Přejít na obsah

Vetrak klimatizace/topeni prestane foukat do interieru


hlr

Doporučené příspěvky

Po cca hodine a pul jizdy po dalnici se zapnutou klimatizaci (manualni) prestane temer proudit vzduch pruduchy dovnitr auta. Nepomuze ani zvolit nejvyssi otacky ventilatoru. Je jasne slyset, ze vetrak jede/fouka na plny vykon, ale vzduch dovnitr auta proudi pruduchy jen minimalne. Kdyz auto odstavim na 15 minut, tak vse zacne fungovat normalne a za dalsi cca hodinu jizdy se porucha projevi znovu. Co to muze byt? Auto mam porad v zaruce, ale v servisu mi rekli, ze aby to uznali, tak jim poruchu musim predvest. To ovsem dost dobre nejde, zeano :(

Editováno: , autor: hlr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tocil jsem foukani na okno, čelně i na nohy, ale nic. Odstavil jsem auto na nejakou dobu na parkovisti a pak to zas nejakou dobu foukalo dovnitr, i na plne bomby, a tak porad dokola cely den :( Neni tam nejaka klapa, ktera by se neotevrela a nepustila tak vzduch dovnitr?

Editováno: , autor: hlr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to dělá jen při zapnuté "AC" tak ti postupně namrzá výparník a omezuje průchod vzduchu,pokud auto odstavíš led roztaje a opět to funguje.

Může to být špatný "snímač teploty výparníku -G308-" (protizámrzové čidlo)

Kompresor neustále chladí a namrzají žebra výparníku,sníží se průchod vzduchu a tím víc to namzá.

Pokud snímač funguje,tak v okamžiku námrazy na výparníku sníží výkon kompresoru a námraza odtaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dědek to je dobry tip ? diky! Asi se nejde snadno kouknout na ty zebra vyparniku, ze? To se bude asi muset leccos rozebrat, a navic behem 5 minut nez to roztaje ? A to cidlo teploty vyparniku jde nejak promerit? Ponevadz mi to chybu na palubovce nehlasi a v diagnostice asi taky nic neni, jelikoz jsem ted byl v servise na pravidelne vymene oleje, kde se doufam do logu koukaji a tak by mi snad rekli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve bych vyzkoušel nezapínat "AC",pokud se závada neprojeví tak zapnout "AC" na nejnižší teplotu a ventilátor na "1" (největší pravděpodobnost namrznutí)

a vyzkoušet jestli to přestává foukat.

Pokud to zamrzá,tak po zastavení a vypnutí motoru se tvoří nezvykle velká kaluž vody pod autem.

Nevím jak to v servisu prokázat,pokud se s tím setkali budou vědět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsal jsem to explicitne, ale ano, zavada se projevi pouze pri zapnute klimatizaci. Se servisem jsem mluvil pred dvema mesici a shodou okolnosti mi rikali, ze uz tam maji 14 dni auto s uplne stejnym popisem zavady, ale ani za tech 14 dni zavadu nebyli schopni navodit :( Na ten test s kaluzi budu muset pockat do jara :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Byl jsem s tim v servise, ale precurali me. Nahlasil jsem 2 problemy. Prvni, ze mi temer prestala chladit klimatizace a druhy ten, co se diskutuje v tomto vlakne. Vymenili mi tesneni klimatizace a nechali auto bezet 2 hodiny se zapnutou klimatizaci. A protoze vzduch i po tech 2 hodinach porad normalne proudil do interieru, tak prohlasili, ze ten druhy problem je vyresen vymenou toho tesneni :)

 

Takze to vypada, ze se budu muset nekdy pres obed na 2 hodky urvat, pojezdit s autem a primo jim to tam s tim problemem privezt :(

Editováno: , autor: hlr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Napíšu jak jsem dopadl já.Nejdřív jsem zkusil sám vyměnit snímač teploty ,je to tento,

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5q0907543a-snimac-teploty-skoda-38432.html

Boužel to nepomohlo.Dnes dala manželka auto do Seatu a odpoledne bylo hotové,že prý tam chybělo hodně chladiva v klimatizaci.Na faktuře je 220g.Někde jsem se dočetl,že plná klimoška má asi 460g náplně,takže skoro půlka chyběla.Podle technika naše problémy byli spusobené tímto.Boužel auto má ted manželka tak to odzkouším až v září jak budu doma jestli to je ok.Co mě nepřekvapilo byla faktura,celkem 2962 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 7. 2020 na 16:25, hlr napsal:

Byl jsem s tim v servise, ale precurali me. Nahlasil jsem 2 problemy. Prvni, ze mi temer prestala chladit klimatizace a druhy ten, co se diskutuje v tomto vlakne. Vymenili mi tesneni klimatizace a nechali auto bezet 2 hodiny se zapnutou klimatizaci. A protoze vzduch i po tech 2 hodinach porad normalne proudil do interieru, tak prohlasili, ze ten druhy problem je vyresen vymenou toho tesneni :)

 

Takze to vypada, ze se budu muset nekdy pres obed na 2 hodky urvat, pojezdit s autem a primo jim to tam s tim problemem privezt :(

jake tesneni klimatizace ti menili ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@maros ani presne nevim, jake tesneni menili, mechanik strasne spechal, protoze byl patek odpoledne a uz zavirali :( rikal, ze menil tesneni na klimatizaci a mel v ruce sacky s takovyma malyma gumovyma krouzkama, jako kdyz doma spravujes neco s vodou kdyz ti kape kohoutek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec všichni, mně se teď při cestě do Chorvatska a zpět stalo totéž..... Cestou tam se mi tato závada vyskytla cca po 2 hodinách jízdy. V servisu Škoda v Hustopečích vypli motor, po chvilce znovu nastartovali a klima jela. Závada se pak projevovala pravidelně cca po hodině až hodině a půl bohužel až do cíle. Během dovolené vše fungovalo (jezdil jsem jen krátké trasy). Po cesto zpět po 2,5 hodinách kaput a už jsem větrání nerozchodil (dokonce se mi zevnitř zamlžovala okna). Větrák jel naplno, ale z výdechů žádný vzduch (ať už na režim Auto či manuální režim, se zapnutou či vypnutou A/C). Dnes opět funkční. Na diagnostice bez závady, mám se stavit až se závada projeví znovu..... Mám preventivně nechat vyměnit to čidlo"snímač teploty výparníku -G308-" (protizámrzové čidlo) a to těsnění (jaké přesně)? Nechci zase dopadnout stejně při příští delší trase.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...