Přejít na obsah

Montaz Nezavisle topeni Eberspacher D2


JanSuperb

Doporučené příspěvky

Nazdar panove chci do supa namontovat topeni od firmy Eberspacher aitronic D2 a chtel bych od vas trosku pomoci s vyberem nejvhodnejsiho umisteni do vozu, je to horkovzduch tudiz nejlepe namontovat primo do kabiny vozu. jako jedine relativni misto me prislo ke spolujezdcovi pod nohy je tam opravdu dost mista a ani kdyz tam bude neprijde spolujezdec o komfort, rozmery topeni jsou tyto rozmery D x Š x V mm: 310 x 115 x 122 jde mi o vyvod vyfuku coz musi jit skrze podlahu nejsem si jist ze tam je nejaky uz z vyroby pruduch jako je na spodni strane podlahy ( plastove zatky)

takze budu muset delat otvor vlastni. jeste jsem pod supem vlezen nebyl co tam vse je. premyslel jsme i o kufru jenze je problem v dopraveni vzduchu do interieru sel by dat i na montazni misto kde se montuje vodni topeni pod levej blatnik avsak i zde je problem jak dostat do interieru ten teplej vzduch nejde tak ani o udelani doury jako spis najit to vhodne misto jestly vas nekoho neco napada jsem jedno velke ucho!

topeni bufik foto.jpg321178786_interiersuperb.thumb.jpg.06e0f49c9b482c3eeb0d5848f83378da.jpg

Editováno: , autor: JanSuperb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze nechci vodnika a resim tu prave to umisteni proto se ptam zdali nenajdeme lepsi umisteni a navic kdyz je neco zadarmo proc to nevyuzit. Jeste me.napadlo dat jej do kufru tam.kde je pristor pro lekarnicku odstranit tapec a udelat na nej nosnik a vzduch vivadet pred horni plato coz bude dokonce i lepai reseni

Editováno: , autor: JanSuperb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen poznámka abys věděl. Spoje (Ty trubky co koukají z topení) musí být mimo prostor vozidla. Takže limitující pro umístění je nejen prostor pro topení jako takový, ale i prostor pro prostup a přípojky venku.
D2 do osobáku pouze v situaci, kdybych ho uvažoval "jako karavan". Umístěním pod nohy lidem jako nejposlednější možnost. Buď se na to vybodni, nebo to zkus do toho kufru. To je můj názor.
Osobák/ auto kde chci mít teply motor a teplo ráno do práce = hydronic
Auto kde chci přebývat (třeba spát, kempovat, karavany, kamion,.... jiné spec stroje) airtronic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovo musi bych zde asi nepouzival neni to montaz pro ostatni jen ma osobni ale chapu kam tim miris. Ty vyvody chci dat tak aby byly jak rikas ale pokud umisteni nedovoli dam je klidne i jinak a zabezpecim protipozatnim a tepelne izolacnim materialem. Podle toho co pises ty systemy znas co?ja chci pouze ohrev interieru nechci ohrivat vodu.  V kufru kdyz se kouknu na levou stranu je tam dost mista tak jak budu mit volno a misto tak se nato kouknu z blizka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mel asi 10 minut casu tak jsem se jen tak letmo nato kouk a mistecko tam je tip top! jeste musim sehnat bocni vyvod 90° a vydechy do kabiny ktere umistim na zadni plato.

ted jeste potrebuji poresit kde ziskam naftu z nadrze. Mam u sebe navod na 1.9 supa ale bohuzel u 2.5 je precerpavacka ne? takze budu muset udelat prostup pres viko cerpadla a tam natahnout hadici az dolu ne? 

hrdlo topeni.jpg

IMG_20191117_170207.jpg

IMG_20191117_170216.jpg

pravy uhel hrdla2.jpg

topeni s pravym kolenem.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem si myslel zrovinka o prestavce tu zacalo kotel prset takze jsem nemel poradne moznost to umejt ale vyfocene to mam aspon takhle podle me se bude muset udelat pruchod vickem a dat tam tesnici vlozku

 

tak pomalinku zacinam s cistenim abych to mohl otevrit no je to hnus.

IMG_20191118_121028.jpg

IMG_20191118_121021.jpg

IMG_20191118_163521.jpg

IMG_20191118_163531.jpg

IMG_20191118_163538.jpg

Editováno: , autor: JanSuperb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze se zacalo s demontazi narazniku a kontrolou mista pro topeni. po sundani vsech zavazejicich casti se naskitnul krasnej pohled jako by soudruzi z skody vedeli ze tam bude chtit jednou honzik topeni a nachystali mu tam mistecko! topeni tam padne jako ulite a dokonce i zespodu ma spoustu mista tak aby se dal umistit vyfuk a sani! pro dnesek jsem to jen rozebral a hned jak bude cas dodelam zbytek.

IMG_20191120_184246.jpg

IMG_20191120_193143.jpg

IMG_20191120_193437.jpg

IMG_20191120_193450.jpg

IMG_20191120_195131.jpg

IMG_20191120_195143.jpg

IMG_20191120_195151.jpg

IMG_20191120_195200.jpg

IMG_20191120_195210.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase malej posun ku-predu! dnes jsem udelal otvory pro topeni a natahl hadie a elektrinu pro cerpadlo. cerpadlo jsem dal do drzaku a usadil do skviry mezi tazne a rezervu z tama natahl hadice a kabel od cerpadla. bohuzel doma nemam zadnej hlinikovej material kterej bych tam dal tak mi ted musel postacit plech od pc skrine  a nanem nalepena alu folie! jak budu mit dobrej material  necham jej naohybat a svarit aby kryl celou spodni cast i s nadrzi a hlavne udelam drzak na vedeni vyfuku a sani. prozatim to mam tak. zitra budu delat vedeni vzduchu do kabiny a shaneni nejakych plastovych kolen ve tvaru pismena U abych dokazal nasavat vzduch z kabiny aby byl ohrev co nejefektivnejsi. a jeste vyresit dalkove ovladani nejlepe s dosahem 250 metru

IMG_20191122_201934.jpg

IMG_20191122_220546.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak konecne je to provizorne hotovo a jde se na testovani! musim ted vymyslet konektory a nejke umisteni svorek rele a pojistek zatim je to jen naholo nachytane na lepici srouby a konektory jsou jen nasazene. ted budu shanet to nasavani  vzduchu a drzak ele  systemu. zatim to mam zapojeno na dalkove ovladani italske znacky pilot s dosahem 15 metru coz staci! zbytek az po vanocich nebo v tom horsim pripade az v lete. 

IMG_20191123_113110.jpg

IMG_20191123_122731.jpg

IMG_20191123_144127.jpg

IMG_20191123_144140.jpg

IMG_20191123_144145.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze konecne nam tak nejak mrzlo venku -4.2 stupne topeni potrebovalo 20 min na vytopeni kabiny! po zhruba 10 min jsou roztopene okna a da se do vozu uz sednout ale to skutecne teplo je az po tech 20 min. ale bohuzel zatim nemam doresene nasavani vzduchu z kabiny takze nasava stale studeny vzduch z venku coz je spatne! snad se k tomu v brzke dobe dostanu. take jsem zjistitl ze dalkove ovladani neni to prave orechove pro kazdodeni pouziti  a musim nainstalovat hodinky se 7 denim casovacem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...