Jump to content
csabac

Technické problémy a závady

Recommended Posts

Doba a má pohodlnost zavinila, že jezdím jen s nejnutnějším posledních 10 let jen do AS a nesetkal jsem s výraznou neochotou, neprofesionalitou či nezájmem i když jsem musel občas taky trochu oponovat při reklamacích nových aut. Opravárenství mám profesně v krvi i když mě nikdy neživilo, tak mě nic nepřekvapí a je to o jednání, ne machrování. I pro ty mladý ucha na praxi v AS mám pochopení.

Chlapi, mavate problem s vyhladom senzora vpredu ked snezi? U nas este poriadna zima so snehom nebola, len taky poletujuci topiaci sa sajrat. No zakazdym to skoncilo po 5min od zaciatku snezenia tak, ze sa zaniesol senzor a hlaska. Dnes cesta do BA, kde trocha poletovalo a koniec. Niekto pisal, ze by to malo bat vyhrev? Lebo ja tom mam studene a ten topiaci sa sneh sa prilepi a stuhne tam. Nakoniec som stal na benzinke a daval to dole.

Samozrejme SOS uz klasicky sa pridruzil :)

Screenshot_20200118-205537_WhatsApp.jpg

Zrovna včera jsem přemýšlel na FA v zimě a dospěl jsem k názoru, že bude lepší ho stejně vypnout při nepřízni počasí. Pokud to totiž zadupnil na kluzké silnici, mohl by to být průser. 

Nestane se vubec nic, protoze k pribrzdeni dochazi pri rychlem priblizeni a to na ledu / snehu by udelal pouze clovek co nema zdravej rozum, takze kdyz jedes opatrneji, vubec ta situace nenastane. Z hlediska jizdni stability tez nic, ABS zafunguje. Zbytecne se trapis. 

Edited by Čečulák

To víš, bude to moje první chytrý auto a tak z toho mám strach a už přemýšlím, co všechno může nastat :)

Možná malý offtopic, ale do budoucna by to třeba vývojáři mohli taky poladit. U mě, který přecházel z auta. které nemělo ani klimu, ani ABS, bych zmínil toto :) :
1) Adaptivní tempomat - máte 50 přes město, před vámi cca ve dvaceti najíždí auto na kruháč, zmizí z "výhledu" a systém si v tu chvíli myslí že auto uhlo a začne krásně zrychlovat na 50 do kruháče :)

2) Vjezdy do podzemních garáží - pokud rychleji projedete zlom klesání/rovina, Front assist to zadetekuje jako možnou překážku a zadupne vám to :)

V tom prvním případě to ani jinak reagovat nemůže, adaptivní tempomat není prediktivní tempomat a ani autonomní jízda. Když nevidí překážku a budeš tam mít nastavených 210 tak ti na tom kruhaci nebo třeba v garáži na tu rychlost prostě zrychlí, myslím, že si úplně přesně nepochopil co adaptivní tempomat znamená.

Druhý případ nepozoruji, možná si stačí pohrát s nastavením FA

@headerTDI Samozřejmě že jsem pochopil co je adaptivní tempomat a tohle chování se tam dalo čekat. Ale někoho, kdo se nezajímá o to, na jakém principu to funguje/nečte manuály, by to překvapit mohlo.

před 42 minutami, vormen napsal:

To víš, bude to moje první chytrý auto a tak z toho mám strach a už přemýšlím, co všechno může nastat :)

Pokud jezdis opatrne a pomalu, tak ani nezjistis, ze to tam mas. Pokud jses rychlik, tak si muzes pri prvnim zasahu necekanem i striknout do trenek. Moje osobni prvni zkusenost... jedu za kamionem a porad kratke rovinky, tak si necham misto, pred zatackou pridam, nic nejede, mam proti Tir rychlost, vyjizdim do prostismeru a rana... Ja neznalej, zvuk od ABS, ztrata rychlosti, ja v protismeru a auto od naproti :)

Pravidelne pipa ci pribrzdi, pokud nekdo odbocuje a trva mu to dlouho, podzemni parking, na kruhacich to bere auto co odjede a obcas to bere stredove ostruvky od tramvaje. Sporedicky kolistu. Ale pokud jezdis opravdu pomalu, neozve se to vubec. 

• Upvote 1

A co FA a sneh, kasa? Tiez sa Vam vypina? Mne po 5min jazde skonci a nefunguje.

před 1 hodinou, csabac napsal:

A co FA a sneh, kasa? Tiez sa Vam vypina? Mne po 5min jazde skonci a nefunguje.

Včera při sněžení trasa Praha - Východní Morava po D1. Po 15 minutách sněžení Scala hodila upozornění, že FA nemá výhled a vypnul se ACC. Za celou cestu, už se radar nevzpamatoval. Celá přijď auta zamrzlá. Jelikož nelze přepnout na normální tempomat, tak jsem holt rychlost reguloval já. Přítelkyně jela druhým autem FIII, celý předek rovněž zamrzlý, ale radar ne, takže jela celou cestu s ACC. Holt je v FIII narozdíl od Scaly vyhřívaný. Kdybych to věděl, jedu raději tou Fabkou. 😄

Šetřit se musí na všem, jinak nebude na ty elektro vehikly. 

V 14. 12. 2019 na 23:05, csabac napsal:

@seal dopln prosim foto, aby sme vedeli, ze kde to prekontrolovat

Ahoj, doplňuji až teď. Zatím uznána výměna pouze pravého světla. Obrátil jsem se na zákaznické centrum, jednání s prodejcem o ničem + se u mě objevil i problém se sklápěním sedačky.

Na fotkách je vidět drobná puklina na levém světle, pravé po výměně + noční foto, kde je to patrné ještě před výměnou.

IMG_4668.jpg

IMG_5991.jpg

IMG_5993.jpg

IMG_5998.jpg

Edited by Seal

@Seal vdaka za foto. To mam asi tiez na svetle. Vcera po wapke mi pri utierani prisla spodna hrana ostra. Tak som pozeral pri nadvihnutom kufri a mam tam fugu. Ako keby dva zacvaknuty plasty svetla sa oddelili, ci odlepili. Uvidim. O 2-3mesiace podla najazdu idem na 1. garancku, tak to spisem zase. 

Sedanka ti drzi po vymene?

Viete niekto zistit co mate kontakt v servise, predaj, vyroba, ci by mal byt FA v scale vyhrievany? 

Tak co som cital o FA f3 vyhrievany, o3, s3 nie. Tak toto fakt nechapem. Takze mozme FA v zime voskovat, ci osetrit dakym rain off sprejom. 🙄

uvidime, kazdopadne som nasiel na superb fore, ze to voskuju. akurat nechapem, ze ked S3 nema vyhrievany tiez, tak ako to, ze na S3, co brala priatelka do firmy problem nemaju. A to jazdia aj do Rakuskych alp po daleko zasnezenejsich  cestach, atd.

Ale k teme. Potvrdzujem tie zadne svetla. Na oboch mam to iste co kolega vyssie.

Cez vikend som si vsimol fugu zospodu a vytekala voda odtial. Do svetla sa este nedostala. No dnes rano, pri  nakladani veci som sa zameral i na pohlad zpredu a ano na oboch svetlach to je vidiet. Vyfotim, ked budem mat cas a ocistim ich.

Na garancke to zahlasim, no zvazujem, ze zatial ich menit nebudem davat. Len chcem nech skodovka ma info a ked tak, dam ich menit az neskor, ked budu mat novu seriu. Lebo este dopadnem tak isto ako so sedankou, ze zase zle daju.

@Seal prosim ta spravil by si foto i po vymenen svetiel. Osobne by som ta poziadal o taku, aby bolo vidiet aj zo spodu, kde je ten spoj, ze ake to mas po vymene.

Edited by csabac

csabac: fakt kde sa otocis vsade mas nejaku zavadu, ani neviem, ci je to dobre citat, lebo mam obavu sa kuknut na svoje :) , 

Krytku laveho zadneho svetla si ako poriesil? Prelepil? Neviete ako je to s novou Scalou ci jeten isty problem? A co sedanka je uz OK?

před 23 hodinami, csabac napsal:

@Seal vdaka za foto. To mam asi tiez na svetle. Vcera po wapke mi pri utierani prisla spodna hrana ostra. Tak som pozeral pri nadvihnutom kufri a mam tam fugu. Ako keby dva zacvaknuty plasty svetla sa oddelili, ci odlepili. Uvidim. O 2-3mesiace podla najazdu idem na 1. garancku, tak to spisem zase. 

Sedanka ti drzi po vymene?

Sedačku jsem už rovnou nahlásil na zákaznické centrum, nějak nechápu postup dealerů, kteří říkají, že Škoda Auto jim to nepovolí vyměnit a tady to pak řešíš a jde to, takže na světlo a sedačku čekám.

@petulko krytku som nedoriesil, lebo sa ochladilo a nemam vyhrievanu garaz. Budem to lepit. Na par miestach jemne prichytim, ked bude teplo. Asi dam i silikon, aby voda stekala po nich dole. Uvidim, ale este co tie zadne svetla. Musi sa vycasit, umyjem to a cez den za svetla to prejdem podrobne, ze ako to vyzera a co s tym.

Sedanka sa nevyriesila. Po nastaveni sacto uvolnuje, az sa to zasekne v nejakej polohe. Tam to drzi par dni a potom to zase ide. Aspon keby sa to zasekne tak, ze mi to vyhovuje, no vzdy za tou ciarou cca 1 zubok. Je to lepsie, ale vyriesene to nie je. A chcem to oddialit, lebo neverim, ze tu vadu vo vyrobe vyriesili. Takze budem jazdit dalsie 2-3mesiace a otvorim to na garancke. Nova meta je, do letnej dovolenky chcem mat auto 100%ne.

Osobne neverim, ze to skodovka dokaze dat dokopy.

Edited by csabac

@Seal skodovka im vraj musi vsetko odobrit, ak neodobri a technik uzna vymenu, tak to vraj hradi on sam. To mi povedal v servise prijimaci technik. 

Tak moje svetla su OK aspon nic podozrive som nepostrehol. 

Ale definitivne viem, ze po nerovnostiach mi vrzga vnutorne calunenie ci ako to nazvat pred spolujazdcom stlpik strecha kapota. Neviete niekto ci je to zlozita vymena? 

Ahojte,

problém so sklápajúcou sa sedačkou vodiča mám aj ja.

Chcel by som sa opýtať, či niekomu výmena reálne pomohla, nakoľko @csabac písal vyššie, že problém pretrváva aj po výmene?

@Seal @PeWe @karkulka02 (prípadne aj ďalší, ktorých sa problém týkal) písali ste, že vám sedačku menili, resp. čakali ste na výmenu. Pomohla výmena a sedačka sa už viac nesklápa?

A tiež by ma zaujímalo, či sa tento problém prejavuje len na kusoch, ktoré boli z prvých výrobných sérií a po nejakom čase Škoda na problém prišla a v nových Scalách je to už v poriadku...

Ďakujem.

Ak mozete dajte aj info ako ste dokazali chybnu sedacku. Mne servis reklamaciu neuznal lebo sa v dielni chyba neprejavila a ked som mu ukazal forum kde to riesime tak ho to nezaujimalo. 

Budto ho zavolam na zvezenie cca 50 km alebo sa obratim na oblastneho technika. Ale to by som zas nechcel hrotit lebo ten servis je najblizsi a dochadzat 100 km do ineho je uz na zamyslenie.

@petulko chyt opierku hlavz v najvyssom bode a zacni jemne mykat dopredu a dozadu, kolecko sa ti zacne tocit ak mas tu poruchu. Alebo zavolaj na skoda assist, ci kam to kolegovia z ceska volavaju a tam si to odobri a potom uz servis nema co riesit.