Přejít na obsah

Zvlastny zvuk od motora po spustení vetrania


PS1984

Doporučené příspěvky

Pred pár dňami som postrehol, že od motora ide zvláštny zvuk po tom ako je, resp. bolo spustené vetranie.

Motor a jeho zvuk je štandardný, ale v pozadí sa ozýva také cyklické "ch ch ch ch...". Ako keby niečo čochralo, zadrhávalo. Nie je to hlasný zvuk.

Snažil som sa vyhotoviť aj video, ale nepodarilo sa mi to zachytiť. Tento zvuk je počuť aj vo vnútri, ale na videu cez mobil to jednoducho nebolo počuť a paradoxne mi mobil do popredia nasnímal okolie (premávku a iné zvuky z ulice).

 

Bol som s tým v servise, chlapík to počul a povedal, že je to zvuk ako keby od remeňa. Viac mi takto na vypočutie a pohľad do priestoru motora nevedel povedať, mám sa objednať, pozrú sa na to.

 

Tento zvuk sa objavuje len vtedy ked bolo spustené vetranie, pri klíme neviem, ale dnes večer budem jazdiť, tak to overím a dám sem vedieť. Je jedno či je motor zahriaty alebo nie. A je jedno či vetranie spustím hned po naštartovaní alebo kedykoľvek počas jazdy. Ten zvuk potom zostáva aj ked vypnem vetranie až dovtedy kým vypnem motor. Po opätovnom naštartovaní  (v krátkom slede za sebou) sa (myslím) neobjavuje (tiež dnes preverím). Pokiaľ vetranie nespustím zvuk motora je úplne v pohode, tichučký a také to klasické "cvrlikanie"...

 

Auto má najazdených cca 7400 km.

 

Stretol sa niekto s niečim takýmto? Čo by to mohlo byť?

 

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
55 minutes ago, PS1984 said:

ano, ide to z ľavej hornej časti. ale u mna sa to prejavuje aj ked je motor studený a pustim vetranie. je jedno ci chlad alebo teplo.

 

a robi to aj ked pustim klimatizaciu.

 

v pondelok s tym idem do servisu. 

Okej budu čekat info, pak zajedu také. Je možné že i úplně za studena, to ráno neposlouchám když vyjíždím. Děkuji za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som zaniesol auto do servisu okolo siedmej ráno. O 12:45 mi zavolali, že závada sa neprejavila.... A to som ešte pripojil aj vŕzgajúci plynový pedál. Rovnako sa závada neprejavila. Auto však môžem prevziať až v stredu, tak chlapík povedal, že budú skúšať. Dúfam, že budú...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

odstupom času dám nejaký update k tomu zvuku:

 

došiel som na to, že si to robí čo chce, kedy chce :D

absolútne sa mi nepodarilo odpozorovať pri akých situáciách ten zvuk vzniká. Proste niekedy nejazdím aj dva týždne, naštartujem a bum - "ch ch ch ch..." - ešte ani nestihnem nič v aute zapať (vetranie, klímu) a je to tam. Inokedy jazdím aj viac krát počas dňa a nespustí sa to. Inokedy sa to prejaví niekedy počas jazdy a všimnem si to až keď napr. postojím niekde na križovatke, semafore a je tam dostatočné ticho, aby to bolo počuť.  Niekdy to prestane počas jazdy. A je jedno či som počas jazdy mal zapnutú klímu, vetranie alebo som nemal nič zapnuté....

 

Avšak naposledy to začalo hneď pri štarte, otvoril som kapotu, že pozriem či tam pohľadom náhodu niečo nezbadám, že by sa zadrhávalo alebo tak... nič. Skúsil som zapnúť klímu - a prestalo to. Vypol som ju - a začalo to znova. Tak som znova zapol klímu a prestalo to....

 

Ja neviem čo by to mohlo byť. žeby ozaj niečo s tou klímou?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

zdravím, zaujímalo by ma či ste s odstupom času prišli na príčínu toho zvuku, robí mi to isté ,najzdané 13 000km, .reklamoval som to  v servise 2x a 2x mi povedali že tam nič nepočuli, poslal som nahrávku technikovi a nič.robí mi to stále aj keď je klíma vypnutá, zapnutá , za studena za tepla ... tieto zvuky som registroval aj na iných autách na parkovisku, žeby to bol normálny prejav toho motora....celkom psycho : D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...