Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

Dnes som sa zastavil v servise, ram operadla prisiel. Zial az 16ho sme vedeli zladit termin. Inak uz dotacam operadlo kazdych 10km. Tak dufam bude klud od tohto a ze poriesime i par ostatnych bodov. Pojde do demontu ajnpidblatnik, kedze nizku hladinu nehlasi pre ostrekovace, ci vobec to cidlo co pise vo vybave i ukazuje v pc,  ci vobec je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kupe auta som mal volant mierne natoceny do lava. V servise mi urobili geometriu a na letnych kolesach bolo vsetko ok. Teraz ked som nahodil zimne pneumatiky resp. v servise tak sledujem ze mam volan natoceny mierne do prava. To natocenie je uplne slabe ale vcera som siel po dlhej dobe mimo obce a je to asi fakt. Moze byt chybou ze je nejaka pneumatika menej nahustena? Na novych zimnych mam najazdene mozno do 100 km. Volant netrasie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale vymenou pneum. snad nenarusia geometriu. Nemozem stale po prehodeni kolies chodit na geometriu ? a s letnymi to bolo ok. Takze rozdielny tlak v  pneum. by nemal byt chyba. V pondelok asi pojdem okolo servisu Skoda tak sa opytam co to moze byt tam mi aj geometriu robili. 

Teraz som pozeral letne pneum tak su schodene pekne rovnomerne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemate nekdo problem se zarazenim zpatecky? obcas mi to tam nejde zaradit, couvaci kamera se spusti, ale citim ze jsem tak v pulce toho klasickeho pohybu a dal to nejde. taky se mi parkrat stalo ze cele auto zavibruje pri zarazeni, i kdyz mam plne seslaplou spojku. a asi dvakrat stalo ze mi zustaly otacky cca 1500 kdyz jsem tam daval zpatecku a opet i pres plne seslaplou spojku to slo vyrazne pres zuby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, slovacik napsal:

karkulka02: ako si v servise dokazal, ze sa ti to samovolne sklapa? Ja idem asi zajtra tak by som tam nechcel vyzerat ako blb.

Stejně jako ostatní tady. @csabac a @PeWe jsou zde od nich i fotky. Nicméně po mém zavolání do servisu, že se to děje, tak se nechali informovat, že taková věc je a vlastně ten rám se začal řešit hned z jejich "iniciativy". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz som to tu pisal. Spravil som video. Na rybarsky stojan prilepil mobil, zarovnal terciky a spustil video. I s pokecom do videa o co sa jedna som zacal za hlavovu opierku dopredu dozadu mykat jemne a kolecko s tercikom sa za 1min otocilo o cely zubok. Dal som na usb a zaniesol im plus obrazky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S front asistom nemavate problemy?

Dnes mi ho jemne zanieslo snehom a vypisalo, ze senzor nema vyhlad. no uz sa mi stalo i v dazdi, ze ho vyplo 2x. a pritom dnes lietal len poprasok. po utreti a restarte auta to nabehlo, no v zime asi moc vyuzitelny nebude, ked zacne snezit normalne a nielen dake nalety.

Samozrejme SOS uz standardne vyplo po 20km jazdy. Vraj je to softwarom infotaimentu, no preco sa to objavilo len u mna po aktualizacii nechapem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som bol v servise. Udajne zdravotnu kartu auta nemam mat. 

Operadlo sa musi pozriet technik objednany som na buduci tyzden. Vtedy sa pozru aj na pazvuky z pristrojovky. Tiez od vymdny pneum co je volant natoceny do prava.

Udajne po spiatocke je normalne ze svieti este na obrazovke senzor cuvania aj 10 sek.

Takze nove auto a nic len dovolenka a benzin do servisu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, csabac napsal:

S front asistom nemavate problemy?

Dnes mi ho jemne zanieslo snehom a vypisalo, ze senzor nema vyhlad. no uz sa mi stalo i v dazdi, ze ho vyplo 2x. a pritom dnes lietal len poprasok. po utreti a restarte auta to nabehlo, no v zime asi moc vyuzitelny nebude, ked zacne snezit normalne a nielen dake nalety.

Samozrejme SOS uz standardne vyplo po 20km jazdy. Vraj je to softwarom infotaimentu, no preco sa to objavilo len u mna po aktualizacii nechapem.

Měl by být vyhřívaný aspoň Fabie3 to má a v zimě i ve sněhu funkční. Zkus třeba po 10 km jestli je vlažný ten plast, je to cítit.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové vlákno kvůli drobnosti, tak se zeptám tady.

Máte na zásuvce zapalovače v interiéru krytku? Já jsem se teprve včera všimnul, že tam krytka není. Na předchozích Rapidech to bylo normální, že tam je. Ale je fakt, že v nich zásuvku bylo více vidět, u Scaly je trochu schovaná pod loketní opěrkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, csabac napsal:

vedeli by ste niekto skontrolovat ten radar ci ho mate teply?

moj teda nie je a neviem ci to teda vobec scala ma.

Já to teď zkoušel na své Fabii, plast byl vlažný, topení nastaveno na 23 man.režim, jde to tedy asi pořád. 

U Scaly jsem nenašel o tom zmínku ani v návodu, jsem zvědav, jestli to někdo vyzkouší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...