Přejít na obsah

Ostřikovače


csabac

Doporučené příspěvky

No uz len zistit ci mam snimac lebo v aplikacii mi to neukazuje . 

A ako funguje ohrievanie dyzy ostrekovacov predneho skla? To sa nejak samostatne zapina alebo ako? V navode pisu, ze sa pri startovani automaticku zapnu ale v mojom pripade potom nechapem preco som nemohol ostriekat celne sklo ako som vyzsie pisal. Teraz som cital ze aj vybava ambition uz ma ohrievane dyzy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trysky ostřikovačů čelního skla jsou automaticky vyhřívané společně s vyhříváním vnějších zrcátek. I když jsem návod pročítal několikrát (i před dodáním auta), tak tuhle informaci jsem zjistil teprve nedávno, když jsem hledal jaký je obsah nádržky ostřikovače. Chtěl jsem vědět kolik asi zbývá kapaliny, když se ukáže hlášení na doplnění kapaliny. Vzhledem k tomu, že jsem tam dolil cca 3 litry (odhadem z 5 l kanystru), tak tam asi moc už nebylo. Objem nádržky bez ostřikovačů světel jsou právě 3 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by to i víc vyhovovalo, kdyby se to spouštělo při spuštěném motoru a poklesu teploty pod nějakou mez. Vyhřívání zrcátek zapínám jen když je to potřeba (tedy dříve to tak bylo), což není ani v mrazu vždy pravidlem a teď je raději zapínám prevetivně, to kdybych potřeboval ostříknout okno než se ohřeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhrev trysky je iba vyhrev trysky. Ak by si mal na nej sneh, aby sa rychlejsiendostala vida von. Nienje to vyhrev hadicky, ani vyhrev motorceka a uz vobec nie vyhrev nadoby! 

Aj ked mas snimac vysky, nevies presne kolko v nadobe mas. Len vies ze ak klesne pod urcitu hodnotu, laicky povedane rozpoji sa kontakt a auto hlasi ze ma malo. Nenapise kolko litrov ma, mala, ci mas doliat... 

Snimac i trysky sa daju dorobit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně tahle funkce přijde zbytečná, naposledy jsem měl problém se zamrzáním trysek na felicii a na novějších autech už nikdy, zato vyhřívání zrcátek zapnu na podzim a vypínám až na jaře a bez toho už bych nemohl být. Takže jestli se trysky vyhřívají po startu nebo se zrcátkama je mi jedno a jestli se vůbec vyhřívají stejně nikdy nezjistím.

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 29. 1. 2020 na 10:25, wirer napsal:

Vyhrev trysky je iba vyhrev trysky. Ak by si mal na nej sneh, aby sa rychlejsiendostala vida von. Nienje to vyhrev hadicky, ani vyhrev motorceka a uz vobec nie vyhrev nadoby! 

Aj ked mas snimac vysky, nevies presne kolko v nadobe mas. Len vies ze ak klesne pod urcitu hodnotu, laicky povedane rozpoji sa kontakt a auto hlasi ze ma malo. Nenapise kolko litrov ma, mala, ci mas doliat... 

Snimac i trysky sa daju dorobit

No problém je v tom, že v hadičkách a nádobě ti nemrznoucí směs nezamrzne, protože je nemrznoucí. Avšak v tryskách se to stát může, protože tam se líh obsažený ve směsi odpaří a zůstane tam jen voda, která zmrzne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No né, já jen, že se tu někdo ptal při kolika to začne hlásit... víš. 

 

Na S2 jsem měl bixenony a 5L kapaliny. Po zimní cestě po D1 byla bandaska za 100km v tahu. No spíš na předních světlech. 

Okamžitě šla pojistka na ostřik světel ven. 

Díky za ledky😉👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 4. 11. 2019 na 12:48, Joscer napsal:

Došla ti kapalina v ostřikovačích? To se mi teda ještě od roku 1996, co jsem začal jezdit pravidelně 60 km do práce, nestalo. A to jezdím skoro 25 tisíc km za rok. Občas si vzpomenu, a prostě kapalinu doleji. A včas začnu přimíchávat tu zimní. Kdysi u aut takové hlídání nebylo ani za přípatek. Scalu mám Style a musím přiznat, že mě ani nenapadlo se podívat, jestli tam takové hlídání je.

No vidíš, mě se zase nikdy nestalo, že bych jí tam doléval dřív než to pípne. Možná, že na čtyřech naplněních se jednou špiníš zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Někde mezi ostřikovači a motorovým prostorem mi asi (hadička) teče přívod kapaliny do trysek.Když zapnu ostřikování -ostřikovače nestříkají ale kapalina teče z zakového korýtka před předním sklem, Dá se k hadičce nějak jednoduše dostat? Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...