Přejít na obsah

Parkovací kamera Rapid SB


Zezacz

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Namontovali jsme do rapida spaceback 3/2017 originální zadní parkovací kameru. Bohužel jsem si před tím nevšiml, že ji škodovka podporuje až od 22. týdne 2017, takže nejde nakódovat. Myslíte si, že by to bylo reálné? Uměl by to někdo? Díky za odpovědi. Lukáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa zdá, že Rapid dostal kameru od roku 2016 podobne ako jej dvojíčka Fabia.. nie? Či Spaceback bol neskôr? Pozri si číslo dielu rádia, nie každé podporuje kameru a zvyčajne tam býva kameň úrazu. Napr. Bolero vo Fabii s koncovkou 819 kameru nepodporuje, ale ak má koncovku 840 a vyššie, už vieš obraz z kamery rozbehať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Skus:

– Modul 5F – Information Electr.

– Coding 07 – Long coding calculator

– Byte 19 – Bit 4 Rear view Camera (RVC) Low installed [PR-KA1] zaškrtnúť (z 0 na 1)

 

Pripadne este v kodovani jednotky 10 - parkovaci asistent. Ale z hlavy ti nepoviem ktora cast presne, musis pozriet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...
V 15. 1. 2020 na 13:35, Zezacz napsal:

Všechno originál

 

V 14. 1. 2020 na 15:01, Zezacz napsal:

Auto se senzorama se posunulo doleva, zbytek je pro kameru, obraz přesto nejde

Ahoj ,můžu se zeptat jestli jsi to vyřešil ?  Já řeším to že mi jdou buď jen parkovací senzory nebo jen kamera.  Kameru mám z ALiexpresu.  Jakmile zařadím zpátečku , tak kamera vyřadí parkovací senzory. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 13. 7. 2021 na 19:11, wirer napsal:

Nie, cez naraznik tazne neuvidis. Jedine Amundsen a dorobenie high verzie kamery z O3 a vyssie - teda vratane prepinania pohladov

 

Nemam teraz lepsiu foto, Spaceback 2015, original kamera z trojkovej rady 

 

IMG_20210615_211337.thumb.jpg.864832370a0b15e768a39aaffc6c8712.jpg

Takže origo kamera z OIII (tj. žádný PRC z Aliexpressu) a předělat infotaiment na Amundsen. Rapida SB mám MR 2019. No, byl by to docela drahý špás... 🤔. @wirer věděl bys OEM té high kamery?

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine Amundsen umoznuje prepinanie pohladov pokial viem. Kamera idealne original, alebo hoci aj z aliexpress ale musi byt high

 

Bez kamery - PR kod KA0 (resp. bez podpory kamery) 

Low kamera - PR kod KA1

High kamera - PR kod KA2

 

3V0 827 566 H - kamera Superb 3

3V0 827 566 N - kamera Octavia 3 (?) 

 

Pozor, je rozdiel v zapojeni! 

 

Dokonca uz to chalan namontoval aj na Rapida - https://www.drive2.ru/l/492083406427914432/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v Rapidu rádio s kódem 5JA 035 871C. Dle tohoto výpisu moje rádio nepodporuje ani low verzi kamery: http://rapidklub.pl/discussion/1512/mib2-doposazenie-w-kamere-cofania-low-retrofitting/p1

 

☹️

 

Takže někdy v budoucnu snad Amundsen + high verze kamery, ale vzhledem k celkové ceně si to ještě budu muset pořádně rozmyslet 🤔.

IMG_20210717_132454.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Myšlenku high kamery s Amundesenem opouštím z finančních důvodů (čekají mě mj. patrně nemalé výdaje spojené s výměnou klimakompresoru Sanden cca 2 roky po záruce). Ale rýsuje se mi možnost nahradit Swinga 871C za typ 869D, který má videočip pro kameru. Kameru bych chtěl origo s ostřikem. Mám Rapida Spaceback MR 2019. Mohl by někdo poradit ohledně správného typu kamery? Na eshopu Škodovky je toto:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/zadni-parkovaci-kamera-rapid-spaceback/p/5JB054634

Existují i nějaké alternativy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...