Přejít na obsah

Jízdní asistenční systémy


slots

Doporučené příspěvky

Zdravím majitele i čekatele Scaly.

Mám objednánu Scalu 1,5 TSI Style a již předem se děsím nepředvídatelným chováním jízdních asistentů, zejména Front assist. Neumím si představit, že "něco" mně bude svévolně zasahovat do brzd, např. v zatáčce na sněhu. Lane assist je taky nepříjemný, ale dá se asi zvládnout.

Tito "pomocníci" mi připadají jako hra na postřeh.

Ptám se tedy, zda je možné v kódování tyto asistenty buď trvale vypnout nebo obrátit funkci při zapnutí zapalování na off.

Dále by mě zajímalo, jestli při vypnutém FA funguje normální tempomat bez ACC.

Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem 3 roky 4 měsíce Rapida s FA a FA mám i u Scaly. Žádné svévolné zasahování do brzd se neděje. Jen třikráte se mi stalo, že jsem jel za autem, o kterém jsem věděl, podle blinkru, že bude odbočovat doprava. Tak jsem moc nepřibržďoval, že se "proženu" těsně za ním až odbočí. FA toto vyhodnotil jako potenciální nebezpečí a začal brzdit. Poprvé mě to vylekalo, podruhé jen překvapilo a potřetí už jsem to nějak ani nevnímal, stačí dát autu najevo, že mám nohu na brzdě. No a od té doby si držím odstup i za autem, které mi má co chvíli odbočením zmizet z cesty.

LA je také v pohodě, ale není radno ho mít zapnutý třeba ve zúženích na rekonstruované dálnici. A při rychlosti jízdy v obci se vypíná automaticky.

 

Nejdříve vyzkoušej a pak uvažuj o tom, zda se nechají trvale vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš vypnout FA, dej přes něj alobal, pokud laneAssist, přelep jeho kameru kobercovou páskou.

Ale neber to nějak tragicky, ty systémy dnes fungují docela uspokojivě a za sebe třeba FA hodnotím velmi kladně, i ve výše popsaných situacích většinou do brzd nešáhne jen pípá, a když už šáhne do brzd, tak jen "tukne". Ještě se mi v popsaných situacích nestalo, že by mi FA zadupl auto a to stálo na fleku. Samozřejmě toto vše platí, pokud jezdíš normálně, pokud jezdíš "na milimetry", tak potom budou tyto systémy aktivnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oba systemi vies cez volant vypnut. jedno kliknutie na tlacidlo na volante a si v menu. hned hore je lane assist, a o 2 nizsie front. Lane vypinam casto, kedze jazdim vyssie k stredu od tych rozbitych krajnic a tiez sa mi nepaci, ze to zasahuje, ked sa priblizim k stredovej si spocitat auta, kolko ich ide ak sa chystam predbiehat. front assist ani neviem, ze tam je, raz hodilo hlasku pri aute, co odbocovalo do vedlajsieho pruhu, ale zasah som necitil. toto dokonca chcem otestovat na nejakej vedlajsej ceste s kartonom zakrytym dekou, ci to reaguje a ako to funguje, aby som vedel a dokazal s tym ratat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, csabac napsal:

oba systemi vies cez volant vypnut. jedno kliknutie na tlacidlo na volante a si v menu. hned hore je lane assist, a o 2 nizsie front. Lane vypinam casto, kedze jazdim vyssie k stredu od tych rozbitych krajnic a tiez sa mi nepaci, ze to zasahuje, ked sa priblizim k stredovej si spocitat auta, kolko ich ide ak sa chystam predbiehat. front assist ani neviem, ze tam je, raz hodilo hlasku pri aute, co odbocovalo do vedlajsieho pruhu, ale zasah som necitil. toto dokonca chcem otestovat na nejakej vedlajsej ceste s kartonom zakrytym dekou, ci to reaguje a ako to funguje, aby som vedel a dokazal s tym ratat.

Vím, že je to možné vypnout, ale po každém startu absolvovat proceduru vypnout SS, FA , LA mi přijde přinejmenším jako otravné. 

Stále jsem přesvědčen, že výhodnější by bylo vše po startu OFF a nebo ještě lépe, zapamatování posledního stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uprimne, k tomu co pisete vyssie.

start stop je pri riadiacej pake. ja to nevypinam, kedze jazdim plynule mesto, dediny a medzimesto. jedine ak idem v case, ze je spicka to vypnem. mal som obavy, ake to bude a ci pri dlhsej stopke bude problem, no podla mna je to dobre vyladene.

lane asist vypinam hned po vyjadze na okresky. ide to cez volant a fakt najlepsie ako mozno to dalo. dva kliknutia.

tieto veci na tom aute vobec nie su otravne a netreba ich z mojho pohladu riesit

zato infotaiment, tam si chlapi zgustnete. ale na to tu je vlakno. plus tempomat na packe by uz tiez mohli vo vw zrusit, je kopec funkcii na volante, ktore by slo dat inam a su menej potrebne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby som nezakladal nove vlakno doplnim to sem chlapi pre info, ak by niekto mal podobny problem.

System nudzoveho volania mi od piatka hlasil vypadok. Stalo sa to opakovane po sebe parkrat. Skusal som oba kluce a dospel som k zaveru, ze chybu sposobuje gumene puzdro na kluc, ktore som kupil nan. Pravdepodobne nedokaze cez neho nacitat nejake udaje, lebo bez puzdra sa hlaska nikdy neobjavila. Ak by ste mali v buducnosti niekto s tym problem a mate kluc v puzdre, myslite na to, ze moze byt pricinou zavady. Celkom tomu nechapem, kedze kluc by mal fungovat i z vrecka a z tasky pri bezklucovom odomykani, ale je to zial tak, ze tuto vadu sposobilo u mna to puzdro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak vcera som mal moznost si overit ci FA funguje aj na zvierata nizsieho vzrastu. Na macky to teda nereaguje a musel som brzdit ja. Mozno na poslednu chvilu by to este zasiahlo, no i tak som uz dost ostro brzdil, aby som ich neprezehlil. Predpokladam teda, ze ani na zajace, ci leziace predmety do vysky 20-30cm. 

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak mě právě cestou z práce docela hodně nemile překvapil Front assist.Na rovině mi to zašlápnul na auto v protisměru. Široká silnice, oba jsme jeli prostředkem pruhu, prostě nic, co by mělo zavdat příčinu sepnutí FA. Jako fakt jsem čuměl, tohle se stát mé ženě, která nemá o FA páru, tak nevím, jak to dopadne... Tak přemýšlím, jestli FA nebude další věci, která se bude vypínat..Zažil jsem s FA (hlavně u VW) leccos, ale tohle ještě ne.No, ještě že za mnou třeba někdo nejel nalepenej nebo tak. Já si snad pořídím kameru do auta, abych měl kdyžtak důkaz, že nejsem žádný vybrzdovac, ale že to FA..

edit. Přidávám fotku úseku, kde se mi to stalo.

Screenshot_2020-01-23-00-12-28-912_com.google.android.apps.maps.jpg

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím OCT III po FL, mám tam i Front Assist. Cca 1-2 ročně mi bezdůvodně zabrzdí, zadupne to na fleku, je vždy na stejném místě, přes které jezdím každý den. Příčinou je asi špatně vyhodnocený odraz radaru z příčně přejížděné tramvajové kolejnice, která v tom konkrétním místě mírně vyčnívá z panelu. Naštěstí se v tom místě jezdí obecně pomaleji, takže mne zatím nikdo zezadu nenaboural. Ale vždycky jsem se strašně vyděsil. Nyní už raději dělám na tomto místě malý oblouček. :-)  Na žádném jiném místě se mi to takto nestalo.

 

Situace od Tomíno S. na fotce se mi jeví dost nebezpečná, široká rovná silnice, jede tam padesátkou a najednou to FA zadupne na fleku. Příčinou podle mne bude nějaký odraz od sloupků svodidel nebo tak podobně.

 

Kamera v autě je fajn, taky jsem si uvedenou situaci natočil, akorát ze záznamu kamery není poznat, zda jsi ty brzdy natvrdo zadupnul ty sám, nebo FA. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady by to reagovat nemělo, možná to bude chtít FA zkalibrovat? Mě ve Fabii FA sem tam reaguje "zbytečně", ale jen píská, pokud si pamatuji správně, zadupl mi to jen jednou.

@Wdog Ze záznaku z kamery jde poznat kdo brzdil, FA při brždění pípá. Tedy stačí mít zapnuté nahrávání zvuku na kameře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martab:

Jo, to je pravda, takto by to z kamery odhalit šlo. Já mám ale nahrávání zvuku trvale vypnuté, tak mám jen obraz.

FA mi taky občas někde zapíská, někdy i přitáhne pásy, ale to mi nevadí. Průserové je to popisované zabrždění na fleku bez zjevné příčiny.

 

vormen:

To je dobré, toto by to asi řešilo, ale problém je, pokud se k tomuto záznamu dostane jen automobilka (?). Takže v případě, že takto způsobíš velkou škodu, někdo tě bude žalovat, ty budeš žalovat výrobce auta kvůli vadnému FA, a výrobce auta by si takto vyrobil důkazy proti sobě?  

Editováno: , autor: Wdog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...