Jump to content
Sign in to follow this  
csabac

automatické prídavné topení

Recommended Posts

Ako Vám funguje to prídavné kúrenie?

Ja som dnes zistil, že pravdepodobne nad 10°C sa to nedá zapnúť. Skúšal som auto/manuál režim, high a všetko možné a nič.

Akonáhle som sa pohol a teplota klesla z 10,5° na 9,5° som dokázal kúrenie aktivovať vypnutím a zapnutím v nastaveniach. Predtým som to viackrát skúšal a nič. Chlapi, čo máte diesel, resp. tí čo to máte, vedeli by ste to odsledovať. Chcel by som v tom mať jasno do 14.11, kedy ma čakajú reklamácie, či je to ok. To že je prídavné topenie spustené vidím len podľa klímy v spotrebičoch navyšujúcich spotrebu na maxidote a zvýšených otáčok. Potom ako to cvakne a zaregistrujem to v maxidote ide do 3min teplý vzduch z fukárov.

Budu mluvit jako majitel O3 a možná to Scala má jinak, ale pokud zapnu přes infotainment automatické zapnutí čehokoli (zrcátek, čelního skla, sedaček, volantu, webasta) tak to funguje jen pokud teplota klesne pod určitou hodnotu. Pokud to chci používat jindy a jinak musím si to zapnout pomocí spínačů k tomu určených.

• Thanks 1

@LiveBomb vies aj aka je hranica tej teploty u o3? ja zial nemam zvlast spinac, tlacidlo k zapnutiu, takze neviem to vobec zapnut inym sposobom. celne okno ide, ale pridavne kurenie nie. chcel by som to vyuzivat i pri teplote v rozsahu 10-15°C, ked beriem dieťa do školky

Čau, to už nevím. Já sem si tenkrát vzal manuál, sedl do auta a všechno si to prošel a pomačkal.

OK, no v tom slavnom manualy je pre scalu napisane len to, kde sa aktivuje. ale ako to funguje, za akych podmienok a ci sa da nejak samostatne zapnut ani zmienka. odbili to jednou vetou

Samostatně to nezapneš, v žádném modelu to tak nešlo. Zkus dát topení na max teplotu, ale většinou je limitem i venkovní teplota, spíná to snad když je 5°C a méně.

Vdaka, uz som zistil, ze musi byt chladnejsie vonku. U scaly spina pod 10C a spina potom i pri beznom nastaveni okolo 22-23