Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

POZICE 5. DVEŘÍ: Tak auto ze servisu doma. Když jsem tam volal kvůli vyzvednutí, tak technik, který měl auto na starosti tam nebyl a mluvil jsem s jeho kolegou. Říkal, že z ŠA došlo info, že tolerance jsou  3-4mm, takže bohužel s tím nejde nic moc dělat. Takže trošku rozhořčený s představou že se na to nešáhlo jsem řekl, že si tedy přijedu pro auto.

NAŠTĚSTÍ při předávce bylo jasný, že si s tím úspěšně hráli - distance na obou stranách je prakticky konstantní a liší se cca o 0,5mm. Hnuto bylo i s nárazníkem, kde zmizel ten lehký zoubek na přechodu. Cca 1,5 mm schod zůstal na přechodu světel, ale to je patrné pouze při větším zkoumání. Za mě ve výsledku spokojenost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepytal si sa ako a kde sa to da stelovat? Ak na pantoch bolo by vidiet stopy po poskodenej farbe.  

Vo vysledku mame auto - nepodarok :) je hanbou ak mame tu take problemy s novym autom. Ale este je OK ked su v servise prijemny technici horsie je ked natrafi clovek na magora a s tym sa neda hnut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si vsiml, ze vnitrni strana strechy u kufru neni cela souvisle lakova.  Kraje jsou vic a ve stredu jen par kapek. Kdyz je kufr zavrenej nebo otevrenej, tak to neni videt. Musi byt v mezipoloze a pak je to videt z boku. Myslel jsem, ze je to prach, ale po prejeti prstem po te plose to slo poznat. Naposledy jsem tohle videl na Felicii z roku 96, kde to teda po 8 letech rezlo. Nepredpokladam, ze je to jen muj kousek, kdyz to lakuji stroje. Neslo to vyfotit, ale pro predstavu, kde hledat, davam fotku. 

48144C9A-9436-4E5B-A567-7462105CE77C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes další zjištění a nevím co si o tom myslet. Jde o anténu ve tvaru ploutve, kterou jsem do teď na autě neměl. Celá střecha mi přijde hodně slabá a dost se prohýbá, ale to tak bylo i u předchozího auta,  ta ploutev se dá celá naklopit směrem dozadu a "odlepit" od střechy, kde pak vznikne mezera cca 2mm. Prostě není ke střeše fest přitažená jak bývaly ty klasický antény s prutem. Je to normální? Mně jde akorát o to, aby tama nezatíkalo, ikdyž předpokládám, že se to vlivem nečistot "přilepí" časem napevno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nedolakování je v místě té šipky po celé šířce střechy, ale na tvé barvě to nepůjde moc vidět, prosvítá tam světlá vrsta pod barevným lakem, na tmavých barvách to je vidět hned, na světlé ne. Dnes jsem šel kolem auta co stálo asi metr pode mnou a při pohledu na střechu shora jsem si říkal, že se nějak divně láme světlo na střeše za anténou jako by byla promáčklá. Šel jsem se podívat, ale promáčklá nebyla a jak jsem po ní jezdil prstama, tak se začala prohýbat a napadlo mě zahýbat tou ploutví a překvapení bylo, že šla zvednout od střechy.

20200409_170521.jpg.0981d1e3679b1369129a29acde919c30.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, vormen napsal:

Tak dnes další zjištění a nevím co si o tom myslet. Jde o anténu ve tvaru ploutve, kterou jsem do teď na autě neměl. Celá střecha mi přijde hodně slabá a dost se prohýbá, ale to tak bylo i u předchozího auta,  ta ploutev se dá celá naklopit směrem dozadu a "odlepit" od střechy, kde pak vznikne mezera cca 2mm. Prostě není ke střeše fest přitažená jak bývaly ty klasický antény s prutem. Je to normální? Mně jde akorát o to, aby tama nezatíkalo, ikdyž předpokládám, že se to vlivem nečistot "přilepí" časem napevno.

Jsem s anténou u žádného auta (SII, Tiguan, OIII, OII, Polo, FI, FII, FIII) nikdy nezkoušel hýbat (ať už s ploutví nebo s prutem), jak jsi na to přišel, že se dá odehnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnim dnesnu skusenost so servisu. Auto som zobral reklamovat 3. brzdove svetlo. Dohoda po tel. znela, ze auto donesiem, oni to demontuju na posudenie (neviem co chceli posudzovat, ak z vonka to poskodene nebolo, ale budis) a auto po 2h beriem zo servisu. Potom objednaju diel, ak reklamaciu uznaju a tuto torturu mam absolvovat zase. Ako sam postup o sebe cudny, ale ok, u skodovky je to asi tak.

Pridem na objednany cas, teda s rezervou 15min. Servis 30km od domova a pani mi vrvai, ze to demontuju a auto tu ostava, kym nepride diel, ak uznaju reklamaciu. Ako pozeram a vravim, ved sme sa dohodli, ze auto potrebujem a beriem ho. Nie, jedine ak si ja zaplatim potom opatovnu demontaz a montaz, lebo oni to spravia iba vramci reklamacie raz. Ma skoro vystrelo, lebo o tom v telefone ani rec nepadla. Tak jej vravim, ok auto tu chcet emat 4dni, ziadam teda nahradne vozidlo. Ze to mi nedaju. Tak po 10min uvahe, som to zbalil, rozlucil sa a meral cestu do susedneho mesta, ze ak auto ostane, predsa len bude 12km od domu a to ma zena hodi i pocas prace z domu.

Prisiel som, servisak pozrel svetlo, nahodil do tabletu, objednal rovno novy kus a so svojim autom som odisiel, s tym, ze ked pride diel, tak donesiem auto a vymenia to. Proste prekontroloval, videl, ze to nie je poskodene, zavinene mnou a slo to.

Tak dufam, vsetko pojde hladko a fakt reklamacia prebehne v pohode. Voda inak v brzdovom pribuda. Par dni dazda a je jej tam viacej.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab ano, ako pises, ale aj minule, ked som mal auto 3 tyzdne u nich a nahradne si vydobil az po 1dni telefonovania a formularov na importera. Mam toho uz plne zuby, aby som sa domahal vlastneho prava vsade. A chodenia do servisu uz uplne.

 

@vormen sorry, ale toto je uplne zcestna filozofia, kupit si skodovku preto, ze ak ta odbije servis, nablizku je iny. Mam 3 4 servisi v okoli. Najblizsi 12km, ale mimo cesty ked nie je covid, tak tade ani nechodim. Dva cestou 30km a jeden mimo cesty 40km. Tak tak velku siet teda nevidim. A to zijem na juhozapade SR, kde je pokrytie vyssie si myslim. Blby servis by ani existovat nemal! Proste by mali mat vsade standardne postupy a svojich ludi si zaskolovat. Ano moze mat i technik zly den, ale i tak by sa mal drzat dohody, ak sa na niecom po tel. dohodneme. Pol dna dovolenky v prdeli, cesta 60km v prdeli. Vybral som si ich, ze su po ceste, minule to slo celkom ok, nie 100% a chcel som k nim chodit pravidelne. Mozem to dlabat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě úvaha je správná, pokud si vyberu Škoda, Seat a Hyundai a budou se mi líbit a nebudu si moct vybrat konkrétní model, rozhodně zohledním dostupnost servisů. Už jsem takhle od Škody prchl 2x po sobě k Seatu a vím o čem mluvím, takže jsem teď rád zase za Škodu. A nebudu jmenovat nekoncernovou značku, která má u mě servis katastrofální, další 70km na tom není o moc líp a těm chudákům ale nezbývá než v těch servisech trpět a nechat se obírat. A jak jsem psal, týká se ČR, Slovensko je jinej trh, tam už se Škoda bere jako jakýkoli zahraniční auto, když nemáte nic tuzemskýho a nemyslím smonotvanýho na Slovensku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac hlavně že se to vyřešilo, jako chápu Tě a je to pěkně na nasrání, bohužel Tvé problémy s autem a i servisem, to uz je na vysvědcení auta. Musím ale říct že najít servis se kterým je domluva i vzájemná důvěra je kumšt, a tady nelze popřít to co píše @vormenbohužel dost z nich se snaží zákazníka ojebat? Tak se drž a přeji méně starostí?

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, vormen napsal:

 A nebudu jmenovat nekoncernovou značku, která má u mě servis katastrofální, další 70km na tom není o moc líp a těm chudákům ale nezbývá než v těch servisech trpět a nechat se obírat.

@vormen Právě proto jsem zavrhnul Suzuki Vitaru. Moc jsem ji chtěl, jednoduché auto s vyšším posazem a nastupováním na má bolavá záda a skoro bezproblémový provoz. Ale co kdyby, že....? Před koupí jsem si objížděl prodejny/servisy, sondoval na internetu, komunikoval s importérem v Praze atd. Ochota komunikace, vyjma prodeje samotného auta byla tristní, spíše jsem měl pocit, že co chce ten otrava, takže zpátky ke Škodovce  a to že, těch servisů Škodovky je tady přehršel, beru jako jednu z výhod u nás v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...