cca 10 startů (je to náhodné) se objeví tento problém. Auto bez problému začne startovat, ovšem ani po delší době nenaskočí. Na druhý pokus naskočí ihned. Zatím tato situace nastala asi 4x, pokaždé v jiném stavu - za studena, polo-studena a i po 50 km jízdě na dálnici. Na přiloženém videu auto jelo pouze velmi krátkou trasu do myčky, ovšem předešlý den ujelo 400 km cestu pouze na dva starty, autostop pokaždé automaticky vypínám.

 

Budu to řešit s prodejcem, jen mě zajímalo zdali někdo nemá podobnou zkušenost, díky za všechny rady.

 

Edited by jeli13
Link to post
Share on other sites

Mám stejný problém, přesně jak popisuješ. Auto mám asi měsíc. Všiml jsem si, že když tohle neúspěšné startování zruším startovacím tlačítkem, cvaknou zámky ve dveřích a bliknou kontrolky.  Až bude čas, zajedu s tím do servisu, dám vědět. 

Link to post
Share on other sites

Čerpadlo mě napadlo taky, ale jinak auto jede perfektně. Žádné škubání nebo nedostatek paliva při zátěži, přeci jen mechanická věc by se snad projevila i při jízdě, ale kdo ví...

@jou81: Zámky ani kontrolky mi neblikají, dnes se mi to stalo znovu, stejný průběh jako na videu a druhý start  opět bez problému. Napadá mě jestli to nemůže být nějaký bug v ŘJ motoru. Zkusím se co nejdřív dostat do servisu a uvidím.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ta závada bude podle mě SW povahy, prostě auto vůbec nezapaluje, nebo tam netlačí vůbec benzín. Měnit čidla, nebo vstřikovače je jen zoufalý pokus s tím něco udělat. Ona ta Scala je prostě jak telefon s androidem. 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Zatím jsem to tedy neřešil, mám za tu dobu najeto cca 15k km a stalo se mi to možná 30 krát? Všechny starty s tímto problémem neprobíhají stejně. Mnohdy motor nemá ani snahu a neroztočí se skoro vůbec, jindy je cítit, že motor na moment chytne a spadne zpátky do stavu jako na mém prvním videu, který trvá až do stisknutí tlačítka. Jinak jsem psal, že mi zámky po ukončení startu necvaknou - všiml jsem si, že opravdu lehce cvakají. Sledoval jsem i polohu a bliknutí na klíčku. Chová se identicky jako při normálním startu, klíčky jsem zkoušel oba. Jinak se při jízdě nic neprojevuje, špatný start nikdy neproběhne dvakrát za sebou, taky mi to příjde jako SW závada, pojedu co nevidět na olej, tak to zkusím vyřešit najednou. Snad i s drnčící palubovkou, což mě momentálně ubijí víc... 

Link to post
Share on other sites

Ahoj , tak ja som si bol dnes zobrat auto v servise , vymenene trysky-vstrekovace , zatial nic nepomohlo . Servis komunikuje s centralou Skoda v CZ , ako som uz pisal , moje auto diagnostikovali ich technici 3 dni , uz vyskusana nova riadiaca jednotka , SW.... zatial ziadny vysledok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Přátelé, tento problém nemá jen škoda, ale i Dacia a Renault s motory 1.0TCe 74kW (Duster, Clio, Captur). Jezdím s nimi velmi často a naprosto stejně jak je na videu to dělá. Auta co používám jsou zánovní najeto do 2000km (předváděčky). Já ale nechávám motor normálně točit a řekněmě po cca 5 až 8s motor naskočí. Je uplně jedno zda má auto tlačítko nebo klíček, takže bezklíčkovým vstupem to nebude. Pravděpodobně nějaký systém do těch aut bude pocházet od stejného dodavatele (bosch, continental...)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...