Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

V 31. 7. 2020 na 7:26, csabac napsal:

@thejohndoe a co je na tom, ze je vyrobeny diel v PL, ci HU. Je to EU. ... Takze pri globalnom trhu a dodrzanych standardoch a postupoch vyrobcu by som sa nebal takych dielov. Skor vyrobca by si mal kvalitu ustrazit a problemovych dodavatelov vcas riesit. Samozrejme, ak je konstrukcna chyba, tak vyvodit dosledky a cim skor to napravit.

Ještě nedávno se hodně lidí posmívalo Dáciím, že to jsou rumunská auta. Ještě nedávno se tvrdilo, že východní národy mají jinou pracovní morálku a návyky (politicky řečeno). A je to tak, kdo zná třeba Bulharsko tak ví o čem mluvím (přímořská letoviska nepočítám). Opět, zajímalo by mě, jestli je vw opravdu z těch samých dílů?

 

A teď je tu ta otázka, jak se může sedadlo samo sklápět. Dělalo to u aut vyrobených před rokem a dělá to u aut dnes - to přeci není možný, Škodovka to evidentně neřeší. To samé ta světla, zatím to nemám, ale čeká mě to - pohledem vidím, jak jsou špatně slepená. A  třeba dnes - simply clever - prvně jsem doléval vodu do ostřikovačů a jejich inteligentní gumový uzávěr k nádobce netěsní - ještě nikdy jsem nevylil tolik kapaliny do motoru jako proteklo kolem toho simply clever modrém nátrubku. Pochybný infotainment je kapitola sama pro sebe. Nechápu to.

 

Podle mě je to tak, že Škodovka vyrábí hromady levných dílů na východě, kvalitu moc nehlídá protože je to levné, a vyplatí se jim řešit reklamace s budoucím příslibem prodeje hromad nekvalitních dílů. Šedesátikilové reklamě na hlad ta sedačka možná drží, jen že já mám 105kg a po pár km už jede dolu. Nebo ta světla - věřím, že spousta lidí si toho prostě vůbec nevšimne. Vyrábět nekvalitní díly je zlatý důl. Nevím jakou mám u Scaly záruku, ale víc než 5 let to nebude.

 

Měl jsem dácii deset let a kromě nějakého čidla na motoru absolutně bez závad. Měl jsem Hunday i30 a po pěti letech se rozsypala klika řidiče, jinak bez závad. Scalu mám dva měsíce a na závady jsem si v kaslíku založil speciální papír.

 

Škodovku nikdy víc. S takovým přístupem dopadnou špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba si uvedomit ze auta sa vyrabaju za najnizsie ceny s max. Ziskom. A je jedno ci to je fabia alebo superB. 

Mozno ked si kúpiš rovera, za 60tis tak to bude ine. Tam sa kazda oprava zacina slovami, dame dole karoseriu z ramu. 

Okrem. Toho mam silny pocit, ze uz vsetky nove auta sa vyrabaju nekvalitne. 

Tak ze aj nova dacia by mozno bola na tom rovnako a skoda. 

Zase scala je testovacie auto stale, uvidime ci to spravia na buduci rok alebo az po FL sa odstrania drobne nedostatky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu operadlu. rano som mal posunutu znacku a cely zub na koliesku. vecer sa mi zdalo za jazdy, ze ako keby sa pohlo, no rano ked som sadol, pozicia sa mi nezdala posunuta. uz som z toho na prasky. lebo po novom preskakuje to plastove koliesko, co ma tocit mechanizmom. ako keby ho zle zalozili a napr. potocim kolisko o zubok a citim, ze skoci na prazdno a sedadlo sa nehne. tak uz ani neviem posudit podla kolieska ci je posun ci nie. budeme riesit to SOS, kedz eauto mi dali bez nakonfigurovaneho SOS v piatok a vobec nie je pritomne to kurvitko v aute, tak im poviem, ze to koliesko preskakuje. a asi si zmeram vzdialenost palubovka vrch operadla sedanky, lebo uz fakt neviem ako to odsledovat. myslim si ale, ze na 99% sedacka drzi. cele je to na hovno. ked zratam, ze to auto od registracie 9/9/2019 stravilo v servise cca 30dni, vratane riesenia spojky pocas covid. tak uz keby sa k tomu postavia vtedy celom, mohli vsetko postupne dat do poriadku. a v piatok ma nasrali teda strasne, lebo auto tam stalo od obeda "hotove" a pridem a SOS nejde a ze to , ked si nastavim connect, ak to pojde same. Akurat zabudli na to, ze to je blbost a za dalsie. Po novom nemam v aute connect nastavenia, iba moznost vyberu profilu. Tak isto sa mi stratilo wlan z nastaveni a ine. V sobotu sme to porovnavali s vystavenou scalou s druhym technikom.

Takze result, auto si nechaju niekedy a budu ho davat dokopy v porovnani s tym co maju v predajni. Akurat nahradny voz bude kapitola sama o sebe a to musim riesit s tym druhym, co tam nebol a ktory vravel, z enikdy neposkytne auto :D takze uvidime. odkaz som mu nechal po kolegovi, ze kludne to pojdem riesit i cez importera a konatela,  lebo ja fakt nemienim do ŠA chodit ako na hodiny klaviru a riesit, ako sa dostanem do prace tam a spat 200km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ako dlho ostáva auto v servise pri výmene operadla? To keď ostane dlhšie nebudem mať nárok na náhradné auto? 

Ak otáčate kolieskom na volante vľavo na pridávanie a uberanie hlasitosti zobrazuje sa vám na displeji zelená čiastka úrovne zvuku? Mne nie ale ak otáčam kolieskom na tablete a pridávam zvuk tak sa mi zobrazuje úroveň zvuku. Nejak nepamätám čo to ukazovalo alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady v ČR to také není standardem a na vozidlo je nárok jen, když je to oprava po autonehodě apod. (dle pojistné smlouvy). Mám ale zkušenost, že pokud cokoliv řeším v servise ve svém domovském servise, tj. tam kde jsem auto koupil, auto půjčí až na 20 - 30 dnů zadarmo. Je to vždy o přístupu daného dealera, zatím jsem se nesetkal se špatným přístupem (naštěstí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi radost - nefunguje audio. Jakoze kompletne az na pipani park. senzoru. 
Rolovaci kolecko na volantu pro toceni/stisku neustale ukazuje preskrtnuty repracek, infotainment pri pokusu o nastaveni napise ze to bude pristupne az skonci tel. hovor, hlaseni nebo parkovani. Kdyz je zapnuty jen infotainment, tak ekvalizer, poloha zvuku atd. ukazuji prazdne obrazovky bez moznosti cokoliv nastavit. Restart nepomaha, vytahnuti pojistky infotainmentu taky ne. Takze hura objednat servis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...