Přejít na obsah

Škoda Connect obecně


Doporučené příspěvky

Když to tak čtu, tak mi přijde že novinky sepsané v textu u nové verze aplikace tam nejsou :D No počkám až to vyjde i na iOS.

 

@vormen, @boonno Já teda u staré verze iOS appky karty o překročení rychlosti/opuštění oblasti mám. Jediná možnost, jak se co nejvíce vyhnout nepotřebným kartám, je jejich přeuspořádání a odsunutí dozadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když dáž dáš ve zdravotní kartě dole "stáhnout" udělá to něco? Mně to píše zase tu hlášku o nastavení soukromí v autě atd., ale na androidu se normálně stáhne. Nemám aktivní všechny služby a tak mám v ios jen tři karty a když se mně zobrazily na androidu všechny, trochu jsem zajásal, ale zatím bez úspěchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22 minutes ago, Michal T. said:

Když to tak čtu, tak mi přijde že novinky sepsané v textu u nové verze aplikace tam nejsou :D No počkám až to vyjde i na iOS.

 

@vormen, @boonno Já teda u staré verze iOS appky karty o překročení rychlosti/opuštění oblasti mám. Jediná možnost, jak se co nejvíce vyhnout nepotřebným kartám, je jejich přeuspořádání a odsunutí dozadu.

 

No jasně, že jsem si to dal na konec, ale nechápu tu logiku. Proč to tam vůbec mít, když ani není možnost to někdy použít. K čemu to tam potom je?

Jinak jsem zkoušel spustit škoda-connect přes mirrorlink a píše, že to není kompatibilní :) Mám Samsung galaxy s10, appku mi napíše jako kompatibilní, ale už ji nespustí. Sice je to blbost, ale taky nefunguje. I když tady to bude taky asi o kompatibilitě telefonu.

Každopádně vážně nechápu co tam dělá za diletanty. Posílají email, kde dělají reklamu funkcím, které člověk nemůže používat. Do appky taky přidají tyhle funkce, ale bez možnosti je používat. No komedie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak asi je cas vyzkouset info tlacitko v aute a popovidat si s operatorem

edit: operator mi rekl ze to co bylo v newsletteru je jedno protoze to ve voze nemam. kdyz jsem se ptal na dokoupeni tak rikal ze bylo rozhodnuto ze ani v budoucnu ten vzdaleny pristup nebo jak se to jmenuje nepujde dokoupit. 

 

ps: muzete jim taky zavolat treba je vyprudime tak ze se s tim neco udelaji. i kdyz tomu neverim kdyz vidim v jakem stavu jsou veskere jejich IT sluzby

 

ps2: prijde mi vtipne kdyz volam z auta pres to info tlacitko a musim mu nadiktovat VIN...

Editováno: , autor: jamescze
zmena
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa este cudujem, ze s tym bojujete. Som to zrusil a apku odstranil po pataliach, ze to sli, neslo, nepodporuje. A konecne mam klud. Nesere ma, ze maju vypadok a nic nemusim po starte odklikavat, odsuhlasovat. Cele to je tak na urovni tamagoci, zabavit uzivatela bez efektivneho prinosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá někdo povědomost o tom, zda se ve zdravotní kartě objevuje i případné hlášení nízkého napětí akumulátoru? Jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti a auto stojí na dvoře už 10 týdnů. Jde mi o to, až budu potřebovat (a budu k tomu zdravotně schopen) někam jet, tak jestli předtím dát auto na nabíječku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych ho po 10 týdnech stání na nabíječku i kdybych nastartoval bez problémů. Nevím kam se chystáš, ale určitě po krátké jízdě nedobiješ, spíš možná ještě ubereš z toho mála které tam zůstalo. Za mě určitě plně dobít. Čao a hlavně zdraví v cajk :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na iOS zatím stále žádná aktualizace, nicméně i nová Android verze evidentně moc úspěchů nesbírá....

obrazek.thumb.png.9fb49dd385b1878e89b236d2bde083d0.png

 

Ale co je pozitivní, tak dle podpory jsou údajně aplikace Počasí a Zprávy v poslední fázi testování a objeví se časem v Connect shopu. Prý bude ještě nějaký in car office a smart parking.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přemýšlím nad tím samotným, protože bez vzdáleného přístupu je mi to stejně k ničemu. Možná nebude fungovat zdravotní karta vozu, ale vzhledem k tomu, že stejně jenom zobrazí to, co si můžu zobrazit i v autě, tak to nedává o moc větší smysl. Zítra jedu do servisu, tak se zeptám jestli bude někdy v brzké době ten vzdálený přístup dostupný i pro toho, kdo si to nenakonfiguroval při koupi a jestli ne, tak to smažu taky a bude pokoj.

Ostatně to nechápu, v reklamách se chlubili tou konektivitou, při koupi o tom prodejce mlel pořád dokola (i když si jaksi nezjistil, že skladovka, co jsem bral to nemá), ale ve skutečnosti to má myslím malé procento aut. A vzhledem k tomu, co je to za funkce, by to mělo být v základu i pro ambition.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, bez vzdálenýho přístupu to nemá absolutně smysl. Mně nejvíc na tom všem štve, že se to nedalo objednat předem a teď mi tvrdí, že jsem si to předem měl objednat, ale na dotaz kde už nikdo nic neřekne. V konfigurátoru pro zákazníka to prostě není.  Počítal jsem s tím, že je to jen služba, kterou aktivuju/zaplatím na netu a všechno pojede. Teď slyším jen pohádky o jiným HW a to je podle  mě naprostá blbost. Budu muset rozhodit sítě přímo u inženýrů ve škodovce, jinak se pravdu nedovíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to totiž jde objednat jen v některých konfiguracích. Třeba když si přidáte packet navi, connectivty nebo media. Což je příplatek min 16 tisíc a v rámci toho možná i jiný HW. Ale i tak mi to přijde jako blbina, protože ty funkce nevyžadují nic extra spešl a i kdyby tak ten chip, co by to obsloužil nemůže stát víc jak stovku.

Mě trochu naštval prodejce, který mi tvrdil, že to auto má a co všechno s tím půjde dělat. Nejdřív jsem měl špatnou řídící jednotku, kde se nešlo zaregistrovat. To vyměnili v rámci záruky a k tomu mi řekli, že to vlastně nemám v autě objednané a nebude mi to tak fungovat. Ale že u nich byli lidi ze ŠA a že by to mělo jít v blízké budoucnosti jít spustit na všech autech. No tahle informace je tuším ze září 2019. A do teď se nezměnilo nic :) Takže čekat dál asi nemá moc cenu, ale ještě si počkám na tu návštěvu servisu a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, boonno napsal:

funkce nevyžadují nic extra spešl

No, jednu specialitu to asi vyžaduje. Datové služby pro tuto funkčnost zajišťuje "evropská" Cubic Telecom a tedy v takovém případě zřejmě musí být SIMka od nich a zřejmě v autě musí být modul pro oboustrannou komunikaci. No a někdo musí tekoucí data zaplatit a to v prvním roce (případně prvních třech letech) platí výrobce. A kdyby to dal do všech aut, tak by ho to asi stálo nějaké jiné korunky.

Takhle to vidím já, možná to nepíši úplně přesně, ale daleko od pravdy nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně konfigurátor - vozidlo bez dalšího vybavení, sekce Služby. Ale nevím, jestli je to tam nově nebo už to tam bylo kdysi.

obrazek.thumb.png.81168f7aea1985229b01d330190b766f.png

 

V paketu to mám na 3 roky, ale pokud to bude fungovat jak teď, tak prodlužovat nebudu. Např. v neděli to opět nešlo a ani se nezapsala dodatečně nedělní jízda. Jako spolehlivá el. kniha jízd to tedy nejde použít, takže si holt v případě potřeby ofotím budíky jako postaru. Dálkové zamykání/odemykání, poloha vozu, oznámení o opuštění oblasti/alarm - i to občas vypadávalo.
Sice mi nabídli prodloužení služby za výpadky - ale prodlužovali byste něco, na co není spoleh? Bohužel to tady není jako u volání/internetu, že byste jednoduše změnili poskytovatele. Ale uvidíme co bude za 2,5 roku.

 

@Joscer Podle mě ty SIMky musí být všude, páč ecall.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...