Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

Občas to vlivem ACC takové zvuky vydává. Hlavně při brždění v malých rychlostech, kdy je to trochu zmatené, jestli ještě jet, nebo brzdit. Dělá to jak Scala, tak Superb (Passat), kde mám osobní zkušenosti. Akorát třeba v SIII je to trochu lépe akusticky utlumené. Podle mě normální jev. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal T. Je to normální zvuk brzdové hydrauliky. Stejný zvuk vydává i aktivní ABS nebo ESC. Prostě to zmateně přibržďuje, jako by brzdí a zrychluje zároveň a neví, co má vlastně dělat dříve. Předpokládám, že máš  DSG, tak ho nech zastavit za nějakým autem, a pak se přidáním plynu zkus přiblížit o kousek blíže, ať mezi vámi není tak veliká mezera, typická situace kdy to dělá ten zvuk skoro na 100 %. FIII s ACC a manuálem ten zvuk nevydává, nebo jsem ho zatím nezaznamenal, ve městě to totiž není moc použitelná kombinace. ? Takže to možná dělají jen auta s automatem. Kdo ví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, riešili ste prosím niekto zarosené čelné sklo? Keď je teraz vonku už chladnejšie, občas chcem vypnúť klímu, lebo mi to vadí, avšak v momente sa začína rosiť čelné sklo a nepomôže ani fukár čelného skla, ani otvorenie okien. Máte niekto prosím nejaký tip ako to vyriešiť? Dokonca keď zapnem následne A/C tak to okno sa úplne neodrosí. Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, csabac napsal:

@petulko a kedy ti ho menili? lebo men 3t dozadu ukazoval vyjadrenie zo SA, kde stalo, ze riesenie este nemaju a pracuju na nom spolu s dodavatelom. To mal technik ako spatnu vazbu od SA.

Teraz v piatok 4.9 na moju pripomienku ze ci nebude padat aj po vymene technik vravel ze nemalo by lebo bola prevedena nejaka zmena. Zatial co pozorujem aj kolecko sa netoci tak lahko sko predchadzsjuce a zatial ( klop,klop) opetadlo drzi az mi pride ze mi nejak nepasuje sklon. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, csabac napsal:

@petulko ok, poinformujem sa. no mne po vymene vydrzalo 1500km a potom zase zacalo. je to momentalne jedina vec co mi este vadi na tom aute

No dúfam že sa to už nepohne a bude držať. Okna čo mi piskali pri sťahovaní a vyťahovaní tiež premazali a sú ok. Krytku ľavej zadnej smerovky som si sám kupil a drzi dobre. 

Čo ešte ostalo tak ten mierne natočený volant

No a neviem ale mám pocit že pri zoslapnuti spojkoveho pedálu pocitujem v pedale akoby vrzganie, ale to budem musieť odlsledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, csabac napsal:

@Wazi ak sa ti to objavilo raz, bude sa to objavovat postupne castejsie. vymena RJ a preverenie/vymena 1ho kablu. samo sa to nespravi :D

A tobě to už problémy nedělá? Vím, že jsi tu několikrát psal, že to v servise opravili a pořád dokola se to vracelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mierne natoceny volant som riesil naposeldy v SA a je natoceny viacej. Obvolal som 2 geometrie a skusil aj opel, ze ci chlapi nenastavia, no neuspesne. Tie u nas v meste a ani opel nema softwarena scalu, resp. pre ten typ auta nemaju. Takze bud skusim SA niekde mimo tych co som skusal, alebo v NR, ci TT dake vacsie prevadzky, ktore by mali uz v databaze aj scalu.

 

Co sa SOS tyka, zatial drzi. Ale tak to nie je ani cely mesiac co menili. Cca 3t km dozadu, tak uvidime casom. Pri poslednej vymene to vydrzalo 2mesiace.

 

Inak co sa volantu tyka. Porovnaval som, ze kolko sa da vytiahnut a scali to ide menej nez u predchodcu. Aj preto tak citlivo vnimam to nastavenie, lebo tu mam sedanku kolmejsie, aby som pohodlne dociahol na volant. Rozdiel smerom k vodicovi je cca 3-4cm, co dost pocitujem a preto, ked sedanka uteka dozadu, mam pocit, ze ako keby zmakla a postupne nemam tu podporu v hornej casti tela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aktualizace závad u Scaly

1. zatékání do 3. brzdového světla - vyměněno, snad ok

2. Vrzání madel - nevyřešené a servisy ani neví, co s tím...

3. Dnes umřelo Bolero, nejdříve se nechtělo připojit přes BT, nakonec se připojilo, ale pro změnu nejde vůbec žádný zvuk ani z rádia ani přepínat rozhlasové stanice, celý je to zpomalený a nakonec za jízdy probliklo zničehonic "aktivováno nouzové volání". Software máme aktuální s 9 na konci, restart,  tovární nastavení ani opětovné nastartování auta nepomohlo....

Jak může koncern vypouštět do světa ID3 a ID4, když neumí blbý rádio do Scaly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Luboun

k bodu:

1. manipuloval si s dverami, ci daval nastavovat v servise? mas zjavne style s tym plastovym velkym spojlerom, pri akejkolvek manipulacii pukne pri spoji svetla a spojlera plast na brzdovom svetle. Myslim si, ze ono to casom pukne i same tepelnou dilataciou, no manipulacia ma za nasledok okamzite puknutie

3. to preblikavanie mi robi raz tyzdenne a potom sa samo restartuje asi 3-5min. da sa to restartovat okamzite podrzanim zapinacieho tlacidla nad 10s. nudzove volanie mi samo nevytocilo, no uz mam nahravku s tym preblikavanim, ze to posuniem na servis, aby mali info

 

Problem je skor v tych ITckaroch, co tam zamestnavaju. Lebo odladit jeden software im nemoze trvat tolko casu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Se světlem, ani dveřmi jsem nemanipuloval. Voda v něm byla po prvním mytí asi týden po koupi. Žádnou puklinu jsem neviděl, ale je pravda, že jsem po ní ani moc nepátral.

Rádio je nestabilní od koupě, včera konečná. Ani to, že se Scala přes noc vyspala nepomohlo. 10s restart bylo to první, co jsem po koupi manželku naučil :-) Nicméně teď na Bolero neplatí nic.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2020 na 20:49, csabac napsal:

@Wazi este jedna vec, chod do menu, kde je stav auta. a mne napriklad casto hlasilo tu poruchu SOS, pritom dioda hore bola zelena a na maxidote tiez nebola hlaska. skus to odsledovat i tam. kiez by to bol len ten software, to by si mal dobre

Tak jsem koukal a ve stavu auta je všechno OK. Nikde žádnou chybu nehlásí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska další zvláštnost. Na dálnici jsem najel na nějaký výmol - docela rána. V tu chvíli se na boleru přepnulo zobrazení rádia z "klasickýho" na ten řádkový seznam stanic. Potom se mi to stalo ještě jednou během klidný jízdy. 

Edit.: Záhada vyřešena. Jednalo se o pravé kolečko ovládání na boleru. Téměř vůbec ho nepoužívám a stalo se, že se dostalo do polohy, kdy se v podstatě stačilo dotknout a už přepnulo zobrazení. Stačilo tedy kolečkem trochu zatočit doleva, doprava a je to v pořádku. 

Editováno: , autor: Wazi
Závada odstraněna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...