Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, csabac napsal:

fotky jedneho nemca a jeho scala. tam je i fotka so skrutkami. pisal na nemeckom fore, ze tam sa to dalo jemne dostelovat a odvtedy i 5. dvere mu zatvaraju hladsie. Na druhej fotke vidiet presne to kriticke miesto, kde i ja mam ciaru v narazniku od dveri.

 

Tie fotky su zo Scaly? Neviem som strojar ale ako a kde by sa to dalo stelovat teda nechapem. Horne panty si myslim, ze nic neporiesia akurat snad zamok sa da dostelovat a znizit pritlak .

Ak by si steloval horne panty poskodis lak a bolo by to teda skarede. Ja si myslim, ze cele to auto v prvej serii islo zle z liniek a preto my co mame prve kusy su na prd. 

U mna napr tie zadne svetla su viditelne rozdielne medzery to vyzera akoby bolo skladane po buracke :) Asi treba prestat hladat chyby :) 

Mozes dat link na to nemecke forum ? 

A ten odskok svetiel mam aj ja to je asi fakt vychytavka Skodovky :) 

 

před 3 hodinami, csabac napsal:

 

 

Editováno: , autor: petulko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petulko tiez som strojar, no auto nemam, ze by som to nastudoval. Naposledy, jed som pozeral vyosene svetla, tak, ked som nezavrel poriadne kufor, vtedy boli v rovine svetla na kufri so svetlami v karoserii. Ako keby zamka bola hlbsie osadena. Mozno tam bude chyba, ze od narazov klesa. Ak hej, pozrem ci sa neda taka zamka vyrobit, ci upravit otvory, aby bola viacej vysunuta a neposuvalo sa to. Mozno otvory skrutiek maju velky presah a tam nastava posun.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 3. 2020 na 16:49, Mav07 napsal:

Ahoj, Od dnes ráno mi pořád signalizuje přední parkovací senzor (pravý ve středu, ne až ten krajní) červené jakoby tam byla překážka. Není tam nic, senzor je i čistý. Závislost na počasí nebo je něco špatně se senzory? Díky za info jestli má někdo podobnou zkušenost.

Dej prosím potom vědět, jak si to vyřešil, mám od dnešního dne stejný problém. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to vypadá opravdu na nějakou věc spojenou s mrazem. odpoledne na to svítilo slunce a od té doby to zase funguje jak má. držák RZ byl na místě, ten to dělat nemohl, myslím, že je dostatečně daleko od toho čidla. tak to zatím nechám a uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som meral šparomierkami medzeru medzi 5 dverami a naraznikom a blatnikom tak cele dvere mam posunute do lavej strany o cca 0,9 mm. Najhorsie to vyzera v zakriveni spodku dvery a naraznikom tam to uz vyzera na tesnotku. Inac medzera medzi zadnym svetlom a karoseriou je v lavo vacsia medzera o 1,5 mm  oproti pravej strane. To vyzera ako po buracke. ? Dnrs som sa presiel v praci po parkovisku a kukol zadky aut a pozeral medzery ale taky rozdiel som nenasiel. Nech zije kvalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Mav07 napsal:

tak to vypadá opravdu na nějakou věc spojenou s mrazem. odpoledne na to svítilo slunce a od té doby to zase funguje jak má. držák RZ byl na místě, ten to dělat nemohl, myslím, že je dostatečně daleko od toho čidla. tak to zatím nechám a uvidíme

Takže ještě jednou díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petulko skusis tu zamku dvihnut vyssie, ci to nechas na servis? Ak sa fakt nesteluju dvere, tak potom by sa to dalo i doma skusit. Ak by si sa pusti a demontoval, sprav i foto prosim a ako strojar premeraj i otvor a volu voci skrutke. Ja si myslim, ze to bude vadne, ze to nie je dostatocne pevno utiahnute, resp. nemoznost to dostatocne fixnut a preto pracuje to dosadanie dveri. To bude vysvetlovat i to zle dovieranie a zatvaranie sa, ze niekedy ich treba zatvarat na 2-3razy ak niekto nevie z akej vysky ich pustit.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac Přesně jak říkáš, dělá to hlavně když brzdím jemně, když na to dupnu, tak nic. Nejhorší je, že to pískání je vlastně pokaždé, protože já brzdím pořád jemně. A kdyby to pískalo lehce tak neřeknu, ale je to slyšet hrozně moc. Zkoušel jsem se pořádně rozjet a dupnout na brzdy, jestli to pomůže, ale nic. Pije mi to krev. Ta zelená Scala pískala taky, ale podle mě ne tak moc. Ale i tak je to na palici. Dělala mi to stará Dacia občas, ale u nového auta..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jedlaa to bude pouzitym materialom. myslim si, ze ani ostre prebrzdenie nepomoze. skusal som i ja parkrat prebrzdit a ziadnba zmena. no tym, ze jazdim dlhe trasy nebrzdim vela. max 10zabrzdeni za 80km ak nie su daky blbci na dialnici ci okreskach. ak by si to vyriesil daj vediet. myslim si ale, ze riesenie prinesie az vymena brzdovych platniciek, ak nie az vymena kotuca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatím s tím popojíždím jen na nákup po městě, tak uvidíme, až ho trochu zajedu. Ale jelikož to dělá i těm, co už mají něco najeto, tak si od toho moc neslibuji. Předpokládám, že v příručce o tom bude taky napsáno, že je to normální jev :D Do té jsem se ještě nedíval. Až bude v provozu autosalon, zkusím se na to optat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Rapid1.0 napsal:

Stejný jev pozoruji u i svého Rapidu, kde jsou předpokládám stejné brzdy u této výkonnostní varianty (70kW). Lehce pískají od novoty. Aktuálně najeto 1.600 km a beze změny.

Aktuálně po roce najeto 16.000 a brzdy od novoty ani nevrzly, chce to občas to víc probrzdit. To vám řeknou i v servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...