Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

Napisem aj ja aby si niekto nemyslel ze skoda je bez chyb 

 

Moja Scala si od prveho dna zazila svoje .Pri kupe vozidla v madride vsetko super a vydal som sa na cestu do holanska kde pracujem uz po prvych par 100 km /zacala svietit kontrolka airbagov /preblikavanie medy vypnutym a zapnutym aibagom spolujazdca po dalsich kilometroch zacal blbnut Front asist a Line asist spolu z tempomatom .Nasledne zhaslo radio a uz nenabehlo po asi 800 km .ako posledne odysiel car emergenci a senzor zapnutia pasov .Presiel som z autom da sa povedat na jeden krat 1800 km a ked som zaparkoval pred barakom v aute blikalo a pipalo hadam vsetko . Pri vybalovani tych par veci co som mal zo sebou som zistil ze na podlahe je voda .Nie nejaka vlhkost ale kvantum vody hlavne vzadu na podlahe ale aj v predu .Na druhy den v sobotu som letel do servisu v Holansku ze nech sa na to pozru ,ha ha zlate oci .My tu teraz nemame nikoho kto by sa na to mohol pozriet a musite sa objednat .Najblizsi termin streda dalsi tyzden a aj to v servise vzdialenom skoro 40 km od mojho baraku . No nic nevadi vravim si nejako tu vodu z auta dostanem . Tak cesta do obchodu kupil som vysavac na vodu a zacal vysavat . 10 litrov vody sa mi podarilo vysat z auta za asi tri hodiny . V stredu nabeh do servisu . Na moje prekvapenie si technik ani auto neobzrel ziadne foto nic . To som este nevedel kam som dal auto . Na zalozne auto vraj nemam narok .este stastie ze som mal svoje druhe auto . Ze auto bude na druhy den hotove . No tak som siel na barak a pisal reklamaciu priamo predajcovy . Odpiasli mi ze mam volat na centrum pomoci zakaznikovy podla nich vybavena zalezitost . Zo servisu mi volali ze auto nebude opravene lebo odisiel modul F5 /Infotaiment /a ze ho musia objednat . Ze auto bude o tyzden . Ok vravim si nie je problem sak za dva dni dojde suciastka a ja si preberiem auto kompletne opravene . Chyba lavky . O tyzden pridem do servisu a chlapik mi z usmevom na tvari oznamuje ze mi auto nemozu opravit lebo ze infotaiment nebudu mat k dispoziicii ani za dva tyzdne . Hmm a ze si mam zobrat auto . Ok ideme k autu otvorim a saham na podlahu ze ci ju vycistili ako som chcel .Zabudni . A to uz som nevydrzal a vravym tomu technikovy .Ziadal som vas aby ste auto vysusili a vy ste sa na to vysrali auto je v takom stave v akom som ho doviezol co ste vlastne urobili . Zistili ze voda v aute bola z kondezacnej hadice ktora bola vo fabrike pripojena na interier vozidla . Cize vyrobna vada. Hodil som mu kluce na stol a vravim mu .Vazeny pane za tyzden si pridem po auto a chcem aby bolo vysusene a bolo kompletne v poriadku vcetne infotaimentu a podobne . Samozrejme uz som bol poriadne vytoceny . Volal mi v stredu na obed ze auto je hotove .Hmm ake to prekvapenie zrazu mali aj infotaiment . Pridem si prevziat vozidlo a co nevidim novy infotaiment ale bez aplikacii uplne holy iba radio . Hmm tak zase hadka . Vtom si vsimnem ze je poskrabana pristrojovka ako menili infotaiment a to uz ma nasralo maximalne . Dosiel mechanik a pytam sa ho ze ako co to ma znamenat ? On ze to nerobil ale ze hned mi nahodi cely system . Ok zase tri hodiny kym nahodili soft do auta stym ze nebude fungovat skoda connect lebo ze nemaju kod . Ze sa musim objednat u predajcu v spanielsku lebo ze oni nemaju kody na moje auto . Pristrojovku si odfotili a ze sa to bude riesit . Nasraty som odysiel lebo uz mi trebalo ist domov na kanare . Napisal som predajcovy do madridu ze pridem si aktivovat skoda connect . Ok nie je problem . V madride mi zahlasil mechanik ze to sa neda lebo to trva tri dni ./loz ako vysita / Tak az ked som prisiel na Kanarske mi to po dvoch dnoch spojazdnili u nas v servise . V holansku mi este okrem poskrabania pristrojovky poskodili oba disky na prednej naprave co budem riesit az ked sa vrati do prace . Auto vycistili tak ze este po troch tyzdnoch sa mi orosuje predne sklo od vlhkosti v koberci kazdy vecer musim ist do auta a utierat sklo od vody . Proste auto na zahodenie . Reklamaciu nikto riesit nechce ani predajca ani vyrobca ani zakaznicky servis ani nikto . Uz som dal predajcu na sud a ziadam nahradu vozidla za nove bez chyb .  Stale nefunguje front asist  vidi prekazku kde nie je a hlavne nebrzdi ani 5cm za autom proste nefunguje . 

 

Inak auto chodi ,motor prevodovka super , akceleracia parada odhlucnenie od kolies mohlo byt lepsie ale kedze mam 18 palcove disky a nizke gumy asi to bude tym . z jazdnymi vlastnostami auta som spokojny . Len by ma zaujmalo preco sa infotaimenty robia ako za prvej republiky . To je fakt uz vsetko len za prachy . To tam nemohol byt priamo android bez sprostosti ako android auto a mirrorlink . Toto co je akoze spickovy infotaiment ponukaju cinania za 50 euro a spolahlivo to funguje za 200€ aj z rozlisenim full Hd gps a podobne . skoda reci . 

 

Pridam aj par foto 

IMG_20190627_194536.jpg

IMG_20190628_165401.jpg

IMG_20190628_165452.jpg

IMG_20190629_160126.jpg

IMG_20190629_160659.jpg

IMG_20190726_124209.jpg

IMG_20190726_124213.jpg

IMG_20190726_124224.jpg

IMG_20190726_124310.jpg

IMG_20190726_124314.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoved zo skoda auto as ma fakt dostala na kolena 

 

tu je 

Vážený pane Urbane,

k Vašemu případu sdělujeme následující:

dle návodu k obsluze v části ŠKODA záruka na nové vozy je uvedeno, že reklamace jsou přednostně řešeny opravami-výměnami dílů. Ze ŠKODA záruky nevznikají nároky zejména na výměnu vozu a na odstoupení od kupní smlouvy. Doporučujeme Vám tedy provést opravu vozidla u Vámi vybraného autorizovaného servisního partnera ŠKODA v jakékoliv zahraniční zemi. Následně ve spolupráci s importérem dané země zajistíme opravu vozidla a zároveň jsme připraveni poskytnout technickou podporu, pokud by bylo v rámci vyřizování reklamace něco technicky nejasné nebo pochybné. V případě opravy Vašeho vozu Vás ujišťujeme, že bude Váš případ řešen s prioritou.

V případě, že chcete požádat o odstoupení od kupní smlouvy, na což samozřejmě máte právo, je nezbytné žádost o odstoupení uplatnit výhradně u prodejce vozidla, tedy J.S. SEALCO AUTOMOCIÓN S.L., Madrid. Prodejce nejprve musí posoudit, zda na odstoupení od kupní smlouvy vzniká právní nárok či nikoliv. Teprve poté je možné požádat výrobce ŠKODA AUTO a.s. o případnou podporu při odkupu Vašeho vozu. Upozorňujeme však na tu skutečnost, že vzhledem k charakteru podnětu bude žádost o odstoupení kupní smlouvy s největší pravděpodobností zamítnuta a to jak ze strany prodejce, tak ze strany výrobce.

Podáváme Vám tyto možnosti řešení a obratem nám prosím sdělte, jaký způsob je pro Vás přijatelný.

S přátelským pozdravem

 

Bc. NIKOLA DUBOVÁ, Customer Experience
ŠKODA AUTO a.s., tř. Václava Klementa 869, Mladá Boleslav II
293 01 Mladá Boleslav, Czech Republic

sks.service@skoda-auto.cz, www.skoda-auto.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No sak ja to beriem z rezervou lebo inak by ma asi vystrelo uz davno 

 

No neviem ako to cele dopadne ale dal som to na asociaciu spotrbitelov a jedno statsie ze tu sa toho kazdy boji ako cert kriza tak uvidim co vyriesia 

pani a dami z asociacie . 

Auto je teraz opravene len neviem najst co vnom chyba lebo podla vin mi nic nenajde na nete a neviem vlastne co mam mat v infotaimente chyba mi tam wlan napriklad neviem ci to tam ma byt alebo nie . A ine veci ma rozculuju ako napriklad ze nemam spolujazcove zrkadlo convexne ako bolo napisane v ponuke a zaujmalo by ma ci vie niekto prelozit tieto cody C9BDH alebo C9BIY

 

Ale inak cakam co pojde v dohladnej dobe do kytek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

To auto neumi mnoho a uz by som si ho nekupil. Maximalne som vytoceny z toho auta, sklamany a zufaly. Je pekne, priestranne, ma fajn spotrebu, dobre ledky. Ale to spracovanie. Potvrdilo sa mi podozrenie, ze operadlo sedacky sa samo uvolnuje. Stacilo jemne pomykat operadlom, nasimulovat razy z nerovnosti na ceste a kolecko nastavovania sa v priebehu 1min takehoto testu otocilo cca o 1cm. Jeden cely zubok co je na tom kolecku. Stale sa ozyva tupe  buchanie z palubovky. A ostatne, to uz su len detaily. Ze volant je vyoseny,zatvaranie kufra je horsie ako  na favorite a o vzperach kufrovych dveri nevraviac. Uz teraz po 3400km, idu pomaly hore. Pride zima a nepojde to vobec. Takze buduci tyzden zacina tour reklamacii. Vazne ale uvazujem, ze ak to sedadlo a palubovka sa nevyriesi, vraciam sa k oplu a scalu predam. A mam pochybnosti o tom, ci elektricky vyhrev, co je seriovo v diesli sj funguje. Teplo citim az ked voda sa odlepi na ukazovately. To auto momentalne nie je hodne tej ceny a kvalita spracovania je nedoatatocna. Fakt kym nevychytaju tieto banalne nedostatky, by som o tom aute ani neuvazoval, keby toto viem. Ach jo.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že máš tak špatnou zkušenost.

S tou palubovkou bych na to zkusil přijít sám třeba vyndat celý kastlík spolejezdce a zkusit tam sáhnout. Servis jak řeší pazvuky, většinou to lidem do... To povolování opěradla - myslím, že je to k sobě nýtované v tom pohyblivém kloubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdem to riesit sam. Nehnevaj sa, zaplatil som si za komfort noveho auta, kde som ocakaval, ze budem chodit na garancky. 5rocne auto som odstavil za nove len skrz najazdu km, ze nemusim mysliet na zvysenu udrzbu dalsie 2-3roky. A teraz, som na tom horsie. Caka ma kopec reklamacii a fakt nemienim nove auto servisovat sam i ked by som si to vedel poriesit. Ten cas chcem travit s rodinou a uzit si ho. Nie rozoberat nove auto a riesit to, co mali vychytat pocas testovania vo vyvoji. Ospravedlnujem sa, ale uz hodinu mnou lomcuje hnev, odkedy sa potvrdila ta sedacka. To bola posledna kvapka. To tie auta uz testuju opice, ci na kontrole kvality na vystupe nevidia ze volant je na sikmo, ze tie zadne dvere sa nedaju normalne zavriet. Tie tlmice na astre, ktora ma tazsie zadne dvere odkmitali 4,5 rokov denne min 3-4xotvorene kym boli v takom stave ako tie na scale a vymenil som ich. Budem sa dotazovat i na ne a pozriem si tam i funglovku v skode, vsetky body, ktore sa daju na aute z toho zoznamu reklamacie preverit.

Editováno: , autor: csabac
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl jen poradit
Tomu z Holandka nebo odkud poškrábali disky a palubku.
Já jsem už zvyklý ke každé škodovce vlastnit WD40 a bílou vazelínu ve spreji a řeším to sám, pokusy omyli servisu mě nezajímají. Mě jednou řekli - jo pane to se blbě hledá, to je sundat to, to ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne som tiež sklamany zo Scaly. Ja mam sice vybavu Ambition a Ambition plus, lebo som nechcel investovat do auta a predpokladal som, že mi bude robiť službu lepšiu ako Felicia. Ale po mesiaci mi robili geometriu lebo som mal tiež volant natočeny do strany, zaseklo sa radio takže navšteva servisu, nastavenie svetiel tiež v servise. To, že mi niečo drnkota v palubke to mi nerobi 21 r. Felicia. Krytky svetiel vzadu keď umyvam musim opatrne aby som nestratil. Ja uz mam odhad ako kufor zavrieť ale deti a manželka s nim buchaju lebo proste to nejde zavrieť normalne. Že mi stierač nasucho chodi po okne pokial striekne kvapalina z ostrekovača to tiež snaď ani stare škodovky nemali. A to mam obavu, že ma ešte prekvapi a neostane len pri tom. 

Čakal som od noveho auta, že sadnem a chodim aj keď určite starosti možu byť ale to už asi nie je nahoda ale spackana robota.

Č ma ešte zarazilo je aspoň podľa mňa šetrenie na miestach , kde nemuseli pod volantom si mohli dať zaležať a zakryť ten pristor a nie dať tam nejaky kus molitanu alebo čo to je. 

No škoda , že Škoda :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto v ceně min 400 000 nemůže dostat zpětný ventil za 37 Kč  -->  https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/115930341-ventil-zpetny-oe-1872.html . A to nemluvím o  kontrolce ostřikovačů, operce nohy  atd. Atd..m

A pak že že se na něm nesetrilo....

 

 

 

.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazne je, ci tam ten ventil je, ci nie. lebo mne to pri nizsich rychlostiach nerobi. a ak by tam ten ventil nebol, ta voda by padala z hadice do nadrze i pri nizsich rychlostiach. mne to pride ako keby bol zle naprogramovany cyklus. ze pri vysokej rychlosti spravi presny opak, co robi pri nizkej.

inak ako by som vedel skontrolovat ci dodatocny vyhrev auta funguje?

ikonku mam v menu odkliknutu, podla vybavy to tam je (TDI v serii), no teply vzduch zacina fukat az ked je ukazovatel teploty na prvom dieliku (ten malicky) a neukazuje ho ani v zapnutych spotrebicoch. Vyhrev celne skla, sedaciek tam ukazuje, tak by som ocakavl i toto. SKusal som zapnut i klimu, max. teplota, vypnut ac a nechat auto rezim bez nej, manual, no nic. Je to ako s tym snimacom hladiny kvapaliny v ostrekovaci. Tiez podla vybavy je, no nic to nehlasi. Preto som uz skepticky, ci vobec to tam je, alebo ci je to vobec zapojene a funkcne.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusal som teraz ostrekovanie a mne to robi rovnako ako pri stati tak aj pri jazde po mesta . Prvy strik je ale tak slaby, ze nejde ani na polovicu okna az dalsi je silnejsi. Bude dobre ak tu bude spatna info ako si dopadol.

 

zwan: ked som kupil Feliciu a mi skripali do nova stahovace okien vzdau v servise mi vrvaeli ze co by som chcel od auta za 300 tisic ze som si mal kupit Oktavku. Az ked som napisal do Skody centrali list prisieiel oblastny technik stretli sme sa a na jeho pokyn mi vymenili obe stahovace okien , sedadlo pod vodicom (lebo mi pri pohybe pukalo). 

Dufam, ze ma to nebude cakat aj so Scalou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak zboznujem tie keci, lebo je to auto za 300t kc. A co ked je to za 300t kc, ci 500t kc. 90% dielov mimo kasne je tych co v inych drahsich modeloch. ved vsade pod kapotou su 4kruzky, ci vw tak to nie je len, ze skoda a kvalita.

Inak k tej teme, ze ved je to za 300t. S predajcom som pri kupe dohodol este k autu obojstranny koberec a tu gemenu chranicku stredoveho tunela. Samozrejme pri preberani ani jedno. Tak som to dotazoval. Gumena chranicka tunela sa nasla, koberec nie. Prislo mi to al etake skusanie. Tak som mu vravel, z eok, sestriny su z Prahy, jazdia do MB zastavia sa po to. O mesiac volam, ze budu mat cestu a ci nasa dohoda plati. Ze jo, ze do piatku to naskladni. Samozrejme, aj som cakl sa z obojstranneho koberca vyklul ten jednoduchy do kufra gumeny a svagra odbil vetou, co by chcel zadarmo. Tak tu som sa nasral, lebo na niecom sme sa dohodli aj ohladom platieb a tak, islo im o 1000kc viac pri prepocte kurzom, no beriem ze ok, lebo vybavili vsetko na kluc a zariadili euro platbu co mi usetrilo poplatky. Ale dohoda je dohoda a proste to nebolo zadarmo, ale v cene vozidla. 

Proste ci 300t, 500t, alebo 0, je to v cene vozidla a clovek chce za svoje peniaze adekvatnu sluzbu, resp. spolahlivost, ktoru deklaruju.

Som zvedavy na tu reklamaciu, lebo zatial sa ku mne stavali tu na svk v tej mnou vybranej pobocke v pohode i napriek tomu, ze vozidlo nebolo u nich kupovane. Tak uvidim teraz, ked toho bude viacej a zavaznejsie veci na pretras, ze aka bude z ich stany reakcia a odozva. Hlavne ta sedacka a palubovka, co bez debaty by malo byt vyriesene.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je jedno, dolezity je priemer hadicky. je to obycajny spätak a myslim si, ze hadicka bude unifikovaneho priemeru. staci najst hadicku pred ostrekovacmi, premerat priemer, prerezat a vlozit do okruhu. to by bolo najrychlejsie a najjednouchsie riesenie, ak by to fakt satacilo. mne je fakt jedno ake bude riesenie, ci za 1kc, ci za 1000kc, proste ocakavam, ze si to vramci reklamacie osetria. ten ventil ale ochotny doplatit este som :D

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím zpožděným ostřikováním je to úplně běžná věc škodovek, prostě tam není zpětný ventil, protože se šetří, takže stačí koupit běžný zpětný ventil a kdo zvládne tak dodělat, žádný speciální na scalu neexistuje..zde jen pro ilustraci obrázek dodělání zpětného ventilu u F3..

 

 

57162483_2414152238597733_3603623302469255168_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ski1961, ja jednu vec nechapem, kedze sa bavime o mechanickej veci a kedze pracujem s potrubim a navrhom, tak viem ako funguje spatna klapka a ine. no nechapem, preco mi to funguje do rychlosti teraz dam odhadom 100km/h a preco nie nad? na to spatna klapka predsa vplyv nema. Tu vodu musi udrzat pri nizkej i vysokej rychlosti. preto som pisal, ak to napriek tomu toto vyriesi, som ochotny tych 34kc zaplatit. no mi to pride skor ako softwarova zalezitost v dosledku tejto premennej od rychlosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@slovaciktyhle reklamace už má pár kluků ze skupiny F3 za sebou a nebylo to k ničemu, prostě normální stav díky tomu, že tam není zpětný ventill..tyhle ventily staré škodovky měly, bohužel v dnešní době je to tak, že se šetří, takže nedávají a to není jen otázka zpětného ventilu..úspory jsou veliké a o to jde především, zákazník je až na druhém místě, to je bohužel realita..

 

@csabac tohle fakt netuším..já jsem jen popsal to, jak to řešilo už mnoho kluků s F3..dali ventil a je po problému :-)

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, zwan napsal:

Auto v ceně min 400 000 nemůže dostat zpětný ventil za 37 Kč  -->  https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/115930341-ventil-zpetny-oe-1872.html . A to nemluvím o  kontrolce ostřikovačů, operce nohy  atd. Atd..m

A pak že že se na něm nesetrilo...

Jenže 37 korun pro maloobchod... Pokud toho berou X stovek tisíc ročně, tak ta cena je kolem ceny vzduchu. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...