Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

tak dalsia navsteva servisu na plane. ved kazdy mesiac aspon raz, bude heslo :D

cestou som dnes hodil ukazat 3.brzdove. Mno, usmevy uz neboli ako minule a 5min studovania v servise. Nechapali. Buducu stredu mam termin, tak dalsia vymena. Plus im prihodim ten stierac, zvuk trafoi stanice. Dnes mal fulku a videl som, ze sa ponahla, tak to uz nechcel riesit. Ze to pozru zaroven.

A pribalim aj tie kontrolky motora video. To som i zabudol. Ked uz tam bude, nech ho pre istotu zdiagnostikuju. Sedadlo momentalne drzi, tak nejdem na silu mixovat pre efekt videa. Ale pojde i to, no to nechavam momentalne v duchu, ze kym je ok, tak nerypat, mozno SA zatial najde konstrukcnu vadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Majitele Scaly, snad někomu tento příspěvek pomůže. Mám model zakoupený v červnu 2020, před týdnem v rámci prvního servisu mi byla ná záruku vyměněna konstrukce řidičova sedadla + brzdové světlo na víku kufru, do kterého zatékalo. Dále jsem nechal seřídit Bi-Led světla které nyní svítí v potkávacím režímu lépe (dále, chtěli za to 200Kč). Orosená levá přední mlhovka se jim bohužel neprojevila, budu řešit znova na podzim. Na své náklady jsem nechal vyměnit pokousanou izolaci hadice pod krytem motru (měkká pryžová -1.5 TSI, 700Kč). Vše řešeno v Unicar Ostrava. V neposlední řadě jsem si na "své" náklady vyřešil otravný start/stop vypojením malého káblíku z baterie. Nyní auto bez závad :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vormen toto mas na vymenu. to som mal ja takto ked mi menili. sprav si video rovno dopredu. som zvedavy na odpoved kolegu, no z amna sedanka nedrzi. nejde to tak rapidne a teraz som mal uzasnych 650km, co sa nepohla, no behom 25km to dohnala a dala presne jeden zubok ako u teba. takze je to cele na prd a myslim si, ze nic ta vymena nevyriesi. je to len otazka casu, kedy to zacne zase a v akej miere. je to konstrukcna vada a myslim si, ze sanca na dobru sedanku je 50:50 s tym, ze doverovat jej asi nikdy nemozno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ten postreh, ze to bude robit aj spolujazdcova je spravyn. myslim si, ze aj ta to robi. mam tam ciarku. no kedze malokedy tam niekto sedi, nemam to odsledovane. rozdiel je ale v tom, ze vodic v dosledku toho sklapania pocituje unavu na dlhsej trase, lebo volant sa vzdaluje. mna bolievala prve 2 tyzdne sija kym som dosiel na to, ze mi uteka operadlo a je to tym. o bezpecnosti pri naraze uz radsej pomlcim. to by tiez stalo za posudenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím mám v plánu to ještě sledovat, zajímá mě, kam až to samo spadne, teď přes víkend mě čeká asi 300km, tak snad nepřijedu v lůžkové úpravě. Jinak počkám až bude víc požadavků na servis, zatím se tam nechystám, ale to sedadlo asi vyřeším sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vormen ak by si siel vecer, tak v lozkovej uprave trafis smer aspon podla hviezd :D

ja neviem uz co je lepsie. cakat, ci zase na nich tlacit o vymenu. uz by som chcel mat auto v poriadku. no zase, ked vidim, ze to bez tak nie je vyriesene, tak si kladiem otazku, co tym ziskam. ale je tam to, ze co ked na 3.pokus sa trafia do lepsieho operadla. inak vraj je to cele v tom koliesku a za nim ten mechanizmus. chcelo by to ten nacrt. v piatok buduci tyzden tam pojdem, prehodil som to brzdove. tak ak bude ochota a ukazu mi to na pc, vyfotim to a dam to sem. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wazi a mas ho uz menene? ja beriem zase na 2.hu vymenu to svetlo

 

ked to tak zhodnotim, doteraz zvladli na 1.pokus len SOS system a aktivaciu nizkej hladiny ostrekovacov. vsetko ostatne sa opakuje na tom aute. vratane spojky, ktora vydava take iste zvuky. niekedy si zelam, nech tie veci na tom aute uplne vypovedaju sluzbu, aby to cele vymenili a nie sa srali castami. a to este cvrlika i stierac zadny ako trafo stanica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne Vsetkym co zvazuju kupu scaly poradim nasledovne .mam najazdenych 42000 km z tym autom a som spokojny po pociatocnych problemoch uz absolutne nic auto slape ako hodinky takze som spokojny. len na ten interier si je treba zvyknut ale aj to sa da lemn mi chyba druha podlaha v kufry inak je to super auto robim trasy slovensko holansko aleno holansko spanielsko bez zavahania pohodlne zive nizka spotreba nijak to nesanujem a na dlhej ceste 5,2 litra na 100 km takze v pohode na 1,5 tsi 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes auto opraveno. Vyměně rám sedačky řidiče ( ptal jsem se na cenu a bylo to kolem 1700,-kč bez daně) a dále brzdové světlo nad zadním oknem. Zítra nalepím nálepky na kolečko a sedadlo a uvidím, jestli se to hne . Jinak ráno jsem tam auto dovezl a po práci vyzvedl, navíc bylo auto umyté a vysáté ) . Takže za mě zatím spojojenost s reklamací

Editováno: , autor: Skodascalacng
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adik a mas ktomu nejake rozmery a kde sa daju tie plasty objednat ja to mam z holanska trocha z ruky ale toto by som si do scaly dorobil . Inak som cital to tvoje vlakno a mas viac problemov jak ja . ja zatial nic okrem zhmlievania svetiel a tej sedacky ze sa sklapa nic . ale to bude asi tym ze ja mam nastavitelny podvozok . Teraz nevem ale poslednou dobou mam pocit ze strasne hucia brzdy pri normanom brzdeni .brzdie dobre az by som povedal ze perfektne ale bucia 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@losllanos1 tie plasty a skrutky k nim kupis v skodovke hocikde. Fakturu mam niekde v plastovej krabici s ostatnymi dokumenrmi nezalozenu este, tak je to na dlhsie hladanie, aby som ti vedel dat obj. cislo. Ale na strane 6 v mojom vlakne je fotka z balenim. Mozno odcitas cislo. Ja som nasiel medzi skladovkami auto s medzipodlahou a na zaklade jeho vin objednal diely. Bez vin mi to nevedeli najst. Rozmery podlahy by som musel premerat. Je to ale pracnejsie na 1.krat a odporucam ak sa odhodlas, spravit sablonu z kartona. Plus tam idu panty, doska je lomena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popozeram ale dakujem tie plasty skusim objednat , ale mohol by si to premerat a nakreslit taky mali planik ono by to asi viac ludom pomohlo ,este jedna vec ta slapka na lavu nohu pri pedaloch uz sa ti to podarilo namontovat ? Mam to aj ja kupene len neviem ako to tam dat ja mam automat a toto by mi pomohlo lebo ten vecne zasraty koberec neni boh vie co . ,Jo ja si spisujem zavady a ked pojdem dom tak to musim cele reklamovat mam ich asi sest ako napriklad zahmlivanie prednych svetiel prasknute predne svetlo z vnutra ,zo sedacky mi pri hlave vylieza tapacir a tak podobne to posuvanie operadla a inne drobnosti . Bud tak dobry a ak budes mat chvylku sprav ten planik na tu podlahu .Ja si budem dorabat subvofer do rezervy tak potom nahodim planik nan 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam Scalu asi 2tyzdne(700km) a uz je to koncert z palubovky. Uz ani neviem odkial vsade. Z fukarov, zo stlpikov, od rádia, od budikov. Reklamovali ste to niekto? Ma to vobec zmysel? Som dost sklamaný a jazdu si vobec neuzivam. Toto som v novom aute skutocne nechcel. Ani stara felicia ci Swift mi tak nehrkotali. Co to bude po rokoch? 

Inak som spokojny aj s tou 1.0 85kw, aj infotainment ide dobre az na to bezdrotove android auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kastlik sice prazdny nie je, ale debil niesom... ked raz vrzgaju tie lacne plasty okolo radia a budikov tak to proste počujem. Ked v rozhorucenom aute pustim klimu, nasleduje dalsi koncert vo vnutri vyduchov. To si ani neviem predstavit ako by opravili v servise. To by chcelo komplet novú palubovku. ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...