Přejít na obsah

Škoda Karoq - DCC, Progresivní řízení - ano, nebo ne?


Bumbisek

Doporučené příspěvky

DCC mám a je na to těžké odpovědět. V drtivě většině jezdím na normal, comfort je sice příjemný, ale jen na pohodovou jízdu a klidný průjezd zatáčkami. No a na sport si to občas dám, když se chci trošku rychleji projet, auto pak pěkně sedí. Takže záleží asi na tom, v jakém režimu chce člověk nejvíce jezdit. Já investice nelituji, ale není to asi nic nepostradatelného. Progresivní řízení nemám, tak nedokážu posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, DCC som si oblubil. Auto sa v nastavenom rezime chova presne ako by clovek ocakaval. Komfort, auto ide plavne, riadenie lahucko. Sport auto sedi ako probite, riadenie pocitovo stuhne odost  a kazdu nerovnost je na vacsej pneu citit.  Normal je normal, auto pekne filtruje nerovnosti, taky priemer.  Hlavne prejazdy cez tie vacie nerovnosti a spomalovace su zamna prijemne prekvapenie. 

 

Komfort pouzivam ked idem dlhe trasy, kde sa clovek neponahla. Inak jazdim prevazne Normal, obcas sport. 

 

Normal 60%, Sport / Komfort 40%.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v MR2019 bolo progesivne riadenie + DCC a svetlomety LED s AFS v jednom balíku.

 

Popravde som ti to opisal uz vyzsie. 

 

Normal je normal.

Komfort riadenie ide lahucko

Sport riadenie stuhe a je ostrejsie

 

Riadenie v spot rezime s DCC umocnuje aspon umna ten pocit.

 

Treba si polozit, ale otazku co vlastne ocakavas od toho. Mozno, ak sa ti to zda zbytocne mozes peniaze pouzit inak. Ja, ale nelutujem. Uvidim ako sa to bude chovat na 18" pneu.

 

Dufam ze som ti pomohol.

Editováno: , autor: fero182
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme rozdiely tam su. Zo strany sofera si urcite hned vsimnes, stuhnutie riadenia, tvrdsie pruzenie a je ostrejsie, ale ci je to, az taka zmena, ako ocakavas neviem posudit. V kazzdom pripade zmeny je citit. 

 

Ano isiel som aj bez DCC, kratky usek, ale vtedy som sa moc nezameriaval na filtrovanie nerovnosti. Ja som s DCC spokojny, len som zvedavy okolko sa zlepsi filtrovanie, ked prezujem z 19 pneu na 18. 

 

Prejazdy cez vacsie jamy a spomalovace v rychlosti je sice pocut nie vsak citit v riadeni. S normalnym pruzenim by som si urcite nedovolil to co s DCC, to su moje postrehy zatial.

 

Samozrejme nebudem DCC len obhajovat, nazaciatku som tiez ocakaval vacsie zmeny pocitovo, ale tak nebudeme si klamat, kto chce sportiak nekupi si predsa karoq :-) 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...