Přejít na obsah

Hustý dym + vysoká spotreba octavia 2.0tdi


adamo23

Doporučené příspěvky

Ahojte! Kedze rollujem tie forka dlhsie nic podobne som si este nevsimol a tak sa chcem opytat ci s tym niekto nemate skusenost

jedna sa o octaviu 2 2.0tdi rs (cega) 125kw v chipe (9/2009 dsg)

podla diagnostik a servisu nic nieje zavada- piska turbo (vstreky,tlak turba a vsetko podobne je ok)

Chyba: pri pomalom pridavani plynu - je jedno ci je auto teple alebo studene) dymi na husto na modro (skusane aditiva do nafty aj podmienky pre regeneraciu dpf boli - jazdim aj dialnice) (no pri zosliapnuti plynu agresivnejsie nieje naznak po ziadnom dyme)

a enormny narast spotreby - podla palubaku spotreba ok - realne na celu nadrz v octavii urobim 500-600km

olej podotykam,auto nezerie a vykon je bez straty.

neviete mi prosim poradit co to moze byt? 
nemate s tym niekto skusenosti?

v priebehu dalsieho tyzdna ide do ineho servisu - mam podozrenie na nefunkcne cidla tak nech to pozru.

 

Editováno: , autor: adamo23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Mám stejné problémy s mým cbbb, bádal jsem po tom dlouho, přehrával soft na původni, egr off u chipu, nic nepomohlo, vsechny hodnoty ve vagu ok, dpf hodnoty ok, zkoušel jsem i nějaké pěny na pročištění, nic nepomohlo. Na vině z 99% zasviněný kat u dpf. Co nevidět ho pošlu na vyčištění, ať už mám klid. Spotřeba dle pc super, podle tankování ale o litr vyžší. Toť má zkušenost, třeba někomu pomůže:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...