Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

ostava 1 den pri vymene operadla. hladal som podrobnejsie a narok mas na nahradne vozidlo. prikladam spravny link.

druhy riadok, zarucna zakazka. uz som mu volal a riesia, do tel. nepovedal ani slovko, ked som povedal, ze uz si narokujem ale vozidlo. tak uvidim, kedy bude termin a za akych podmienok.

https://www.skoda-auto.sk/servis/nahradne-vozidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal T. bezna vec, ze hapruje audio. to cele. to uz ani neriesim, raz tyzdenne ma stavy, ze ho treba resetovat. software mam najnovsi. skuss púodrzat tlacidlo a resetnut ho. u mna nic ine nepomaha v takych pripadoch. este sa casto stava po starte, ze zacne preblikavat cely display v strede a bud pockam cca 3-5min a restartne sa, alebo automaticky resetujem cez drzanie tlacidla. 

 

inak vcera bolo v relacii pre motoristov, ze vodic v nemecku dostal pokutu za to, ze havaroval, ako nastavoval cyklovac stieracov cez infotaiment. a konecne padla ta magicka dilema, ze ak je mobil zakazany, preco davaju aj nastavovanie teplot, ci zakladnych veci mnohy vyrobcovia cez infotaiment.

tu by EU mala zabrat a mat to minimalne tak ako to ma teraz skoda, ze to ide nastavit manualne to kurenie. 

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, csabac napsal:

ostava 1 den pri vymene operadla. hladal som podrobnejsie a narok mas na nahradne vozidlo. prikladam spravny link.

druhy riadok, zarucna zakazka. uz som mu volal a riesia, do tel. nepovedal ani slovko, ked som povedal, ze uz si narokujem ale vozidlo. tak uvidim, kedy bude termin a za akych podmienok.

https://www.skoda-auto.sk/servis/nahradne-vozidlo

No narok asi budem mat, ale podla mapky moj servisny partner nie je v zozname na program nahradnych vozidiel :) . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani po nocnim odstaveni se audio neumoudrilo. Mam dojem, ze auto si mysli, ze neustale probiha nejaky proces hlasoveho ovladani. Ale tlacitko hlas. ovladani pri delsim podrzeni spusti Siri. Tak nevim jestli je nekde blby kontakt... par dnu zpatky se samovolne resetovaly vsechny spotreby. Taky divny. 

Jeste muzu zkusit reset do tovaru, ale to az po vikendu - nechci riskovat nesparovani s Connectem a nezapisem aktualnich jizd a pak resit nastavovani vseho znovu. 

Ideal by byla vymena za novou jednotku co uz umi zalohovani nastaveni online. 
To uz bude pata navsteva servisu kvuli necemu co nefunguje/je blbe. Super v dobe, kdy je auto potreba pro pracovni ucely. To jsem doufal, ze mlhovkou to skoncilo...

Editováno: , autor: Michal T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem kontroloval stav oleje a chtěl jsem svítilnu zaháknout za oko na kapotě a to jsem neměl dělat :D To jedno oko je uplně volně v závitu a hýbe i nahoru/dolů. To druhý přitom drží zcela pevně. Po zavření kapoty ale všechno drží pevně.

IMG_20200811_111221.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie obycajna priesvitna chcel mi servisak dat nejaku sivu ze bude drzat dobre ale neviem si predstavit choidt s paskou cez zadne dvere a okno az do vymeny. Tak som mu vrvael nech tam da priesvitnu a on dal :).

Ako  mechanik prijemny chcel dat listu celkom dole ale to by vyzeralo snad horsie ale ze to nedokazu urobit do konca tyzdna ale musim cakat 2 tyzdne to uz nechapem. 

Da sa nejak dohliadat kolko stoji taky diel? a kde sa da kupit?

Chcel som ze tam kvapnem sekundove lepidlo ale to mechanik zamietol ze nie, tiez som uvazoval nad Mamutom ale neviem ci by to bol dobry napad

 

Editováno: , autor: petulko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, kde tu otazku polozit ale snad to bude aj tu OK.

V aute som si dnes vsimol, ze v pc na displeji mi ukazuje spotrebu:

od startu, dlhodobo od natankovania. 

Nechapem preco mam v spotrebe dlhodobo len 72 km. To iste mi ukazuje aj v NB ked prejdem a prihlasim sa na stranku skoda connect. Este vcera som mal zaznamenany udaj 3850km a dnes uz len 72km 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, petulko napsal:

To presne v praci vraveli, ze je to ukazka a hanba ako Skoda opravuje auta. Je to fakt na zamyslenie. 

Tiez neviem ako tu ostatnym menili cele operadlo alebo sklapaci mechanizmus. 

Tie ND na Scalu sa daju niekde kupit?

Jakýkoliv díl koupíš v jakémkoliv autorizáku ŠA. Stačí flek, tak kde prodávají doplňky, ND, on podle VINu v Etosu najde konkrétní díl ke specifikaci auta. Jde např. objednat díl potahu, podběh, kliku ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, petulko napsal:

No to si budem musiet vsimnut. Ale nie je to zle ked sa to samo po 100 hod vynuluje? Predpokladam, ze dlhodoba spotreba bude od sameho pociatku jazdenia.

Všechny údaje se smažou po 99h 59 min nebo 9999 km, to už mají škodovky cca. 20let. Mě se to maže po 100h a odpovídá to zhruba 4500km. Přes diagnostiku jde zjistit celková doba provozu.

Počítadlo OD Startu se samo vymaže po 2 hodinách od chcípnutí motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aka je sanca, ze 2x vam vymenia mechanizmus operadla a nie je to v poriadku? V noci pri ceste po moste v meste, pri prejazde nerovnostou, kde je spoj asfaltu sa prepadlo operadlo cca o 1-2cm pod mojim chrbtom Po zaparkovano doma o cca 2min som zistil, ze o 2 zubky sa posunula znacka tym prepadom. Takze uz mozem 100% potvrdit, ze sedanka nie je v poriadku. Plus preskakuje i to nastavovacie kolecko. Takze to nahlasim zase. Pre mna za mna, nech to  i privaria v mojej polohe s tym, ze to vymenia az ked to raz vyriesia. Takze ak to zhodnotim. Auto stravilo 2dni v servise a okrem chromovej listy co sa dvihala na okne, nic ine, nie je v poriadku. Este doplnim, ze od vymeny som najazdil len cca 1800km.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, viem, ze si pisal. no uvedom si, ze ja tocim km. nebyt korony a HO som uz niekde pri 50t. To mam jazdit dlhe trasy s tym? Kazdy pokus o vymenu mi da aspon vieru, ze to klapne. Poctom km sa to rozhega a mozno tebe to ide pomaly, no mne to postupne narasta a potom co to je za cestu do prace, ked min. 5x mam nastavovat za 80km. Je to jedno uz. Nahlasim mu to, nech to minimalne zapise. a konecne sa dokopem tomu, ze si vypytam ten nacrtok konstrukcie a ked to nejak nezafixuju, pustim sa do toho ja. Len uz fakt neviem kedy este i to casovo stihnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...