Přejít na obsah

Vyměna volnoběžky alternátoru.


Janotka

Doporučené příspěvky

Potřebuji vyměnit volnoběžku na alternátoru na Fabia I. 1.9SDI a mám dva dotazy.

1. Jde to i bez vyndání alternátoru z motového prostoru? Přijde mi, že mezi volnoběžkou a karoserii je málo místa.

2. Jde vonoběžku povolit  bez speciláního torxu s vnějším tisicihranem? Pokud ano jak a pokud ne jaký  rozměr torxu a toho tisicihranu mám shánět?

 

Předem děkuji

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za info.  Nicméně ten tisícihran je podle mého potřeba na to, aby se dala volnoběžka povolit, protože volnoběžka je přišroubována na osu rotoru altiku, čili je třeba nějak zabránit protáčení rotoru alternátoru což dělá právě ten tisícihran na volnobězce, která se jinak samozřejmě protáčí.

Tady to maník měnil bez demontáže , ale je to veze s klimou a já bych se vsadil, že mám alternátor níže a volnoběžka je hned naproti  karoserie respektive tomu "žlabku" na ní  a on nikde nepše že by sundaval zavěšení motoru na této straně a motor zespodu zvedal.

 

Aby toho nebylo málo tak, se podle všeho alternátory dělají s "dírou" bud na Torx T50 nebo na také na "tisicihran" přesněji XZN M10 .

Editováno: , autor: Janotka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...