Přejít na obsah

H7 na LED


Durri76

Doporučené příspěvky

Čítal som toho ozaj veľa článkov a veľké firmy ako Osram a Philips vyrábajú nehomologizované LED NÁHRADY. No natrafil som na toto:

 

https://www.autoledky.cz/Item/autoledky-led-autozarovka-s-homologaci-h7/

 

Tak ako je to? Že by pokrok technológie? Alebo len marketing...momentálne používam tie v prílohe a na žiarovky ujdú, sú fajn. No ak by boli LED H7 legálne, menil by som :-)

 

IMG_20191023_111943.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj, řeším úplně to samé, posraná škodovka do yetiho i rok  výroby 2016 (bez xenonů) dá posrané H7, denní svécení samozřejmě taky halogen, kde už úplně všechny jiná  auta jezdí s LED VČETNÉ POPELÁŘÚ!!!!, ale my jsme legálně  úplně v prdeli.

řešení je kompletně nové světlo homologované na LED, ok , dal bych i 20k za krásné led světla, jako jsou třeba tyto https://www.alza.cz/auto/osram-ledriving-full-led-golf-vii-black-d5511485.htm?o=1

ale???? samozřejmě, NIKDO na yetiho nevyrábí, takže se zařadíme, mezi 15 let stará auta na halogenech , ano, sere mě to, hodně...

 

aaa nebo, přestavba na xenony s led dením svícením, za pouhých 60-80k :D :D děkuji škodovce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě mám svou hlavu a kdyby mi auto celkově nevyhovovalo, koupím jiné, yetiho jsem si vybral kvůli jiným faktům, a koupil jsem si 4 roky staré auto, ne 7.

Přiznám se, že auto bude mít halogeny jsem bral jako nepodstatné, ale nyní, když ostatní auta projíždí a svítí násobně více a bělejším světlem, štve mě ta bludička čím dál více.

a nevím co to je za "rady" kup si jiné auto, to můžete napsat úplně v každém vlákně na tomto foru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Xegiie napsal:

ahoj, řeším úplně to samé, posraná škodovka do yetiho i rok  výroby 2016 (bez xenonů) dá posrané H7, denní svécení samozřejmě taky halogen, kde už úplně všechny jiná  auta jezdí s LED VČETNÉ POPELÁŘÚ!!!!, ale my jsme legálně  úplně v prdeli.

řešení je kompletně nové světlo homologované na LED, ok , dal bych i 20k za krásné led světla, jako jsou třeba tyto https://www.alza.cz/auto/osram-ledriving-full-led-golf-vii-black-d5511485.htm?o=1

ale???? samozřejmě, NIKDO na yetiho nevyrábí, takže se zařadíme, mezi 15 let stará auta na halogenech , ano, sere mě to, hodně...

 

aaa nebo, přestavba na xenony s led dením svícením, za pouhých 60-80k :D :D děkuji škodovce

Nechapu tvuj hnev, mas co sis koupil. 

Chybu hledej predevsim u sebe. 

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Čečulák napsal:

Nechapu tvuj hnev, mas co sis koupil. 

Chybu hledej predevsim u sebe. 

nevím jestli záměrně ignorujes co jsem napsal, nebo neumíš číst, ale vysvětloval jsem, že zrovna světla jsem v tu dlbu vůbec neřešil.  na škodovku se hněvám pro nemožnost upgradu. řeší to stejně jako vaše super rady typu, tak si kul nové, určitě si každý z vás každý rok kupuje nové auto

  • Pozitivní 1
  • Negativní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aká nemožnosť upgradu? Sám si písal, že máš možnosť spraviť upgrade na xenóny s denným led. Že to stojí veľa? Bohužiaľ, tie náhradné diely stoja naozaj veľa, navyše je nutnosť dorobiť ostrekovače svetiel + automatickú niveláciu, aby si to mohol mať zlegalizované. Skús si zohnať diely z nejakého vrakoviska alebo bazoša..

 

Vieš spraviť aj lacnejší upgrade, avšak už to legálne nebudeš mať.

 

Teraz ma napadá, že ja svoj mobil k Smartlinku v aute viem pripojiť iba cez kábel. Áno, v roku 2016 pri kúpe auta som to neriešil, lenže teraz sa všetci v nových autách pripájajú bezdrôtovo, tak aj ja chcem a požadujem od škodovky, aby mi zabezpečila upgrade na bezdrôtový Smartlink za max. 50€! Je to naozaj veľké svinstvo a podvod na nás bežných zákazníkov, ktorí si kupujeme auto raz za desať rokov. //edit: a vlastne ani ja nemám ledky a ani xenóny na trojkovej Fabii z roku 2016!!!

 

Editováno: , autor: brrrrm
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, brrrrm napsal:

Aká nemožnosť upgradu? Sám si písal, že máš možnosť spraviť upgrade na xenóny s denným led. Že to stojí veľa? Bohužiaľ, tie náhradné diely stoja naozaj veľa, navyše je nutnosť dorobiť ostrekovače svetiel + automatickú niveláciu, aby si to mohol mať zlegalizované. Skús si zohnať diely z nejakého vrakoviska alebo bazoša..

 

Vieš spraviť aj lacnejší upgrade, avšak už to legálne nebudeš mať.

 

Teraz ma napadá, že ja svoj mobil k Smartlinku v aute viem pripojiť iba cez kábel. Áno, v roku 2016 pri kúpe auta som to neriešil, lenže teraz sa všetci v nových autách pripájajú bezdrôtovo, tak aj ja chcem a požadujem od škodovky, aby mi zabezpečila upgrade na bezdrôtový Smartlink za max. 50€! Je to naozaj veľké svinstvo a podvod na nás bežných zákazníkov, ktorí si kupujeme auto raz za desať rokov. //edit: a vlastne ani ja nemám ledky a ani xenóny na trojkovej Fabii z roku 2016!!!

 

hele v klidu, mě vytočila rada, tak si kup nové auto,  kdybych měl takovou možnost, tak bych nehledal možnosti na internetu  nebo na foru.

takže ten poslední odstavec nevím, jestli myslíš vážně, nebo ne, tak na něj nebudu reagovat.

o jiných nelegálních upgradech jsem četl, ale je mi jasné, že v momentě kdy si to tam dám, to do mě nějaký hovado napere a pojišťovna mi ty světla dá sežrat..

 

Ještě mě napadla možnost, smířit se s H7,  vykuchat světla a nahradit ten spodní DRL halogen , kvalitním  LEDkovým páskem, v DRL by to mělo být legální ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 14. 11. 2019 na 20:39, Xegiie napsal:

samozřejmě mám svou hlavu a kdyby mi auto celkově nevyhovovalo, koupím jiné, yetiho jsem si vybral kvůli jiným faktům, a koupil jsem si 4 roky staré auto, ne 7.

Přiznám se, že auto bude mít halogeny jsem bral jako nepodstatné, ale nyní, když ostatní auta projíždí a svítí násobně více a bělejším světlem, štve mě ta bludička čím dál více.

a nevím co to je za "rady" kup si jiné auto, to můžete napsat úplně v každém vlákně na tomto foru!

Ahoj.Ja som si tam dal tieto H7 https://www.pdmauto.sk/produkt/1%20987%20301%20137/30 a svietia neskutočne na bielo. Denné som dal ledky a je to super,nebanujem. V riadiačke mi to preprogramoval na led,aby mi to nevypisovalo chybu,tie denné a vzadu na EČV .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

pro ty, které to zajímá, v Německu schválili první retrofit žárovky z halogenu na LED, jde o Osram nightbreaker LED.

Bohužel zatím je schválena jen pro několik typů aut a od škodovky je to jen oktávie, ale rozhodně to vypadá nadějně, že to postupně schválí pro víc aut, a snad se to povede i další firmě, aby šla i cena dolů

 

edit: přidávám odkaz, protože se mi to docela těžce googlovalo :)

https://www.osram.de/am/night-breaker-led/index.jsp

Editováno: , autor: Xegiie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak menší update situace, kontaktoval jsem  Osram, bohužel mi neřekli ani ano, nebo ne, na otázku, zda-li ty LED retrofity budou homologovat i pro Yetinu.

navíc to schválení zatím stále platí jen pro Německo, a ne pro celou evropu, proto to prodávají, zatím jen v Německu .

 

pán mi řekl, že to vidí, tak na rok, možná i 2, než to bude schváleno dál, nejspíš je tam i nějaké zdržení kvůli covidu a nečinosti úřadů.

takže docela zklamání, a opět nezbývá než čekat a doufat 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...