Jump to content
csabac

Technické problémy a závady

Recommended Posts

V 7. 12. 2019 na 9:01, slovacik napsal:

Aky to ma dovod? Ked idem dopredu a vidim zadne senzory? 

při podélném parkování typicky nezacouváš do místa na první pokus. A pak je celkem nesmysl, aby na displeji každých pár vteřin problikávaly senzory. Spíš chceš mít po dobu parkování přehled, kolik máš kolem sebe místa.

• Thanks 1

před 8 hodinami, csabac napsal:

Doplnim, motorova krytka bola utrta do cista zaciatkom tyzdna. Dnes detto.

Tohle mi přijde docela v normě. Osobně bych asi ani neočekával, že motorový prostor zůstane čistý.....

Tolko spiny som nemal na predoslom aute po brodeni v 30cm mlakach. A to tesnenie nemalo. Vela spiny tam nie je, no ak by som to neutieral do mesiaca je to komplet. 

Inak dnes som sparal v dolnej mriezke z chladica von listy a kusy blata. Vidim to tak, ze to tam bude treba nejak wapkovat ci cistit, lebo iny pristup bez demontaze som nenasiel ako cez mriezku.

V ‎08‎.‎12‎.‎2019 na 13:11, Twisted napsal:

při podélném parkování typicky nezacouváš do místa na první pokus. A pak je celkem nesmysl, aby na displeji každých pár vteřin problikávaly senzory. Spíš chceš mít po dobu parkování přehled, kolik máš kolem sebe místa.

A navíc to vypadá, že vypnutí senzorů je napojeno na nějaký "centrální" časovač. Mám zapnutou funkci zamykání vozu po rozjetí, a když nechám senzory zapnuté (normálně jsem si navyknul je vypínat tlačítkem hned po vycouvání z garáže), tak se vypnou ve stejnou dobu, jako se ozve zamknutí dveří (asi tak po 50 metrech jízdy). Ale možná jen náhoda (zkoušel jsem to však několikrát).

Zamknutí dveří se ozve, když dosáhneš rychlosti myslím 15km/h to nemá s délkou jízdy nic společného. Stejně třeba signalizace pásů je tuším od 25km/h.

Jasně, já jsem vycházel z toho, že se mi to zamkne vždy na stejném místě po vyjetí z parcely na silnici. Je to tak, že při překročení 15 km/h se auto zamyká.

Ahojte, kedze mi v pravo od pristrojovej doske ide obcas vrzanie po hrbolatej ceste dnes som zistiel, ze pred spolujazdcom na stlpiku spajajuci kapotu a strechu v pravo z vnutra je calunenie alebo ako to nazvat volnejsie ako v pravo od vodica. Ak pritlacim rukov na to calunenie pred vodicom drzi pevne ale pred spolujazdcom akoby nebolo dobre prichytene a vrzga pri stlacani aj hore pod strechov aj dole pred kapotov. Mate to tiez volnejsie ????

Tak se nám objevila další závada. Ne pokaždé, ale vždy v souvislosti s přejetím nějakého hrbolu, díry apod. se začnou zapínat všechny žluté kontrolky asistencí, pneumatiky začnou hlásit nízký tlak .. no budík svítí skoro celý žlutě, co vše nefunguje. Na D8 je u Mělníka místo, kde se to stane VŽDY. S autem musíme zastavit, třeba 3x ho znova nastartovat a pak je vše OK...  Po kontrole tlaku pneu na pumpě byly OK ... a stejně to občas spolu s ostatními chybami hlásí... Nestává se někomu něco podobného? 

Mne dnes nesli otvorit dverena dotyk ani klucom asi az na 5 pokus klucom sa otvorili a zacali blikat svetla. Ked som sadol do auta zacalo mi hlasit ze mam zapnute parkovacie svetlo v pravo. Ked som vysiel vonku a zamkol a chcel odomknut zas som musel az klucikom odomknut na dotyk neslo. Az po obede sa to nejak umudrilo a uz je to ok . Na apke v zdravotnej karte mi nehlasilo ziadnu chybu :)

Edited by slovacik

Mne osobne pride, ako keby ta cast auta, co sa tyka softu a elektriky auta bola na urovni windows 98. zamrzne, tak restart :D

Inak mne ten SOS system uz hlasi poruchu aj za zelenej diody hore. V udajoch o aute pise chybu a nikde inde nic, nasledne o 10min sa rozvieti hore kontrolka na cerveno a display na pristrojovke.

Keby to tak prediktivne vedelo aspon vyherne loto cisla generovat pred tahom :D

Inak cez vikend sa chystam na palubovku. Zistil som, ze to osvetlenie je silnejsie i pri uplnom stlmeni ako u predosleho auta a aj preto sa mi zda, ze vidim horsie a vadi mi to. Prekryl som to rukami a bolo to lepsie. Hlavne teraz ked su hmly, snehodazd a ine. Takze si idem vyrobit z kartonu a ciernej samolepiacej folie sablonu na prekrytie budikov. Necham len rychlost a vonkajsiu teplotu.

Nieco ako nightpanel od Saabu. Podsvietenie noh mam od zaciatku vypnute a ambientne osvetlenie na 10%.

Inak som dost porovnaval led svetla na dialnici s inymi autami ked sme boli zarovno seba. A veru ani starsie volvo, ci dake mensie rady 4kruzkovych neboli lepsie nastavene.

Ja ale dufam, ze to este pojde dvihnut v servise o tyzden.

Inak Vam sa nestava, ze ked idete dole z kopca, tak sa tie svetla nahle sklopia az tak, ze vidim max 3 dlzky auta dopredu?

Som siel so stiavnice cez hamre a veru som mal co robit na tych zakrutach skrz tohto efektu.

No pánové, jak Vás některé tady čtu, tak ty všerůzné  elektronické  pomůcky a vychytávky nějak moc dobře vychytané tedy nejsou !!!!! Pokud někdo tomu fandí, tak jeho věc. Já fandím čistému pocitu z jízdy, tedy stačí mi spalovací motor, mechanická převodovka a stačí mi rozumět mechanickým komponentům auta . No a aby na mě nepršelo, netáhlo a v zimě jsem nezmrznul, v létě se nerozpustil, jinak vůůůůbec nic jiného........ Dnes i kolikrát zde na skodahome fóru, se řeší spíše, jak to že mi zase nefunguje připojení , že se mi nezrcadlí aplikace z mobilu, že mě zase sere front-assist, že mi nefunguje ambientní osvětlení  atd., atd.. 

Je mi celkem líto dnešní mladší generace. Za pár let asi žádnou řidičskojízdní  nirvánu a prožitek z čísté jízdy mít nebudou. Jen berličku v podobě diskusí ohledně elektronických vychytávek a celoglobální konektivity, někde asi až na Saturn.

Neberte to z mé strany zle, jen mi je líto toho, co tady za pár let z motorismu asi zůstane, a tak jsem to potřeboval sdělit právě zde na fóru Scaly,kde je dosti hodně vidět, jak ta elektronika nějak moc nefunguje.......

• Upvote 4

DušanV> mám stejný požadavky jako ty, jsem už starý na ty vifikundace scaly, byl jsem sklamaný nemožností osekat ji o ty (pro mě) některý zbytečnosti. Máš pravdu, je mi těch mladých líto. Ale kdybych si koupil Scalu místo Rapida jistě bych chtěl, aby všechno opravdu fungovalo, když už si za to zaplatím. Majitelům scal nezávidím, je to k vzteku.

Dnes objevena závada - praskliny zadních světel po jejich obvodu na pátých dveřích. Budu reklamovat. Uvidíme...

Ahoj, mám problém s orosenými bočními okny. Ve Fabia 2 tento problém není. Už nevím co s tím 

@Venstr scala ma zle fukare, tiez to mavam. Jedine pretret a ked chces preventivne, tak uz v inej temecspominane proti roseniu clin, ci pena na holenie. Mozes skusit len prestavit fukare, ale ine s tym nespravis. Nastastie ale po pretreti to uz u mna nerobi. No fukare to odhmlit nedokazu.

Edited by csabac