Jump to content
csabac

Technické problémy a závady

Recommended Posts

Krytku predneho naboja som ani na nete nenasiel , len na zadne kolesa. 

Ak bude voda zatekat pod tuto krytku svetiel tak to bude asi pruser a hrozi ze bude niekde hrdzaviet. Ta Skoda to odflakla 

No neviem ci by nebolo vhodne prelepit to priesvitnou lepiacov paskou :) 

Ak tam das tmel tak casom ak budes potrebovat vybrat krytku poskodis lak. 

Krytky jsem vpředu neměl snad na žádném autě... taky už jsem byl na reklamaci 4x - jednou odflákli napájení do kamery (za což jsem platil), pak nešlo USB datově, naposled hluk rozvodů, osahaná řadička, odpojující se BT atd. - z posledního nic neuznali krom řadičky.

Neviděl jsem sice Scalu se sundaným zadním nárazníkem, ale dovolím si odhadovat, že voda odteče místy, kam se vlhkost i tak dostane od podvozku. 

V 25. 10. 2019 na 12:38, csabac napsal:

Prikladám fotku z testovacieho systému opierky vodičovho sedadla.

Vyosenie po cca 100km. Pekne videiť o koľko sa kolečko povolilo oproti nastaveniu, ktoré reprezentuje horná čiarka.

Toto isté použijem i pre spolujazdcovu sedanku. Nech viem, či to robí tiež.

scala.jpg

Som dalsi co ma s tym problem. Ja pootocenie pozorujem uz po cca 20km. Avsak neviem isto ci sa aj operadlo posunulo. To kolecko je celkovo divne. Staci nim trochu pootocit a nezabera tak neviem kde je chyba.

Ako sa bude dat dokazat v servise ze to naozaj operadlo sa posuva?

Ma malu volu to kolecko. Ale spravis to tak, ze pootoc minimalnou silou kolecko dolava, pokym vola pusti, tu zaznac nulovu polohu a nechaj si to 100-150km. Potom uvidis, ze posun bude vyrazny nad ramec tej voly.  Este som rozmyslal, ze budem merat vzdialenost vrchnej casti operadla, jeden bod vybrany od pevneho bodu v aute, trebars pristrojovka. Ale zajtra chcem dat fotak na nejaky stojan a video. Budem simulovat razy sedanky a kolecko by sa malo tocit. Tiez premeram bod a od bodu b na videozaznam. Uz mam video kufra pruzin. A nech to poslu do skodovky predom, aby 14 mohli rovno riesit a nie robit videa a cakat na vyjadrenie. Ako tu sedanku tak nenecham, to auto je nepouzitelne s tym.

Plus ma napadlo, stary mobil nalepit na b stlpik rak, aby za jazdy natacal sedanku. Ale to bude krajny pripad.

Hlavne kazdy musi podat reklamaciu a trvat na tom, aby to slo na skodovku. Inak o tom nebudu vediet a ani riesit to. Ja som napriklad do popisu vad i doplnil, ze ten a ten problem maju aj iny majitelia zo skoda fora. Okrem toho co som uz odovzdal, im to chcem dat pri ofiko odovzdavani auta do servisu i chcem dat pripnut k preberaciemu dokladu do servisu. Pre pripad, ze ak nieco odmietnu, ci sa bude opakovat, aby to bolo podchytene.

Tak jsem s Vámi v klubu opěradlo , již delší dobu jsem měl pocit a bylo nutno cca 1-2 týdně korigovat opěradlo . V pátek večer hozena značka , v neděli výsledek po cca 70km :(  .

Asi je  třeba shodit nějaké kila dolů :) ..

20191103_133404.thumb.jpg.07c53bece82c44b190c5e4dc81e51f2e.jpg

Tenhle pocit mám taky, zkusím si to taky ověřit značkou a uvidíme. Jako nemluvím o tom, že když trochu zaberu, tak mi to kolečko zůstane v ruce a musim ho tam zpátky nacvaknout.

Chlapi, ak mozte dajte to na reklamaciu, resp. by sme mohli dat daku hromadnu info na skodu. Budem to riesit i vramci reklamacie, tak snad to bude uspesne. No bolo by fajn to dostat na vedomie cim skor, aby nemusel kazdy riesit dokazovanie individualne a cakat na odozvu od skoda centraly.  Aspon ti co pridu po nas, nech to maju lahsie.

Jak koukám návod k obsluze ,  bude asi lepší čím dříve tím lépe ..   Jak Škoda bude specifikovat  nějakou tu dobu provozu. 

V mechanizmu nastavení sklonu zádové opěry může po nějaké době provozu vzniknout vůle.

sedadlo.thumb.png.4d51a71f01cd9ac009a74b4d4b8ca5cf.png

Tak neviem vola na kolecku je jedna vec, ale to ze sa to samovolne sklapa je ine. 

Aj keby bola vola na kolecku pol otacky, tak funkcii by to vadit nemalo. Ano blbo sa nastavuje ale musi drzat polohu. 

Reklamovat mate ze to nedrzi polohu, a nie ze to ma volu v zabere... 

• Upvote 2

Presne ako pise atlan. Vola v kolecku je, ale vtedy sa operadlo nehybe. Hybat sa zacne vtedy, ked potocite do polohy, kde vola uz konci a zacne sklapat pootocenid opetadlo. Ja mam volu cca pol centi. Vtedy sa ale operadlo nehybe. A kolecko sa musi tocit pri sklapany. Je to spojeny mechanizmus, takze ak ide opetadlo dole, kolecko ss musi tocit. A to sa deje, len opacne. Operadlo idecdole od tlaku chrbta a kolecko ho kopiruje rotacnym pohybom

• Upvote 1

Tak uz mam i video sedacky ako sa uvolnune. Telefon som prilepil paskou na stojan a mykal drziac za vrch opierky hlavovej cca 1m. Pootocilo sa to na videu za cca 1m o cely zubok na koliecku a cosi. Video je velke, tak ho pripnut neviem. V pondelok, alebo utorok to hodim do skodovky, nech to v predstihu poslu na posudenie. Kedze ako vravel, kym im to neodobrua, nic s tym robit nebudu.

Edited by csabac

Vysledok dnesneho pokusu dofukat kolesa. Kompresor original, co bol k autu. Postup ako v navode. Po 1s vyprdla 12v vpredu, to iste zasucka v kufri. Mna uz z toho auta jebne. Sos hlasi pri kazdom 3 starte. 

20191110_102433.jpg

Před hodinou, csabac napsal:

Vysledok dnesneho pokusu dofukat kolesa. Kompresor original, co bol k autu. Postup ako v navode. Po 1s vyprdla 12v vpredu, to iste zasucka v kufri. Mna uz z toho auta jebne. Sos hlasi pri kazdom 3 starte. 

20191110_102433.jpg

No ty mas fakt s tym tzv. autom stastiem. Predpokladam ze znacka Skoda ti prirastie k srdcu. 🤔

@slovacik naveky :) jazdi sa mi fajn s nou, tak dufam, ze to do konca roka dame dokopy.stve ma to, ze toto auto som chcel na dlhsie uz ako 4roky, kedze ratam, ze casom nebudem tolko dochadzat za pracou. Inak uz som bol prevazovat i zimne, po tyzdni si vypytali niektore 30-40g. Nechapali a uz mam obavy, ci nove disky su ok. 

No ja mam az obavu ze ake budem mat ja zimne disky a pneu lebo co vitam hodnotenia obchodov tak niektore su hrozne. Mna prekvapuje ze teraz co prsi tak ak otvorim dvere voda zo strechy kvapkna na mna a dovnutra co sa mi nestavalo ani vo felde. Asi sme urobili zle ze sme potrebovali auto na zaciatku vyrobi.

• Upvote 1

@slovacik presne, otvorim dvere a voda na sedaku. Minule som si to vsimol vzadu, no robia to vsetky. Ale to je designom strechy.

Edited by csabac