Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

před 38 minutami, ski1961 napsal:

@slovacik já se přiznám, že jsem dost zmatený z toho, jak na 4x vystříkne teprve voda..nějak to nechápu..jaké čtyři stisky ?  přece zmáčknu páčku směrem k volantu a držím, dokud

voda nevystříkne..ty nějaké přerušované 4 stisky fakt nějak nechápu :-)

 

Možno to robim zle ale z Felicie som zvyknuty pritiahnuť pačku k sebe a povolit . Nedržim ju v kuse, ale pritiahnem uvolnim. A až po 4 tom pritiahnuti pačky mi vykydne trochu vody a na 5 ty krat riadne striekne voda . Zatial mi zotrie raz okno na sucho. 

Doma skusim držať pačku čo to urobi keď ju budem držať v kuse. 

Jedine , že niečo robim zle. 

před 54 minutami, karkulka02 napsal:

Já jsem byla v servisu minulý pátek. 

IMG_20191025_103901.jpg

Tiež Vám aktualizovali softver?

 

Ešte jeden dotaz kde uvidim prace čo mi previedli keď servisnu knižku nemám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@slovacik zapomeň na felicii :-) tam byl zpětný ventil, stačilo jen tuknout a voda stříkala, tady to prostě tak nefunguje..takže než se natlakuje, tak zřejmě uděláš 4 krátké stisky a co stisk to setření bez vody..prostě zmáčkni a drž a voda začne stříkat už při prvním setření, je tam sice malá prodleva, že vystartujou stěrače a voda o trochu později, ale první setření rozhodně na sucho není, aspoň takto to funguje u mé F3..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Prikladám fotku z testovacieho systému opierky vodičovho sedadla.

Vyosenie po cca 100km. Pekne videiť o koľko sa kolečko povolilo oproti nastaveniu, ktoré reprezentuje horná čiarka.

Toto isté použijem i pre spolujazdcovu sedanku. Nech viem, či to robí tiež.

scala.jpg

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, dajte este potom vediet, ako ste na tom s hlasenim nizkej hladiny kvapaliny v ostrekovacoch. Tiez ti co mate diesel, ci vam kuri pridavne kurenie po starte par min. Lebo ja teda teplo mam az ked voda sa nahrieva a ani v zozname zapnutych spotrebicov sa to nehlasi. Hlasia zimu buduci tyzden tak sa uvidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, ski1961 napsal:

@slovacik zapomeň na felicii :-) tam byl zpětný ventil, stačilo jen tuknout a voda stříkala, tady to prostě tak nefunguje..takže než se natlakuje, tak zřejmě uděláš 4 krátké stisky a co stisk to setření bez vody..prostě zmáčkni a drž a voda začne stříkat už při prvním setření, je tam sice malá prodleva, že vystartujou stěrače a voda o trochu později, ale první setření rozhodně na sucho není, aspoň takto to funguje u mé F3..

No tak mas pravdu packu ked pritiahnem a drzim pocut asi motorcek  a po cca 3 sek.  vystriekne voda a stierac zotrie nasledne  potom este asi 2x . Takze drzat packu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem dnes ostříknout okno při rychlosti nad 100km/h (sice jen cca 102km/h) a nejdřív šla voda a pak stěrače. Páčku držím, dokud nestříká voda. Pravda je, že to nestříká hned ale až po chvíli. Když ostříknutí nestačí, držím znova a dostříknu, a přitom to stříká hned. Škoda absence zpětného ventilu, ale za problém bych to nepovažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- cha a mne to s tými stieračmi tiež zle robí... prvé zotretie nasucho. a ďalšia vec, čo som si všimol, že šoférov stierač skončí tak 5-7cm od ľavého stĺpika a zostáva tam pás, cez ktorý nie je dobre vidieť... v zime to bude zaujímavé, keď tam bude zostávať sneh.

- rezonuje mi niekde niečo v dverách na pravej strane alebo kde... neviem to identifikovať

- mrznutie Bolera... niekoľkokrát sa mi stalo na diaľnici, že mi zrazu vyhodilo hlášku "Parkovacia kamera nie je k dispozícii" (alebo tak nejak) :-) zamrzlo to, rádio prestalo hrať až do najbližšieho vypnutia a zapnutia motora

- inak moja parkovacia kamera sa vypína skôr ako docúvam... musím vyradiť a znovu zaradiť spiatočku, aby som niečo videl. ak Bolero zamrzne, mám smolu... to autíčko čo je zobrazované na displeji je presne v mieste, ktoré potrebujete vidieť, či niečo nejde :-)

- úplne najviac ma vytáča neustále potvrdzovanie "ochrany osobných údajov" - podľa mňa to je normálne nebezpečné každú chvíľu riešiť...

- Škoda connect - mnooožstvo nedostatkov

- záznamy v elektronickej servisnej knižke by sa mali dať pozrieť v aplikácii My Škoda - samozrejme nefunguje to... normálne nemôžem tomu uveriť, že Škodovka vypustila takéto aplikácie

- niektoré veci z originál príslušenstva sú síce v katalógu, no nerobia sa :-)

TAK TROCHU SKLAMANIE ZO SCALY...

Editováno: , autor: maros2702
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Felicia nemala nikdy spätný ventil na ostreky , jedine pickupy ... skôr je to o tom že potiahneš páčku a ide napätie rovno na motorček , nie cez ďalšiu jednotku , relé a nejde to opoždene ... 

elektrické kúrenie aspoň na predchodcoch fungovalo podľa určitých podmienok , topení na HIGH , nevypnutý motor cez start stop a iné blbosti , v návode nie je nič ? 

sedačku reklamuj , vymenia operadlo , inak nemyslím že to sú nejaké strašné závady ktoré by iné autá nemali 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnim a ciastocne odpoviem i na prispevky.

Maros2702, rezonuje ti panel nad kastlikom pred spolujazdcom, tiez som dlho tapal kde co to robi. Zatlac na ten makceny plast zhora a zmierni sa, prestane. Ako sa ochladilo dnes, bez pazvukov.

Stierac, klasika od 105kovych stieracov necakaj ze pojdu po kraj. To by museli byt motylove, tie mi idu po kraj cca 2cm ak nie menej.

Suri: v navode je jedna veta, ze to treba zapnut v infotaimente a potom sa zapina automatcky. Tu na fore pre o2 som cital, ze pri climatronicu ide aj bez high. No skusal som i high a nic.

Operadlo snad vymenia. Spolujazdcova dnes absolvovala cca 50km tiez a ta nic. Moja posun1,5cm na tej trase. 

Ale nie su to malickosti, ked od kupy mam absolvovat dalsiu reklamaciu. A hlavne mam obavy co ten panel, ktory sa ozve za tepla a po 30-40km a operadlo. No fakt na toto nemam cas ani chut, lebo kolko bude este tych nastev je otazne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano, viem. Ale pri kazdom utierani zapinat zapalovanie. Ako tie stietace a tempomat na packe som ozelel oproti konkurenci, no i vyklop riesit cez zapalovanie ??? a to som bral tak mesiac dozadu ze skoda je vychytana s tymi simply clever vecami. Ale tie asi koncia pri kufri a nalievke ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som včera zaniesol zoznam s tým, že si dnes zavoláme, lebo to bolo pred záverečnou čosi. Stihli sme prejsť body a vysvetliť vady a dnes chcem od nich časový odhad prác a termín kedy im auto ostane. Tú krytku som povedal na rovinu, že to môžu i natvrdo zalepiť lepidlom. V prípade ak bude treba riešiť LEDky sa vylupne. Ja si to ale gebriť sám nebudem i keď by som si tieto veci vyriešil.

Tak uvidím teraz poobede, lebo doobeda tam bol iný technik, než ten čo som nechával zoznam.

Inak prídavné kúrenie už ide. Musel som v infotaimente, párkrát vypnúť a zapnúť späť ako predtým a nabehlo to. Už to vidím i v spotrebe ráno, ukazuje to ako klíma a spotreba poskočí na ukazovateli zapnutých spotrebičov pre klímu o cca 0,4l.

Ráno ale zase svietil systém núdzového volania.

Inak búchanie ochladením prestalo. Pýtal som sa i na kalibráciu PC, nech dorovnajú spotrebu s realitou, ale vraj to nejde. Každopádne chcem tie body i s obrázkami pripnúť k odovzávaciemu protokolu do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto od 14.11 ostava v servise na neurcito, kym sa nevyriesi reklamacia. Na nahradne vozidlo je vraj narok vtedy, ked je auto nepojazdne dlhsie ako 3dni. Nieco ine ako ma skoda na stranke. Ale toto si presne est estiahnem z netu a pravne vyjasnim. Okrem toho najblizsie volne nahradne vozidlo vedia dat i tak az v decembri. Mno uvidim teda co bude s tymi bodmi reklamacie. Hlavne ma netesi, ze budem bez auta na dlhsiu dobu, kedze denne najazdim 200km. Vyzera to tak, ze na komplet vycistenu, vytepovanu astru co susim doma v garazi, kym sa nenajde kupec mozem vytiahnut a zacat jazdit na nej. Zacina to fakt vyborne, po 1. mesiaci jazdenia/4600km už 2.ha navsteva a hned auto ostava na dlhsie. A to este reklamaciu sedacky a ine treba podlozit dokazom, ktory sa zasiela skodovke. A az ked sa skodovka vyjadri, co moze byt aj tyzden sa pustia do toho. Tak zacinam natacat videa. Hlavne tej sedacky a ostatne este k tym fotkam. Uz zvazujem, ze miesto opla vyvesim na inzerat scalu, kym este dokazem z nej dostat peniaze. Mno uvidime po servise. Som ale z toho auta sklamany, znechuteny. A to som mal za to podla hlasok okolia, ze skoda je kvalitativne niekde inde a ma veci vychytane.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som v servise ohladom zvolavacky na aktualizaciu softveru. Softver aktualizovali a jedine na co som prisiel je , ze na google mapy mam teraz rozmazane pismenka. Neviem preco inac som nic nove nepostrehol.  (hardver  033, sotver je 0463)

Krytka zadnych svetiel - odpoved nejasna a o nicom ono to tam nejak drzi a co s tym nevedia. Pozeral som sa na vystavenu Scalu je to presne ten isty problem . 

Co ma ale najviac desi je ze asi aj mne sa posuva operadlo. Musim si ho podla Vasho navodu skontrolovat ale to asi az buduci tyzden lebo zatial nikde nejdem dalej. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...