Přejít na obsah

Jednotka ABS, ESP 1.9TDI 77KW 2009


Tomáš Síth

Doporučené příspěvky

Ahoj

Už delší dobu mě trápí problém s řídící jednotkou ABS,ESP snažím se sehnat jinou se stejným označením (1K0 907 379 AD) na bazarech a vrakovištích ale marně

Takže ted začínám řešit za jakou jednotku by bylo možné jí vyměnit

označení na elektrické části - 1k0 907 379 AD

označení na motorku,kostce - 1K0 614 517 BD / 10.0212-0220.4

 

Na palubce mi svítí kontrolky ABS/ESP a bliká ruční brzda + tři nepříjemné zapípání
Diagnostika hlásí chybu řídící jednotky       01130        - Porucha systému ABS vnějším rušením

                                                                                   - chybný signál 

                                                                                   - Stálý/trvalý

 

pokud někdo víte za jakou jednotku bych to mohl vyměnit nebo kdo by mi mohl poradit budu jedině rád

Capture.JPG

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno se me stalo to samy.. abs, esp, vykricnik (!), + jeste servo.. diagnostika vypsala chyby, k abs se neslo ani dostat, nektery chyby sly myslim i smaznout.. pak se promerili pojistky, jedna spatna, po vymene porad stejny chyby, k abs se uz slo dostat a vypsalo to chybu myslim ze svorka 30 pokud se nepletu. Pak sem nastartoval, vsechno zhaslo a od te doby je klid. Pak se to jeste napichlo a haze to porad chybu serva a myslim i neco s tou svorkou - to musim jeste poresit..
Nevim jestli jsi sel vyluc. metodou, ale ty pojistky zkus promerit, sem myslel, ze budu muset taky shanet jednotku abs a velky hovno ;) cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zacit kontrolou pojistek je dobry napad. Viz popis teto chyby ze stranek Ross-Tech.

 

Possible Causes

  • Fuse(s) faulty
  • Modifications/Retrofits incompatible
  • Wiring from/to Brake Electronics Control Module (J104) faulty
    • Electrical Interference from External Sources
      • High Frequency Radiation (e.g. non-insulated Ignition Cable)
  • Brake Electronics Control Module (J104) faulty

Possible Solutions

  • Check Fuse(s)
  • Check Vehicle for Modifications/Retrofits
    • Temporarily remove Modifications/Retrofits (including Wiring)
  • Check Wiring from/to Brake Electronics Control Module (J104)
  • Check Brake Electronics Control Module (J104)

Special Notes

  • This Fault Code can only be cleared after performing a Test Drive above 20 km/h (13 mph).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte
Všechno co tady píšete jsem už zkoušel

Pojistky byla první věc co jsem kontroloval 

násedovala

Kontrola ABS čidel (tato kontrola byla ale spíš z donucení otce :D DIA hlási poruchu jednotky a né čidla)

Kontrola štěkru (prostříkání kontaktolem+profouknutí vzduchem) kontrola kabeláže tam není možná je vidět pouze cca 20 cm kabelu od štěkru

Odpojení nestandartních a dodělaných věcí (sedačky s výhřevem,autorádio)

kontrola samotné jednotky - sejmutí motorku a proměření (funguje bez problému) takže nejspíš závada v tistěném spoji

Proto jak už jsem psal při zakládání Tématu bude nejspíš potřeba vyměnit Řídící jednotku za jinou

Bohužel se celkem težko shání proto bych byl klidně i pro jinou jedotku s jiným označením a návodem jak jí přepinovat pro moje auto

@LucasCZE @error_404

Editováno: , autor: Tomáš Síth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, nechci zakládat nové téma, ale mám úplně stejný problém, který je výše popsány. Dle aut. servisu se jedna o vadnou ŘJ ( chyby 01130,16352).


Prosím je možné zaměnit stávající ABS jednotku : 1K0 907 379 CD, pumpa 1K0 614 517 BD za 1K0 907 379 AC, pumpa 1K0 614 517 AE ?

 

Předem děkuji za každou radu.

 

O2 MR 2009

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 12. 12. 2019 na 22:04, ferda25 napsal:

Naštěstí to není tak, jak píšeš a je jen smutné, že po svolávačce, kde se přehrávali ABSa se k ním potom co se ta chyba na nich objeví s odstupem času už k nim Škodovka nezná, ale to je jiný příběh.

A jak to teda je pls?

Na svolávačce jsem byl a teď mám poruchu jednotky 1K0 a ABS nefunguje,když jsem zabrzdil tak to jelo jak sánky. Taky jsem myslel že se to nějak SW přehraje ,ale vidím že to budu muset asi celý vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych argumentovat, že po přehrání se sice při testovací jízdě vada neobjevila, ale nyní se objevila a požadovat výměnu na základě existujícího TPI, které tvrdí, že vada na jednotkách evidentně je a vznik vady(i když s odstupem několika měsíců) po přehrání je toho dle mého jen důkazem...rovnou napsat někam do Škodovky a žádat výměnu elektrické části v rámci svolávací akce na kterou jsem byl pozván. Servis za to opravdu nemůže, postupoval dle TPI a dokud někdo nad nimi nerozhodne, že to můžou vyměnit, tak pomoc víc nemají jak... 

 

Opět platí, že kdo sklopí uši a koupí novou jednotku tím vyřeší svůj problém, ale když všichni, co mají po svolávací akci tento problém, sednou a napíšou, tak to třeba někdo začne řešit a nakonec se budou jednotky měnit aniž by to stálo někoho jiného korunu a ona si to Škodovka s výrobcem dořeší, když je to výrobní vada, aby to nestálo korunu ani ji....

 

Teoreticky lze nahrát starý software na kterém lze vymazat tento chybový stav i nyní a do vzniku této chyby bude ESP dělat vše co má....tj. dle mého opět  další důkaz, že se měly jednotky měnit všechny, protože velké procento z nich se jen nedostalo do stavu, kdy bylo vozidlo ve smyku(vzal bych každé vozidlo po svolávací akci na zamrzlý rybník a zajímalo by mě, jestli by aspoň jedno to přežilo bez vzniku této chyby).

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Martine, základ je to napojit do diagnostiku a zjistit zda-li to píše nějakou závadu. Kontroloval si třeba pojistky ?

Mam také r.v. 2009 a musel jsem jednotku měnit a tohle auto mám jako daily a nemám čas si rok dopisovat se skodovkou, aby to uznali jako výrobní vadu. V servise mi řekli, ze se běžně stávalo, ze při aktualizaci SW v ŘJ ta jednotka to neustala a “umřela” na místě a tak zákazníkovi zdarma dali novou, ale ja bohužel rok jezdil a mám smulu. 
 

Kdy jsi na té svolávací akci byl ? Jestli to je třeba krátka doba, tak bych to zkusil reklamovat.

 

PS: nevím jestli bych opravoval jednotku tak, že nahraješ tu starou verzi. Problém tam je jistý a nevíš v jaké situaci systém selže. 

Editováno: , autor: Solista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 12. 12. 2019 na 22:04, ferda25 napsal:

Naštěstí to není tak, jak píšeš a je jen smutné, že po svolávačce, kde se přehrávali ABSa se k ním potom co se ta chyba na nich objeví s odstupem času už k nim Škodovka nezná, ale to je jiný příběh.

Ahoj, mohu tomu rozumět, že lze naprogramovat (pinovat) podobnou ŘJ? Také mi řekli, že je to složité a k řídicí jednotce ABS se pojí spousty faktorů, které zde figurují.

Řeším téměř stejný problém - po svolávací akci odešla ŘJ ABS - píše chyba napájení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám naprosto stejný problém. Jednotka 1K0907379CD, auto z 12/2009. Rok a půl po přehrání jednotky ABS, nyní nefunkční bez zjevné příčiny. Stalo se to během jízdy, asi 3min jsem nepoužil brzdu, suchý asfalt, nebyl důvod k jakékoliv reakci ze strany ABS/ESP/ASR.

chyba 16352- řídící jednotka

014 defekt

stav 01101110

Když jsem se bavil s lidmi, kteří věděli více než já, bylo mi řečeno, že tyto jednotky prostě tohle dělají. Vypadá to, že se nějak pozmění data ve Flash paměti. Aby se to opravilo, je potřeba jednotku rozříznout a přehrát nějaký čip. Je to prý jen SW záležitost. Nejraději bych to naúčtoval výrobci, ale záruky jsou dávno pryč. Opravují to některé firmy za cenu cca 9500Kč. Mimochodem tyto jednotky se logicky kvůli chybovosti prakticky nedají sehnat. Jednotky se skládají ze tří částí: z elektroniky, z hydrauliky a čerpadla. Z výše uvedeného vyplývá, že pro odstranění závady postačí vyměnit jen tu elektroniku (netuším, zda se dá celek nějak slušně rozebrat a neřešit pak odvzušňování brzd). Také nevím, jestli novou jednotku nechat aktualizovat či ne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...