Přejít na obsah

Ostřikovače


csabac

Doporučené příspěvky

Ako ste na tom s ostrekovačmi okien? Hlási Vám to nedostatok kvapaliny? Doplňte prosím podľa výbavy ambition/style. 

Ja mám style a v popise od predajcu, čo mi zaslal pred kúpou k autu mám, že výbava zahŕňa položku

8W1- ukazovateľ nedostatku kvapiliny v nádobke pro ostrikovače . No nič mi to nehlási. Bude to u mňa predmetom reklamácie, ale chcem vedieť či Vám ostatným to hlasí, či už kontrolka, čí notifikácia na displayi. Lebo podľa manuálu by som to čakal už pri výbave ambition, že min. kontrolkou hlási.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Došla ti kapalina v ostřikovačích? To se mi teda ještě od roku 1996, co jsem začal jezdit pravidelně 60 km do práce, nestalo. A to jezdím skoro 25 tisíc km za rok. Občas si vzpomenu, a prostě kapalinu doleji. A včas začnu přimíchávat tu zimní. Kdysi u aut takové hlídání nebylo ani za přípatek. Scalu mám Style a musím přiznat, že mě ani nenapadlo se podívat, jestli tam takové hlídání je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PeWE a mas to tiez deklarovane vo vybave ako ja? Lebo ja si myslim, ze by to malo byt tam.

Joscer, ja minam vela vody, uz teraz mam v pivnici cca 10 baleni 5l vody do -50 a fakt za tyzden dam jednu vodu do -20. Takze zase nemam chut to stale sledovat a ocakavam, ze auto za 500t km uz dokaze zahlasit aspon to ked je jej tam malo. To mi uz ak sa dobre pamatam hlasila astra g z 99ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabac nenašel jsem nikde že bych měl deklarované jako ty hlídání hladiny ostřikovače .  v návodu to je psané , ale podle mě to bude jako u Octavie , kdy je senzor hllídání hladiny jen pokud máš ostřikovače předních světel kde je i větší nádoba , pokud se nemýlím  . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PeWe napsal:

@csabac nenašel jsem nikde že bych měl deklarované jako ty hlídání hladiny ostřikovače .  v návodu to je psané , ale podle mě to bude jako u Octavie , kdy je senzor hllídání hladiny jen pokud máš ostřikovače předních světel kde je i větší nádoba , pokud se nemýlím  . 

Lenze mne to predajca zaslal vo vypise podla VINka pred kupou. Je to ako Joscer, co pisal o navi. Nieco deklarovali, co nemam zjavne. Kolko takych veci bude este.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joscer, bingo. Sice ja som kancelarska krysa, no robim na projekte, kde prebieha ziva stavba a v prerii, ako to ja volam. Takze spina, zver, kamienky na celnom skle su tie veci co je bezna vec u mna. Plus prasne cedty z rybaciek.  Vseobecne chcem mat ciste okno na 100% hlavne teraz v zime, ked jazdim za tmy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale když máš takovou spotřebu vody, tak bud každý den doplnit a nebo vozit pet láhev na nouzove a okamzite doplnění. 

Když ti to zahlásí auto na cestě, tak s tim zbytkem v nadobe taky dlouho nevydrzis. 

Chapu, že chceš komfort, ale myslím, že jsou na autě důležitější místa k reseni. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dodi15 byvam v bytovke a vodu skladujem u nasich. takze doplnam vacsinou cez vikend, ale ak to hlasi cez tyzden (teda na starom aute, ked hôasilo), tak som zabehol do obchodu ci nasim a doplnil som. skor ma sere to, ze ked denne jazdim 200km a som na dialnici a dojde voda, tak som v prdeli, lebo na tom useku R1, nie je ani jedna benzinka a cas zbehnut mimo vacsinou nemam. no ale princip je, ze mal by som to mat a budem sa dozadovat. uvidime v servise a som velmi zvedavy, ci tam je vobec cidlo na montovane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kouknul do CarCard, kterou jsem si uložil z konfigurátoru při objednávání auta v lednu. Tam je v části Bezpečnost, funkčnost, komfort vyjmenovaná položka Ukazatel nedostatku kapaliny v nádobce pro ostřikovače. A teď jsem si vyskládal stejnou konfiguraci v aktuálním konfigurátoru a položka je tam stále.

Ale jak to mám na autě, to nevím. Vidět tam nikam není a rozebírat auto či vyprazdňovat nádobku zatím nehodlám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta Scala přece 5l kanystr v kufru uveze.

Každopádně pokud to máš deklarováno tak to požaduj po servise aby ti zprovoznili to co máš v autě mít. Nemusí se tady přehánět několika zprávami za sebou od tebe.

Téma je to užitečné, pokud to má každý v popisu konfigurace a přitom to nefunguje, ale nepřehánět to zase. ?

S tím snímačem ti pomůže @wirer, mrkni k němu na Fábii nebo do témat Fabia 3 a najdeš tam i postup jak snímač dodělat včetně podrobné fotodokumentace, která ti bude užitečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ako zistim kolko vody mam v ostrekovaci? Dnes som chcel zotriet okna a voda mi nestriekala. Vonku bolo -5 C ale kvapalinu mam do -20 takze zamrznut nemohla. Na benzinke som kupil vodu do ostrekovacov dolial len v tej hadicke a viac neslo a aj tak mi voda nestriekla az po prejdeni cca 100km zacala striekat. Neviem ci boli zamzute dizy alebo kde bola chyba . 

Avsak ako mozem zistit kolko vody je v nadrzke? Nadrzku som nejak nevidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...