Přejít na obsah

Problematika měření výkonu


sheep-master

Doporučené příspěvky

Moje domněnka je, že to je kvůli přísnějším emisím, kdy striktní řízení motoru za účelem jejich dodržení podtrhuje právě ony "blbě se potkané" výrobní tolerance.

 

Jinak ještě tady nevidím údaj, kolik má najeto, to taky udělá dost. Auto ožije po těch 20 tis. km. U služebního TSI bych řekl, že po 40 tis. km chytlo ten správný dech.

 

Si pamatuji, jak jsem domů vezli novou OII 1.6 Mpi a bylo to líné jak prase, kolem 10 tis. km to začalo ožívat a kolem 30 tis. km už to mělo dynamiku odpovídající 100k.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podařilo se mi najít graf další změřené 1,5TSI 110kw, konkrétně Karoqa ale s DSG. Tentokrát měřil http://motorpower.cz

Výsledek mi přijde mnohem reálnější, než to co naměřili mě na Jarově.

 

Po všemožném bádání jsem se doslechl, že brzdu na Jarově mají schválně nastavenou, tak aby z toho vždy vylezli hodnoty větší, když by náhodou nějakého klienta napadlo reklamovat výkon/dynamiku u nich zakoupeného vozu. Což je teda pěkná dobyt čárna jestli je to pravda.

karoq 1.5tsi.jpg

Editováno: , autor: sheep-master
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak sem si nechal změřit výkon moji 1.5TSI 110kw jinde než na Jarově (tam jim to měří asi schválně více - viz graf z prvního příspěvku)

Je tam takový nepěkný průběh. Plně odpovídá reakcím na plynový pedál i pocitům... Takové TDI.
Pod 2000 ot. mrtvo, ve 2500 ot. kopne 260nm a pak to hned umře na 240nm, které se drží do 3600 ot.?
Výkon tam nějaký je - 116kw, ale až mezi 5800-6200 ot.

graf leon.jpg

Editováno: , autor: sheep-master
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...