Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

Já teda problém s kufrem nemám žádný, ale to elektrické zavírání o tom taky uvažuju, protože hlavně v zimě je to nepraktické a člověk se často umaže, i když je tam to madlo. Prostě tu sílu aby se zavřelo vždy člověk neodhane. Ale nevím na kolik by to přišlo. Plus přemýšlím nad aktivací automatických dálkových světel. Ale tam se mi zase příčí platit jen za to, aby to softwarově povolili :)

Ale to sedadlo mě trápí také. Ono nepadá stále, ale nastavím si to a ono se to po chvíli posune o kousek dozadu a tam už to drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie svetla mi tu dal tip kolega na niekoho u nas. Ale kym som nemal SOS system vyrieseny, som nechcel aktivovat. Teraz zase skrz covid nechodim nikam. Ale ked to prejde, vyuzijem tu moznost a dam si to aktivovat. V servise vraveli, ze zaruka pada na diel, do ktoreho je zasah, tak preto som to doteraz neriesil, ze ked zistim, ze mam nieco i z RJ :D

Kufor by sa dal zistit, staci vytiahnut vin auta co to ma a dat si to nacenit ze ktore diely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5. dveře - pokračování. Nedalo mi to a zkusil jsem vyloupnout ten krycí plast. Padařilo se a pod ním se ukrýval torx 30:

torx.thumb.jpg.73633ba6b75709959adc61a1a8d0e6b2.jpg

 

Trocha hraní a světla jsou konečně tak, jak bych si představoval. A mezera mezi 5. dveřmi a nárazníkem je prakticky všude konstantní. Na wapku znovu nepojedu, ale zkusil jsem na problémová místa vložit papír a po zavření kufru jeho vytahování kladlo odpor - tak snad opět těsníme.

 

759183526_svetlapouprave.thumb.jpg.50ffc45135762766d802b5588dbfcc4a.jpg

 

Servis jdu tedy odvolat. Sranda je, že ta "základna" dorazu nemá pevně vymezenou polohu a jde s ní kolem osy šroubu lehce otáčet. Na levé straně je ten vysunovací kus nyní o několik zubů více venku než na pravé straně. Jestli to ve fabrice takto (ne)štelují, tak se nedivím že ty světla jsou všelijak - na to hraní si tam "po zoubkách" není tolik času.

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
  • Pozitivní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja pre zmenu idem do servisu. Kludne, kedy chcem,nech prinesiem, ci v pondelok, ci utorok. Prislo brzdove svetlo, tak to prehodia. Dam narovnat i volant. To uz si ale zaplatim. Asi im rovno spravim i ciarku na volabte a palubovke, aby to bolo presne podla predstsv ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac Já to měl sakra utažený - nevím jaký moment mají předepsaný, ale bylo to faakt festovně a nebál bych se, že se to hne, tedy při běžném zacházení. Je fakt, že při manuálním zavírání to asi schytává větší rázy.

 

@Martab Ten šroub celou tu "kontstrukci" přitahuje k rámu dveří + fixuje polohu zubů mezi sebou. V povoleném stavu se nastaví poloha zubů vůči sobě a pak se to zafixuje utažením. Něco jako třeba stativ na činely :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak sleduju, tak buď kvalita výrobků od subdodavatelů jde pomalu někam do kopru, nebo kvalita přejímky do montážního závodu není odpovídající, nebo montážní tempo na lince je nestíhatelné a tak to montují jak jen to jde, nebo jsme už takoví puntičkáři,že nám již vadí každá moucha usazená na skle našeho nového auta, nebo co se to vlastně děje? Scalu jsem si vlatně ani ještě neosahal naživo a již mám zde z diskusí okolo takový dojem, jako by to bylo nějaké honem urychlené skoro odfláknuté auto, to snad ani není možné. Dokáže mi to tady někdo, nějak logicky vysvětlit, proč se pořád a neustále opakují nějaké, i když asi drobné závady na té Scale, nebo mám jen takový osobní dojem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DušanV Možná je to tím, že x z nás nemá Scalu jako vyfasovaného firemního služebáka a řešíme všechno a chceme to mít v cajku. Jinak není klidné spaní :)

Spousta lidí koupí a neřeší. Naštěstí já jsem se Scalou spokojen a (snad) po vyřešení 5. dveří a vrzajících madel už mě asi nic netrápí. Ale to samosebou není omluva pro Škodovku, která x věcí mohla vyřešit lépe a třeba je s dalšími MR vyřeší. Třeba csabac je určitě kvůli autu o pár vlasů chudší :)

Btw. dneska přede mnou jel aktuální R Megane a měl jasně viditelný zub u světel na přechodu kastle/kufr. Otázka je, kde si čdnes lověk pomůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si zase všiml při pohledu zezadu, že střecha a spoiler nejsou v jedné rovině, ale nalevo je schodek a napravo to je relativně rovně, takže křivý celý dveře, nebo jestli jen ten spoiler to může být. Nic s čím bych se na předchozích funglovkách nesetkal, resp. ještě jsem neviděl auto se 100% zpracováním s přesností na mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, csabac napsal:

@Michal T. ked mas doladene zadne svetla do roviny, nevycnievate sklo kufra nad zsdny stlpik? Ja som pozeral, ze ak doladim svetlo vo dvetach so svetlom v karoserii, tak mi bude ta sklenena cast kufra precnievat asi 2-3mm oproti karoserii. 


Koukal jsem na to - levá strana je je nad kastlí cca 0,5mm, pravá 1mm. Což je za mě v mezích tolerance a nebije to do očí. Sklo má na pravé straně i jiný průběh vůči karoserii, u světel je cca 1mm nad, uprostřed/v horní části cca 1 mm pod hranou karoserie. Otázka je, co udělají panty, přesnost lepení atd.

Se svítilnami asi půjde také hýbat, ale do toho jsem se nepouštěl.

obrazek.thumb.png.455155ae3d90f2e06101fcf31a8afe25.png

 

EDIT - u světel v kufru jsou po sundání krytky vidět dva šrouby, ale ty asi nebudou vymezovat polohu světla. To by chtělo sundat ten krycí plast přes celé víko 5. dveří, ale do toho se pouštět nebudu, naštěstí není důvod. Ale třeba se na tyto práce časem objeví dílenská příručka.

Editováno: , autor: Michal T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se a mně se to netýká, teda pokud už mají všechny VINka v databázi. Tohle beru jako naprostou blbost a nebýt EU, v autě by to vůbec nebylo. Jestli to bude/nebude fungovat je mi uplně ukradený. Pokud by to byla závada typu špatně utažená náprava, praskající šrouby, vypadávající benzínová hadice, jak to mají ostatní značky, tak bych naštvanej byl a příště třeba škodovku nevybíral. Ruku na srdce, kdo nemá v telefonu bugy ios i android, resp. i Win10? Je to prostě jen SW. Updaty SW jsou prostě běžná věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...