Přejít na obsah

Škoda Connect obecně


Doporučené příspěvky

Tak tady je odpověď z infolinky Škoda:

 

Vážený pane xxx,
pokud služby nemáte objednány od výroby vozu, tak již skutečně dokoupit či dodělat nejdou.

Ohledně objednání balíčku - napište nám prosím, co se stane když kliknete na ikonu objednat a my vše necháme prověřit.
Děkuji za odpověď.

S pozdravem a přáním hezkého dne

x y
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako funguje teraz ale keď som ju mal na rok tak asi pol roka nefungovala správne. Najhoršie bolo keď som bol v robote a auto mi ukazovalo že dvere mám otvorené čo samozrejme nebola pravda. To sa mi stávalo aj pred nákupným centrom. Často som sa vracal kontrolovať dvere. Vždy zbytočne. Po roku som si ju už nezaplatil platiť za niečo čo nefunguje alebo nefungovalo mi prišlo zbytočne.

Ako teraz funguje? Už je to ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako fanda moderních technologií jsem se na propojeni auta s mobilem přes apku hodně těšil.  Jenže přišlo zklamání hned od začátku,  po propojení jsem musel neustále potvrzovat uživatele, to byla otrava. Infotainment (Swing) přestal být svižný a občas se začalo odpojovat bezdrátové CarPlay. Třešničkou na dortu bylo zjištění,  že nemůžu mít vzdálený přístup,  jelikož jsem ho nezadal při konfiguraci auta, ikdyž nebylo kam tenhle požadavek zadat. Takže jsem odebral auto z účtu, z auta a účet zrušil.  Od té doby jede infotainment skvěle. Navíc Scala má jen SmartLink a ne SmartLink+ takže nedokáže v apce zobrazovat diagnostiku. Takže všem  radím, aby se na tuhle fičuru vykašlali a budou spokojenější. V tomhle autě  to nikdy nebude na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celá Connect služba by byla fajn, pokud by měla funkční aplikaci (zobrazuje SPRÁVNÉ údaje, neustále se neodhlašuje) a byl na ní spoleh, tzn. neměla výpadky. Až doběhne doba "zdarma", budu velmi váhat jestli prodloužit. Docela fajn vypadá tato alternativa - Chytré auto. Ale asi se to vyplatí zejména těm, kteří chtějí zároveň i data do auta - vyjde to levněji než platic Connect + data od Cubic telecom.

 

Btw. stačí se podívat na recenze MyŠkoda na App store/Google Play. Lidi nadávají jak diví a popravdě se jim nedivím.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Koutnas6 Nejde. já používám řešení, že si k událostem v kalendáři přidávám adresu, Waze mi pak v autě nabídne trasu do cíle. Případně u Amundsenu již funguje Škoda kalendář (zatím jen na Gmail), který by si také měl tahat adresy z událostí.

 

Teď zrovna nejede ani webové přihlášení, ani apka. Fakt k pláči...

obrazek.thumb.png.375bd051ae278b448a2c08c4be29db5d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I'm from the netherlands, so therefore this message is in English. Text translated with Google Translate is not a good idea. Ik have a "Sport Business", which is an Ambition with some sporty extras. I checked skoda-connect.com yesterday and was able to buy the remote access subscription, so I took the gamble and purchased it. Current status is "in progress".  

 

Update: The service is activated and remote access works like a charm. Only honk & flash is currently disabled in the infotainment, as it says I have no licence for this. This is however part of the remote access subscription. For this, I will have to contact the helpdesk. Apart from that, I can lock/unlock, see the current location, receive driving data, set a speed/area warning

Editováno: , autor: jesse_s93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, pane xy,

požádali jsme kolegy o prověření a nabídka služeb je platná. Pokud tedy máte
zájem o služby CareConnect - vzdálený přístup, můžete si je na webshopu za
uvedenou cenu objednat.
Můžete využít platbu kartou nebo platebním převodem.

S přáním hezkého dne

x y

 

Tak to asi přeci jen uvolnili. Předpokládám, že to není anomálie jen u mě, když to tam máte v e-shopu i ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát je to teda fakt vtipné. Dva roky to nejde, protože to auto nemá objednáno z výroby. A najednou, bez jakékoliv úpravy HW/SW auta, to jde. Člověk má pocit, že si z něho dělají srandu :) no každopádně to zatím objednávat nebudu. Cena mi přijde celkem vysoká vzhledem k tomu, kolik funkcí z toho bych využil.

Ale jsem rád, že už to je konečně dostupné všem, když se tou online connectivitou pořád tak zaklínali :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si počkám až to někdo zprovozní, z těch, kterým to do teď nebylo umožněno. Já měl informaci přímo od lidí z vývoje, že se jedná o různý HW, proto to dodatečně nejde, ale že se na tom pracuje a snad by to v budoucnu mohlo jít dodatečně, tak jsem zvědav, kam to dotáhli. Ale asi to bude podmíněno nejnovějším FW infotainmentu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, zda pro vozidla, která to neměla objednáno již při koupi, není v rámci ceny nějaký "mechanický" zásah nutný k výměně komunikační jednotky (pro obousměrnou komunikaci) a proto je ta cena tak vysoká.

Jinak ta cena nemá své opodstatnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tady tyhle "fíčury" mám z výroby, ale nedokážu si představit, že po skončení období, kdy to mám zadarmo bych to měl platit. Věčně nějaké problémy, nefungující aplikace, chybové hlášky přes webové rozhraní atp. Během minulých asi 14 dní jsem měl 3 výpadky a to v řádu dnů.

Jak psal @boonno jestli se všechno ve škodovce řeší jako SW do aut, bůh nás chraň. :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čirou náhodou jsem narazil na tohle - Škoda Connect Lite. Evidentně je to Škodou podporováno doteď, páč na to lezou aktualizace a dostává to lepší hodnocení jak současná MyŠkoda, kde většina nových recenzí má jednu hvězdičku. Nebude to umět asi "online" fičury MyŠkoda, páč to jede přes BT a zařízení v OBD zásuvce, ale funkcí to má docela dost. V CZ App store ji nevidím, pro SK trh by dostupná být měla.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To clarify: I did not have Skoda Connect - Remote Access when I purchased the car. It is build in december 2019 and fitted with the Bolero. As standard, it came only with Skoda Connect - Proactive Services. I did not change the hardware, nor did I have to get a software update. Software version is 0463. It worked immediately after the license was activated.

 

The mySkoda app is working really well. The only thing that is not working at the moment is the web portal, but that's fine by me. I only use the app on my phone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další část příběhu s Connectem - do servisu zkraje února jsem jel s nefunkčními Connect službami a dalšími neduhami Amundsenu. Auto vyzvednuto s bílou zeměkoulí a s tím, že se čeká na nový SW (a opravdu je na to TPI zmiňující výpadky zvuku). Ale tři dny zpět - co to nevidím. Zeměkoule zase šedá a samovolně restartované všechny spotřeby + TRIP počítadlo. Nešlo to až do dneška. Už mi trochu dochází trpělivost, tak jsem zakoupil přístup do erwinu a mezi TPI ke Scale jsem našel i ty, které zmiňují problémy s Connectem a ve většine se doporučuje jako počáteční řešení dát auto ven na signál a výtáhnout na deset minut pojistku číslo 15 - Panel přístrojů, nouzové volání. A ono to pak skutečně naběhlo a zeměkoule zbělala!

Fakt by mě zajímalo proč se tak děje. Určitě není OK, když by majítel auta měl "resetovat" přístroje vytahováním pojistek.

 

Po vytažení je nutné znova nainstalovat aplikace Kalendář/Zprávy/Počasí, jelikož po vyndání pojistky zmizely. Zatím ale stále nevidím Marketplace. A také opět došlo k resetu spotřeb + TRIPu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...