Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

No pánové, jak Vás některé tady čtu, tak ty všerůzné  elektronické  pomůcky a vychytávky nějak moc dobře vychytané tedy nejsou !!!!! Pokud někdo tomu fandí, tak jeho věc. Já fandím čistému pocitu z jízdy, tedy stačí mi spalovací motor, mechanická převodovka a stačí mi rozumět mechanickým komponentům auta . No a aby na mě nepršelo, netáhlo a v zimě jsem nezmrznul, v létě se nerozpustil, jinak vůůůůbec nic jiného........ Dnes i kolikrát zde na skodahome fóru, se řeší spíše, jak to že mi zase nefunguje připojení , že se mi nezrcadlí aplikace z mobilu, že mě zase sere front-assist, že mi nefunguje ambientní osvětlení  atd., atd.. 

Je mi celkem líto dnešní mladší generace. Za pár let asi žádnou řidičskojízdní  nirvánu a prožitek z čísté jízdy mít nebudou. Jen berličku v podobě diskusí ohledně elektronických vychytávek a celoglobální konektivity, někde asi až na Saturn.

Neberte to z mé strany zle, jen mi je líto toho, co tady za pár let z motorismu asi zůstane, a tak jsem to potřeboval sdělit právě zde na fóru Scaly,kde je dosti hodně vidět, jak ta elektronika nějak moc nefunguje.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DušanV> mám stejný požadavky jako ty, jsem už starý na ty vifikundace scaly, byl jsem sklamaný nemožností osekat ji o ty (pro mě) některý zbytečnosti. Máš pravdu, je mi těch mladých líto. Ale kdybych si koupil Scalu místo Rapida jistě bych chtěl, aby všechno opravdu fungovalo, když už si za to zaplatím. Majitelům scal nezávidím, je to k vzteku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Venstr scala ma zle fukare, tiez to mavam. Jedine pretret a ked chces preventivne, tak uz v inej temecspominane proti roseniu clin, ci pena na holenie. Mozes skusit len prestavit fukare, ale ine s tym nespravis. Nastastie ale po pretreti to uz u mna nerobi. No fukare to odhmlit nedokazu.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně též přišlo, že se mi za chladných dní víc mlžila boční okénka zejména v přední části a zhoršil se výhled do zpětných zrcátek. Čelní sklo mám vyhřívané, takže to je OK a voda tak kondenzuje na tom bližším, což je boční okénko. Ale stačí zapnout klimu a běhěm chvíle to zmizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak scala dnes absolvovala dalsie kolo reklamacii. Vyriesene boli udajne nasledovne veci.

1. Operadlo sedacky vodica

2. Signalizacia kvap. ostrekovacov

3. Vymeneny kompresor

4. Udajne aktualizacia SOS

5. Nastavenie svetiel.

 

Bod 4, 5 pisem udajne. Svetla posudim v najblizsich dnoch. Za bod 2 a 4 hovori obrazok dole. Samozrejme fotka po odchode zo servisu po prejdeni cca 20km. Takze bod 5 skusim stastie po novom roku.

 

 

20191218_174050.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte dnes ked som siel v obcii cca 55-60km po hlavnej a z vedlajsiej prichadzalo, zastalo auto mne sa zaktivoval system a auto automaticky zabrzdilo resp zadunelo a pribrzdilo. Ostal som prelaknuty lebo auto bolo dost daleko na vedlajsiej a pred mnou nikde nikto. Ma to tak fungovat?

Tiez niekedy ma vedelo upozornit ze idem za niekym a nedodrzujem odstup a v poslednej dobe aj ked som skusal nic ma neupozornuje. Ako to funguje? Podla návodu Front assist by mal asi fungovat inac alebo nie?

Ked mam svetla v rezime auto a vytiahnem spinac do druhej polohy zapnem predne hmlovky a jednu zadnu. Maju svietit aj zadne svetla ? (Skoda asi setrila ked dala len jednu hmlovku)

Editováno: , autor: slovacik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnim este k vcerajsim bodom. 

1. Sedadlonpodla tercika stabilne nie je, posun je minimalny, no je. Uvidim dlhodobo. Neposunem a zmeram vzdialenost palubovka-vrch opierky, fixny bod.

4. Proste v duchu Vianoc, rozsvecujecsa stale cervena.

5. Svetla su tak ak boli. Nastavenie, ok, viac z nich vytazim iba ak vypustim predne gumy na dake 0,5-1 a tak nastavit.

Ten A stlpik, krytka sa inak kyve aj mne. Pravy menej, lavy viac, to riesit nejdem ak to pazvuky nevydava. Bo to uz budem komplet na prasky z toho auta.

 

Ti co ste reklamovali operadlo, tiez Vam menili konstrukciu operadla a vsetko prehadzovali zo stareho, ci inym sposobom? A mate to ok odvtedy?

 

Lebo ja uz od toho auta chcem iba sedak mat ok a sos system. Ostatne prkotiny doklepem casom  co si zvyknem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ako maju nove to neviem moja 21 r. Felicia mala 2.  Sedadlo ako som nastavil tak bolo cely cas nepohlo sa o chlp. Dotetaz mi vnutry nic nevrze, olej som nikdy nedolieval a teraz uz 3 roky nemam meneny a ani dolievany takze ja som z toho noveho auta dost prekvapeny. Cakal som ze ked bude nove odpadnu mi pripadne problemy so servisom no opak je pravda. O kvalite inych znaciek neviem mozno moje je nevydarene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, slovacik napsal:

No ako maju nove to neviem moja 21 r. Felicia mala 2.  Sedadlo ako som nastavil tak bolo cely cas nepohlo sa o chlp. Dotetaz mi vnutry nic nevrze, olej som nikdy nedolieval a teraz uz 3 roky nemam meneny a ani dolievany takze ja som z toho noveho auta dost prekvapeny. Cakal som ze ked bude nove odpadnu mi pripadne problemy so servisom no opak je pravda. O kvalite inych znaciek neviem mozno moje je nevydarene.

Jak dlouho máš řidičák? Nebo u vás nikdy nebyla mlha? Skoro všechna auta za posledních minimálně dvacet let mají v EU jen jednu zadní mlhovku, řešíš totální kraviny. Je to požadavek příslušné EHK/ES normy/předpisu etc - nikde není povinnost mít dvě. Tečka. Žádné další litanie o mlhovkách a jiných podobných nesmyslech tady nebudou. S tím jdi někam do hospody - není to žádný technický problém ani závada! Když už se to téma tak jmenuje, bude se nadále dodržovat jeho zadání!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak abych se vyjádřil k mým reklamacím. Včera auto odvezeno do servisu a dnes vyzvednuto .

Opěradlo řidiče - řešeno výměnou rámu opěry předního sedadla . Označkuju a uvidím zda drží polohu .

Signalizace hladiny ostřikovače - dokódováno , auto hlásilo nedostatek kapaliny a také i aplikace Škoda Connect ( zde to zůstalo zaseklé a stále hlásí , netuším zda zde není prodleva )

Provedena aktualizace MIB3 , zde budu sledovat chyby , nicméně cestou domů to opět mimo okno APP , hlásilo hlášku "WIFI není spolehlivé ..... ". 

1908389868_Screenshot_20200103-140937_KODA_Connect1.thumb.jpg.b6d1c49e5c79af36087fa41373fcf504.jpg

 

Editováno: , autor: PeWe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sedadlo si im ako dokazal? Mne sa to tiez stava ale v servise mi vraveli po prezreti ze je vsetko ok.

Tiez volant mam natoceny mierne doprava a vytlacili mi vystup geometrie ze je vsetko ok ale cestou domu sa na volante nic nezmenilo. Tak druhy najblizsi servis je 100 km daleko. 

Ako postupovat aby hladali chybu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak to sedadlo nedrzi na 100% ano teraz. Nastavim a este sa povoli a az po 2dni sa fixne v polohe co drzi.

Ale doplnim svetla

 Dnes som jazdil o3 full led. Ta ista cocka co v scale. Nasravene z tovarne a teda to iste ako scala z tovarne. Nic moc. Moja scala s prestavenymi led bola suverejne lepsia. Takze svetla uz neriesim. Ostal SOS system a uvidim to sedadlo. Dufam, ze to vydrzi aspon tak ako teraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...