Přejít na obsah

Starostlivosť o strešné okno


THE_BLACK_MAN

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Ako sa starať o strešné okno? Pre mesiacom som bol na prehliadke, kde som ich požiadal o kontrolu strešného okna. Že vraj ho namazali. Ale teraz by som rád spravil nejakú predprípravu na zimu. Treba natrieť/namazať tesnenia nejakým olejom/sprejom? Aby mi dlhšie vydržali tesnenia, aby mi netieklo dovnútra po čase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O těsnění se neboj, jezdí jedničkový oktávky z roku 2000 a kolem těsnění jim dovnitř neteče, maximálně ho můžeš ošetřit silikonovým olejem jen to těsnění, respektive prospěje to všem těsněním v autě. Žádný prasení, pěkně na kus hadru, nebo odličovací tampon a hezky ošetřit.
Co se týče mechanizmu, je lepší to svěřit servisu, je potřeba speciální mazivo a je potřeba vědět co a kde mazat..
Se střešním oknem jsem si teď u OIII užil svoje, tak jsem obezřetnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože to můžou mít jedničkový Oktávky z roku 2000 ok, tak doporučuji u Superba III větší starostlivost.

Já jednou za půl roku otevřené okno pořádně vysaju (přeci jenom tam bývají drobné zbytky listů apod.) a otřu všechny pryžové části vodou se saponátem, rovněž textilní clonku vpředu. Po oschnutí zase všechny pryžové části namažu přípravkem na gumu (používám to samé co na kola - prostředek Tyres z Lidlu ;-) ). Určitě se dá promazat i mechanismus posunu, ale já nevím přesně co, tak se do toho nese.. .

 

A proč to dělám? Protože mi bez toho už dvakrát velmi lehce zateklo do stropního polstrování (parkoval jsem při dešti čumákem dolů z kopce). To je asi trochu bolest střešních oken u S III. Normálně se i při stání z kopce kapičky které "projdou skrz" odvedou hadičkami pryč mimo interiér, ale jak je tam bordel ,tak se to může dostat i do interieru. 

 

Takže doporučuji se o okno trochu postarat, práce to moc nedá.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...