Přejít na obsah

Technické problémy a závady


losllanos1

Doporučené příspěvky

Takze vcera mi padla zaruka na auto 70000 km je prec 

Auto je v poriadku ,nakolko vcera uz som nevydrzal a vybral som von budiky koli tej rucicke co mi na otackomeri furt ukazovala o 250 otacok viac ako by mala a neuverite ,nic sa nestalo len bola zaseknuta na 250 otackach trosku som do nej tukol a padla nazad .Oprava 10 minut aj z vymontovanim a namotovanim . Za servisu mi do dnesneho dna nedosla odpoved ze ci prisiel alebo neprisiel nahradny diel . 

Takze vlastne auto okrem toho ze po poslednej servisnej prehliadke papka o 1,5 az 2 litre viac enznu /prhravali iny software motora je auto v poriadku uz od vcera som zvedavy ako dlho mu to vydrzi 

Podla odbornika v CR co sa venuje softu pre koncern VW ten mi na rovinu povedal ze ak mam takyto narast spotreby stym motorom je nieco zle urobene . cize je treba sa na to pozriet bohuzial mi aj oznamil ze pre Coronu nerobi . Ludom fakt uz stej Corony uplne hrabe ako keby to bola ebola . 

No takze dufam ze ten motor neodide kym sa toto blaznovstvo neskonci a nebudem si moct dat motor niekomu pozriet 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2020 na 12:04, csabac napsal:

@losllanos1 si mal zaruku len 70t km? to je tam standard, ci preco bola nizsia ako v CR, SR?

Ano len do 70000 alebo 2 roky tu je to standard teda spanielsko .

viac ma vsak stve ze po softweovej uprave motora mam o 1,5 az 2 litre vecsiu spotrebu dufam ze aj ostatny co maju 1,5 tsi a budu sa riadne stazovat 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby to ukazoval len palubny pocitac vsetko by bolo v poriadku ale am relane vecsiu spotrebu o 1,5 litra otestovane na useku meddzy dvoma benzinkami ktore su od seba vzdialene presne 100 km natankovane prejdete 100 km pred tym na 4,5 litra teraz na 6,0 litra cize narast o 1,5 litra .Spotreba rastie priamoumerne rychlosti .Pred tym som mohol ist na 7 litrov 170 po nemeckej dialnici teraz mi to pri 170 zoberie 9,5 litra .dobre vymenil som gumi a je zima ale nech mi nik nevravi ze zima leto urobi 1,5 az 2,5 litra na spotrebe lebo to mu proste neuverim ani vymena gum nemoze urobit viac ako 1-2 deci to je jednoducho nemozne 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@losllanos1 gumy ti taky rozdiel nespeavia. Ja mam dlhodobo spotrebu priblizne rovnaku, ci zima ci leto. A to platilo ajbpri predoslych autach. V lete ide viac klima, pracuje castejsie a jazdy su sviznejsie. To dorovna u mna zimny dezen a preto je spotreva rovnomerna nezavisle od sezony. Tam nieco bude zle, ked mas taky rozdiel. A hlavne spotrebu pc vs realita meraj na vyjazdenu nadrz, nie 100km usek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Csabac sak to je real . perd tym som urobil na nadrz 820 km teraz len 680 co aj ked som kupil auto a siel prvu cestu 1800km tak bola spotreba po dotakovani vzdy nad 800 km teraz natankujem a mam 680-690 max 

Uz tu do servisu nepojdem idem domov na kanarske tak sa pojdem dohodnut nech sa mi na to pozru aj tak musim dat vymenit nosnik pod zadnym naraznikom a dat nastrikat naraznik lebo som to este nedal spravit od toho co do mna na lodi natrieskal chlap co mu nefungovala rucna 

takze o jednom si dam aj toto pozriet 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokračování mého příběhu. Dnes auto opět v servisu. Už jim přišla jednotka ecall, takže může proběhnout výměna. Vtipný je, že tedka snad 3 týdny nenaskocila chyba, nejdelší doba tedy. 

Ohledně NEsignalizace nízké hladiny ostřikovačů budou ještě něco zkoušet. Prý všechno, co tam má být, tam je. Tak jsem zvědav. 

S volantem je to tak, že všichni od toho dávají ruce pryč. Prostě jsem přišel týden po uplynutí 6 měsíční lhůty na seřízení zdarma. Takže jsem napsal na zákaznickou podporu Škoda a čekám, jak se vyjádří. 

Na to jsem zvědav asi nejvíc, zda se ukáže nějaká "lidskost", když člověk podpoří firmu a koupí auto v době covidu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac

Diky, říkal jsem jim to, ale už to měli zprovozněne. Údajně to bylo spojené s tím, jak mi svítily i ve dne zadní světla. Prý se tam musela stát nějaká divočina - to mám velkou radost. :-) Z toho důvodu to prý museli celé překódovat. 

Takže to je tohle a momentálně se čeká, až se chytne GSM na signál a auto mi budou moci předat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem si auto byl po třech dnech vyzvednout. Nemohl jim pořád naběhnout signál GSM po výměně jednotky ecallu, tak to nejdřív nechávali jen zapnuté a nic.. Potom dostali od ŠA info, že stačí na 10 min. vyndat pojistku. A ihned se načetl. Takže to by byly další dva problémy vyřešeny. Teď jen čekám, jak se vyjádří na ten volant...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne dnes zacal vynechavat LA. Uz par dni sa mi zdalo, ze pracuje zvlastne a na dialnici taha auto k stredovej ciare viacej. Dnes po dlhej rovnej okreske zacalo vypinat indikaciu. Ziaden dazd, sneh, proste 7c vonku a dobra viditelnost i cesta. Po vyzeleni, zrazu zmizla indikacia na palubovke, potom nabehla a tak dokola. Chybova hlaska ziadna. No i pocas zelenej signalizacie, ze sleduje jazdny pruh som presiel cez ciaru bez korekcie volantu. Sem tam zavibroval, sem tam ani to a veselo svietila zelena indikacia. Auto som vecer totalne ocistil, umyl, ze zajtra to vyskusam. No uz leje vonku. Asi to bude ale treba kalibrovat nanovo.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciste. Zistil som, ze to robi len v noci a okresky. Ide oproti auto, je cca 200m a vypne LA. Dnes sa mi samovolne sklopilo i spolujazdcove zrkadlo. Siel som na dialnici a zrazu pozeram do spatneho a vidim zadne koleso. Po dvihnuti uz drzalo.  Inak to sa stalo i mi ule, no vtedy som si vravel, ze isto si zle pamatam poslednu polohu. Davam dole pri cuvani v praci do uzkeho boxu. No dnes to spravilo po 30km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pri zapnutom cyklovaci prednych stieracov pocujem cvakanie relatka niekde z pod volantu vlavo pri kazdom spusteni. Je to dost hlucne a pocut to aj pri zapnutom radiu. Mate takuto skusenost i iny? Uz si nepamatam, ci som to mal tak i minulu zimu, no na inych autach som to nemal, tak mi to nepride prijemne pocuvat cvakanie relatka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já píšu dloouhý seznam závad pro první prohlídku. O klasických problémech jako sklápějící se opěradlo a nekonečné problémy s infotainmentem a asistenty už ani nemluvím. Ale po 7k se mi konečně začala objevovat ta slavná voda ve světlech. A dnes mi zůstal v ruce ten "Simply Clever" silikonový trychtýř na rezervoáru ostřikovačů. Prostě na trubce nedrží.

IMG_20210102_122446.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes Scala převzata servisem.

Voda v zadním levém světle se řeší výměnou, jde to prý na reklamaci k dodavateli světel.

 

Další nahlášené závady se týkají hlavně zamrzajícího, nebo špatně "načteného" infotainmentu, nereagujících tlačítek na volantu, blikání kontrolky automatických dálkových světel, problémy se smartlinkem apod.

Pan přijímající servisák byl asi zvyklý, jen kýval hlavou. Řešením je buď přehrátí soft, nebo výměna ECU. Vzhledem k tomu, že nový soft dle všeho není, jsem zvědavý co s tím provedou. 

 

Chyby v elektronice jsou do nebe volající...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto převzato. Lampa vyměněná, tam problém není. 

Infotainment je BOLERO, proběhla aktualizace, některé mouchy ale přetrvaly. 

Hned po nastartování nešlo ovládání na volantu (MR 2021). Ztrácím nervy a chuť to řešit. 

Editováno: , autor: powerboost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...