Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Jan R. napsal:

Já to teď zkoušel na své Fabii, plast byl vlažný, topení nastaveno na 23 man.režim, jde to tedy asi pořád. 

U Scaly jsem nenašel o tom zmínku ani v návodu, jsem zvědav, jestli to někdo vyzkouší.

U Scaly o tom nikde zmínka není a radar pro FrontAssist je samozřejmě stále studený.

Stáhnul jsem si i návod k obsluze Fabie a tam o vyhřívání radaru zmínka také NENÍ. A jak by vlastně měl být vyhřívaný? Elektricky? To by asi byla v seznamu pojistek nějaká informace o tom, přes kterou je vyhřívání napájené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 8. 2019 na 9:51, losllanos1 napsal:

Napisem aj ja aby si niekto nemyslel ze skoda je bez chyb 

 

Moja Scala si od prveho dna zazila svoje .Pri kupe vozidla v madride vsetko super a vydal som sa na cestu do holanska kde pracujem uz po prvych par 100 km /zacala svietit kontrolka airbagov /preblikavanie medy vypnutym a zapnutym aibagom spolujazdca po dalsich kilometroch zacal blbnut Front asist a Line asist spolu z tempomatom .Nasledne zhaslo radio a uz nenabehlo po asi 800 km .ako posledne odysiel car emergenci a senzor zapnutia pasov .Presiel som z autom da sa povedat na jeden krat 1800 km a ked som zaparkoval pred barakom v aute blikalo a pipalo hadam vsetko . Pri vybalovani tych par veci co som mal zo sebou som zistil ze na podlahe je voda .Nie nejaka vlhkost ale kvantum vody hlavne vzadu na podlahe ale aj v predu .Na druhy den v sobotu som letel do servisu v Holansku ze nech sa na to pozru ,ha ha zlate oci .My tu teraz nemame nikoho kto by sa na to mohol pozriet a musite sa objednat .Najblizsi termin streda dalsi tyzden a aj to v servise vzdialenom skoro 40 km od mojho baraku . No nic nevadi vravim si nejako tu vodu z auta dostanem . Tak cesta do obchodu kupil som vysavac na vodu a zacal vysavat . 10 litrov vody sa mi podarilo vysat z auta za asi tri hodiny . V stredu nabeh do servisu . Na moje prekvapenie si technik ani auto neobzrel ziadne foto nic . To som este nevedel kam som dal auto . Na zalozne auto vraj nemam narok .este stastie ze som mal svoje druhe auto . Ze auto bude na druhy den hotove . No tak som siel na barak a pisal reklamaciu priamo predajcovy . Odpiasli mi ze mam volat na centrum pomoci zakaznikovy podla nich vybavena zalezitost . Zo servisu mi volali ze auto nebude opravene lebo odisiel modul F5 /Infotaiment /a ze ho musia objednat . Ze auto bude o tyzden . Ok vravim si nie je problem sak za dva dni dojde suciastka a ja si preberiem auto kompletne opravene . Chyba lavky . O tyzden pridem do servisu a chlapik mi z usmevom na tvari oznamuje ze mi auto nemozu opravit lebo ze infotaiment nebudu mat k dispoziicii ani za dva tyzdne . Hmm a ze si mam zobrat auto . Ok ideme k autu otvorim a saham na podlahu ze ci ju vycistili ako som chcel .Zabudni . A to uz som nevydrzal a vravym tomu technikovy .Ziadal som vas aby ste auto vysusili a vy ste sa na to vysrali auto je v takom stave v akom som ho doviezol co ste vlastne urobili . Zistili ze voda v aute bola z kondezacnej hadice ktora bola vo fabrike pripojena na interier vozidla . Cize vyrobna vada. Hodil som mu kluce na stol a vravim mu .Vazeny pane za tyzden si pridem po auto a chcem aby bolo vysusene a bolo kompletne v poriadku vcetne infotaimentu a podobne . Samozrejme uz som bol poriadne vytoceny . Volal mi v stredu na obed ze auto je hotove .Hmm ake to prekvapenie zrazu mali aj infotaiment . Pridem si prevziat vozidlo a co nevidim novy infotaiment ale bez aplikacii uplne holy iba radio . Hmm tak zase hadka . Vtom si vsimnem ze je poskrabana pristrojovka ako menili infotaiment a to uz ma nasralo maximalne . Dosiel mechanik a pytam sa ho ze ako co to ma znamenat ? On ze to nerobil ale ze hned mi nahodi cely system . Ok zase tri hodiny kym nahodili soft do auta stym ze nebude fungovat skoda connect lebo ze nemaju kod . Ze sa musim objednat u predajcu v spanielsku lebo ze oni nemaju kody na moje auto . Pristrojovku si odfotili a ze sa to bude riesit . Nasraty som odysiel lebo uz mi trebalo ist domov na kanare . Napisal som predajcovy do madridu ze pridem si aktivovat skoda connect . Ok nie je problem . V madride mi zahlasil mechanik ze to sa neda lebo to trva tri dni ./loz ako vysita / Tak az ked som prisiel na Kanarske mi to po dvoch dnoch spojazdnili u nas v servise . V holansku mi este okrem poskrabania pristrojovky poskodili oba disky na prednej naprave co budem riesit az ked sa vrati do prace . Auto vycistili tak ze este po troch tyzdnoch sa mi orosuje predne sklo od vlhkosti v koberci kazdy vecer musim ist do auta a utierat sklo od vody . Proste auto na zahodenie . Reklamaciu nikto riesit nechce ani predajca ani vyrobca ani zakaznicky servis ani nikto . Uz som dal predajcu na sud a ziadam nahradu vozidla za nove bez chyb .  Stale nefunguje front asist  vidi prekazku kde nie je a hlavne nebrzdi ani 5cm za autom proste nefunguje . 

 

Inak auto chodi ,motor prevodovka super , akceleracia parada odhlucnenie od kolies mohlo byt lepsie ale kedze mam 18 palcove disky a nizke gumy asi to bude tym . z jazdnymi vlastnostami auta som spokojny . Len by ma zaujmalo preco sa infotaimenty robia ako za prvej republiky . To je fakt uz vsetko len za prachy . To tam nemohol byt priamo android bez sprostosti ako android auto a mirrorlink . Toto co je akoze spickovy infotaiment ponukaju cinania za 50 euro a spolahlivo to funguje za 200€ aj z rozlisenim full Hd gps a podobne . skoda reci . 

 

Pridam aj par foto 

IMG_20190627_194536.jpg

IMG_20190628_165401.jpg

IMG_20190628_165452.jpg

IMG_20190629_160126.jpg

IMG_20190629_160659.jpg

IMG_20190726_124209.jpg

IMG_20190726_124213.jpg

IMG_20190726_124224.jpg

IMG_20190726_124310.jpg

IMG_20190726_124314.jpg

Kdo to neumí jezdit. Hliníky opsané jak prvnička.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aj mne sa zasiera motorovy priestir. Nebola to taka hroza ako to nal tu kolega, no zjavne tie tesnenia nie su celkom spravne rozmiestnene, resp. nedoliehaju dostatocne. Inak ja si myslym, ze to bude tym, ze sa tam dostane voda z cesty a ako ide napor vzduchu, tlacia sa po tesneni, az sa dostanu na kraj tesnenia a voda sa doatane tam za.

20191208_105932.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 12. 2019 na 9:01, slovacik napsal:

Aky to ma dovod? Ked idem dopredu a vidim zadne senzory? 

při podélném parkování typicky nezacouváš do místa na první pokus. A pak je celkem nesmysl, aby na displeji každých pár vteřin problikávaly senzory. Spíš chceš mít po dobu parkování přehled, kolik máš kolem sebe místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavouk 

Ja sice netvrdim ze vsade su rovnaky to iste nie .Mam dobre skusenosti zo servisov na Orave ci V ruzomberku chalani urobia aj co nemozu len aby bol spokojny zakaznik .

A som dlhorocnym zakaznikom skodovky ,Nedam na tie auta dopustit mam 13 rocneho roomstra za celu dobu bez poruchy slape ako hodinky pred tym som mal oktaviu aj feliciu Fun a nikdy som nemal taketo problemy ,Asi proste som kupil auto ako sa vravy vydareny kus a ztym sa taha somnou smola .No ale zas na druhu stranu Century auto Emmen uz nikdy . To je servis ako za marie terezie az po mojich staznostiach a myslim ze aj inych zakaznikov si zacali do auta davat aj ochranu sedacky a volantu ale to asi len pri mne . Inak servis o nicom .Poziadal som ich aby mi skontrolovali hladiny naplni .vsetko mate ok po 150 km mi svieti olej nedrbe im kuknem a prazdno ledva na hranici tak zhanaj ako debil vhodny olej samozrejme ti nik nevie povedat aky presne olej je tam naliaty . Caka ma cesta na kanarske 2900 km dufam ze to co som tam nalial nebudu na garancnej prehliadke vysekavat kladivom stoho motora .Sice som tam dal 508 VW ale ci to je naozaj vhodne to netusim 

Kedze ma auto 25000 tak pojdem na prvu garancnu kontrolu som zvedavy co mi povedia na tie popraskane svetla z vnutra .Vsimol som si pred niekolkymi dnami uplne nahodou ze sa mi zarosuju svetla z vnutra aj hmlovky a len tak mimochodom ze v oboch svetlach mam z vnutra prasklinu po celej sirke svetla pri maske . no zaujmave .Ono to skoro nie je sice vidno ale ked to clovek odfoti a zvecsi to uz je ina kava . Zevraj sa to robi od ostrekovacov lenze ja tie nemam tak neviem 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě bylo myšlené na mě, já jak řeknu pravdu nebo něco špatného na ŠA mě blokne nebo ohodnotí záporňákama.
Mám také s x servisy zkušenost jeden z mála-u Fabie II HTP při výměně oleje účtovali demontáž krytu motoru- na parkovišti mu ukazuji, kde asi je?
V podbabě v 2015 při výměně předních koloučů nedotáhli jeden šroub na kole, po 2 dnech jsem si všiml, že vykukuje z disku.
Před 2 měsíci mi v Toyotě účtovali vysávání interiéru od rozbitého skla. Úlomky jsem pak večer našel pod sedačkou a u rezervy ?.
Mám známého v BMW, Citroenu, Renaultu a občas vypráví příběhy z dílny.
Nová zkušenost- před 14dny měl náš ředitel soukromou desetiletou Kiu Ceed CRDi v aut.servise na výměnu oleje-byla středa. Za 2hod.mu volají, že je potřeba vyměnit těsnění pod hlavou. O.K. když to do pátku stihnete v sobotu musím na moravu. Ve čtvrtek odpol.volají, že v ČR nejsou nikde skladem poslední dva hlavové šrouby, auto bude až ve středu. Spotřebák nemá dovozce a servis to rozebere, než má díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kazdom servise sa najde aj svedomitejsie aj horsie pracujuci. A zase, nie vzdy mame i my svoj den a nedari sa. Stane sa. Mna skor stvevta kvalita spracovania, lebo tam to ide cez viacero ludi, to auto, diely sa testuju pred hodenim na trh. Ja nosim auto zatial na reklamacie do NR, ten mensi servis. A zatial som spokojny s ich pristupom. V tomto smere im nemam co vytknut. Dufam, ze to tak i zostane do buducna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Csabac opravdu si myslíš, že se nové díly nějak extra moc testují před uvedením na auto a na trh ? Zrovna v dnešní době, kdy to údajně simulují na PC a v dnešní době, kdy automobilky nestačí zavádět nové technologie a typy aut aby se, tzv. udržely konkurenceschopné ? Opravdu o tom dosti silně pochybuji, hodně jde dnes přes simulační počítačové programy. Komplexní testování jednotlivých dílů a komponentů podle mne skončilo tak v dobách Favorita, kde fabrika měla po x,y letech vyvíjet jediný typ a tak nesměla šlápnou vedle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolko spiny som nemal na predoslom aute po brodeni v 30cm mlakach. A to tesnenie nemalo. Vela spiny tam nie je, no ak by som to neutieral do mesiaca je to komplet. 

Inak dnes som sparal v dolnej mriezke z chladica von listy a kusy blata. Vidim to tak, ze to tam bude treba nejak wapkovat ci cistit, lebo iny pristup bez demontaze som nenasiel ako cez mriezku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎08‎.‎12‎.‎2019 na 13:11, Twisted napsal:

při podélném parkování typicky nezacouváš do místa na první pokus. A pak je celkem nesmysl, aby na displeji každých pár vteřin problikávaly senzory. Spíš chceš mít po dobu parkování přehled, kolik máš kolem sebe místa.

A navíc to vypadá, že vypnutí senzorů je napojeno na nějaký "centrální" časovač. Mám zapnutou funkci zamykání vozu po rozjetí, a když nechám senzory zapnuté (normálně jsem si navyknul je vypínat tlačítkem hned po vycouvání z garáže), tak se vypnou ve stejnou dobu, jako se ozve zamknutí dveří (asi tak po 50 metrech jízdy). Ale možná jen náhoda (zkoušel jsem to však několikrát).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, kedze mi v pravo od pristrojovej doske ide obcas vrzanie po hrbolatej ceste dnes som zistiel, ze pred spolujazdcom na stlpiku spajajuci kapotu a strechu v pravo z vnutra je calunenie alebo ako to nazvat volnejsie ako v pravo od vodica. Ak pritlacim rukov na to calunenie pred vodicom drzi pevne ale pred spolujazdcom akoby nebolo dobre prichytene a vrzga pri stlacani aj hore pod strechov aj dole pred kapotov. Mate to tiez volnejsie ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nám objevila další závada. Ne pokaždé, ale vždy v souvislosti s přejetím nějakého hrbolu, díry apod. se začnou zapínat všechny žluté kontrolky asistencí, pneumatiky začnou hlásit nízký tlak .. no budík svítí skoro celý žlutě, co vše nefunguje. Na D8 je u Mělníka místo, kde se to stane VŽDY. S autem musíme zastavit, třeba 3x ho znova nastartovat a pak je vše OK...  Po kontrole tlaku pneu na pumpě byly OK ... a stejně to občas spolu s ostatními chybami hlásí... Nestává se někomu něco podobného? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne dnes nesli otvorit dverena dotyk ani klucom asi az na 5 pokus klucom sa otvorili a zacali blikat svetla. Ked som sadol do auta zacalo mi hlasit ze mam zapnute parkovacie svetlo v pravo. Ked som vysiel vonku a zamkol a chcel odomknut zas som musel az klucikom odomknut na dotyk neslo. Az po obede sa to nejak umudrilo a uz je to ok . Na apke v zdravotnej karte mi nehlasilo ziadnu chybu :)

Editováno: , autor: slovacik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne osobne pride, ako keby ta cast auta, co sa tyka softu a elektriky auta bola na urovni windows 98. zamrzne, tak restart :D

Inak mne ten SOS system uz hlasi poruchu aj za zelenej diody hore. V udajoch o aute pise chybu a nikde inde nic, nasledne o 10min sa rozvieti hore kontrolka na cerveno a display na pristrojovke.

Keby to tak prediktivne vedelo aspon vyherne loto cisla generovat pred tahom :D

Inak cez vikend sa chystam na palubovku. Zistil som, ze to osvetlenie je silnejsie i pri uplnom stlmeni ako u predosleho auta a aj preto sa mi zda, ze vidim horsie a vadi mi to. Prekryl som to rukami a bolo to lepsie. Hlavne teraz ked su hmly, snehodazd a ine. Takze si idem vyrobit z kartonu a ciernej samolepiacej folie sablonu na prekrytie budikov. Necham len rychlost a vonkajsiu teplotu.

Nieco ako nightpanel od Saabu. Podsvietenie noh mam od zaciatku vypnute a ambientne osvetlenie na 10%.

Inak som dost porovnaval led svetla na dialnici s inymi autami ked sme boli zarovno seba. A veru ani starsie volvo, ci dake mensie rady 4kruzkovych neboli lepsie nastavene.

Ja ale dufam, ze to este pojde dvihnut v servise o tyzden.

Inak Vam sa nestava, ze ked idete dole z kopca, tak sa tie svetla nahle sklopia az tak, ze vidim max 3 dlzky auta dopredu?

Som siel so stiavnice cez hamre a veru som mal co robit na tych zakrutach skrz tohto efektu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...