Přejít na obsah

Light Assistent


Slado

Doporučené příspěvky

V systéme Infotainment v menu Car-"ozubene kolieska"-Svetlo, nemám možnosť nastavenia citlivosti snímača. To by mi nevadilo, pretože funguje OK. Takisto tam nie je Light Assist a tým nie je funkčná ani automatika diaľkových svetiel. Kde robím chybu? Ďakujem za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na automatické diaľkové potrebuješ mať kameru. a podľa toho čo popisuješ predpokladám, že možno ani nemáš senzor v čelnom skle ale palubnej doske. preto ti chýba možnosť meniť citlivosť. máš samostmievacie zrkadlo?

 

https://forum.skodahome.cz/topic/141915-fabia-iii-automatick%C3%A9-d%C3%A1lkov%C3%A9-sv%C4%9Btla-front-light-assistant-fla/?do=findComment&comment=2363170

alebo 

https://wirer.sk/f3-fla/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

písané môže byť. je skutočne vo výbave?

ak áno, vyššie som ti dal odkazy na doplnenie FLA pre F3. niekde na konci webovej stránky sú myslím aj linky na Rapid-a. ale pre Rapid od 2016 to bude takmer identické s F3

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
V ‎22‎.‎11‎.‎2019 na 9:14, Shot napsal:

Light and Rain assist som mal v konfigurácií tiež, znamenalo to daždový a svetelný senzor, a samostmievacie spätné zrkadlo..automatické prepínanie medzi diaľkovými a stretávacími svetlami v tomto zahrnuté nebolo, bol to samostatný príplatok.

Neviš, jestli se to dá dodatečně dokonfigurovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 22. 11. 2019 na 9:14, Shot napsal:

Light and Rain assist som mal v konfigurácií tiež, znamenalo to daždový a svetelný senzor, a samostmievacie spätné zrkadlo..automatické prepínanie medzi diaľkovými a stretávacími svetlami v tomto zahrnuté nebolo, bol to samostatný príplatok.

Také mám samostmívací zrcátko, dešťový a světelný senzor + páčku pod volantem co se po přepnutí vrací, ale ne už automatické potkávací/dálkové (mám Rapid Style+, vyroben 08/2018). Poradí prosím někdo, co by obnášelo dodělání FLA do této konfigurace? 🙂

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tom01 napsal:

Také mám samostmívací zrcátko, dešťový a světelný senzor + páčku pod volantem co se po přepnutí vrací, ale ne už automatické potkávací/dálkové (mám Rapid Style+, vyroben 08/2018). Poradí prosím někdo, co by obnášelo dodělání FLA do této konfigurace? 🙂

Musíš koupit FLA kameru s zrcátkem, vyměnit ji místo původního zrcátka. Dále natáhnout kabel do BCM a nakódovat. Postup je naprosto stejný jako u Fabie III. pokud máš Rapida s motorem EA211 (elektroinstalace z FIII, myslím že cca od MR16).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval do svého Rapida FL tuto kameru https://www.ebay.com/itm/VW-Passat-B8-Tiguan-Touran-BUS-T6-Innenspiegel-Spiegel-automatisch-abblendbar/401137027268?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Do Rapida by neměla být potřeba kabeláž s odbočkou jako ji používá Wirer pro FIII, stačí kroucená dvojlinka + piny.

Případně můžu pomoci s dodělávkou, jsem z Kladna.

 

JosefR77

 

Doplnění: Ještě je potřeba kryt pod zrcátko s výřezem pro kameru.

Editováno: , autor: JosefR77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbocka nie je nutna nikdy, ak povodne piny strihnes a napojis sa ku nim s novymi kablami. Ani na F3 niekedy netreba vyrabat ten Y ako rozdvojku, zavisi od vybavy. Ja si robim pripravu vopred a stale s odbockou.

Na Rapida som dorabal tiez, no neviem ci @Shot to ma u seba niekde popisane. O3 som robil len raz, F3 uz niekolko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 4. 10. 2020 na 7:30, tom01 napsal:

Také mám samostmívací zrcátko, dešťový a světelný senzor + páčku pod volantem co se po přepnutí vrací, ale ne už automatické potkávací/dálkové (mám Rapid Style+, vyroben 08/2018)

Rozhodl jsem se oprášit myšlenku dodělání FLA do mého Rapida 😃. Přeci jen zima s dlouhými nocemi se blíží. BCM mám 2Q0 937 089 A a otázkou je zda lze i na ní FLA po instalaci zrcátka s kamerou rozjet? Dále si trochu lámu hlavu s výběrem správného zrcátka. Našel jsem nabídky na 57A 857 511 SMA vč. krytu, to by byla jistota. Ale jde o zrcátko s rámečkem. Když už budu zrcátko měnit, dal bych raději bezrámové, zde už ale v těch kódech plavu. Musím dobře vybírat, abych nekoupil špatně 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

FLA v mém Rapidu 2016 není a rád bych funkci měl. Mám auto přepínání denní-potkávací, deštový senzor, samozatmavovací zrcátko ale kamera tam není. První je kde a jaké zrcátko sehnat. Bude vhodné z octavia- superb 3? Není někdo kdo by byl ochoten se toho ujmout v Jihomoravském kraji? Děkuji 

V9dX6p.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...