Přejít na obsah

Regenerace DPF každých 150km


Jindra Beneš

Doporučené příspěvky

Dobrý den a prosím o pomoc.

Mám motor CRMB, najeto 237tis.

Auto mám asi 15tis km a co ho mám DPF regeneruje každých 130 - 150km

Filtr dle vag zaplněn 55g, jezdím hlavně město, ale i tak mi to nepřijde normální.

Prosím o rady na co se zaměřit, nebo zda je to normální a neřešit, a nebo nejlépe někoho z Prahy, od tuď, nebo doporučení, kdo se v tom vyzná a uměl by mi diagnostikovat problém.

Předem moc děkuji za názory, doporučení, pomoc.

Mějte se.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Já to samé, když jezdí manželka jednu trasu 40km po okreskách tak regenerace po nějakých těch 150, když jezdím já tak i po 250 na stejné trase-víc to vytáčím. aktuálně jsem si všiml u ohřátého motoru při 1750ot/min lehký pocukávání. Podezírám vstřik, ale kdo ví. Najeto 165tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenechává mě to klidným. Kolega z práce má taky 2.0Tdi CR 110kW, ale jiný kód motoru a regeneruje asi co 500km. Dočetl jsem se, že nejčastější příčinou bývá diferenční senzor tlaku filtru pevných částic, který může dávat špatné hodnoty. Tak jsem tedy kouknul na ten senzor a nestačil jsem se divit. Na mém motoru (CRMB) jsou tyto senzory dva. První snímá tlak před filtrem a druhý za ním. Jednotka asi potom bude počítat rozdíl a vyhodnocovat zaplnění filtru. Chci Vás poprosit zda máte správné hodnoty těchto snímačů ve volnoběžných otáčkách a třeba i v jiných, abych mohl porovnat ve VAG. 

IMG_20200624_165434.jpg

IMG_20200622_122853.jpg

Výstřižek.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám CKFC euro 5 a regenerace DPF když "cmrdám" do 400km jinak 500...Jinak dřív se mi regenerace spouštěla, pokud nedojela řádně předchozí, například, že jsem nechal auto stát s nastartovaným motorem. Lepší je s tím prostě jet v ustálených otáčkách, ať se to lépe vypálí, je to opruz ale všiml jsem si toho. Nejlíp klidně nalít plnou nádrž, do toho čistič (nebo stačí i Maxxmotion Diesel, prostě ne základní naftu) a jet třeba 300km v kuse, nebo-li si naplánovat na víkend výlet a spojit příjemné s užitečným. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kolega má EU6+ Koukám že tento motor (CRMB) je málo rozšířený. Jinak jsem hledal a našel, že jeden je snímač diferenčního tlaku a druhý je snímač relativního tlaku. Prosím opravdu nikdo nemá správné hodnoty těchto dvou snímačů při volnoběhu a v otáčkách? Jo a pozor! Po výměně snímače se musí udělat přizpůsobení přes VAG.

Výstřižek.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, máš pravdu. Ale já mám motor který splňuje EU6, má dva EGR, dva snímače tlaku DPF a dalších hovadinek navíc :-( . Tankuji naftu na Benzina, přidávám VIF do nafty a když probíhá regenerace tak si dám ještě kolečko kolem komínu. Prostě nevím zda je 200 km u těchto motorů v normě, nebo mám bádat. 

Editováno: , autor: premium33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky CRMB najeto 166tkm a jsem na tom právě stejně jako ty a koukám í stejná nafta + VIF.

Pokud má kolega jiný kód motoru nebo už třeba novější s AdBlue tak s tím bych to moc neporovnával. 

Možná by stálo zato založit vlákno o regeneracích jen CRMB ať přispějí í ostatní jak jsou na tom.

Screenshot_20200606-143712.png

Editováno: , autor: Vápno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Vápno napsal:

Já mám taky CRMB najeto 166tkm a jsem na tom právě stejně jako ty a koukám í stejná nafta + VIF.

Pokud má kolega jiný kód motoru nebo už třeba novější s AdBlue tak s tím bych to moc neporovnával. 

Možná by stálo zato založit vlákno o regeneracích jen CRMB ať přispějí í ostatní jak jsou na tom.

Screenshot_20200606-143712.png

Právě že chci porovnat hodnoty okolo DPF pomocí VCDS ale ve stejných motorech CRMB. Ale jak tak počítám, je nás tady už pět lidí co máme regeneraci okolo 200 km. Asi zajedu do škoda servis a zeptám se tam. I když už asi vím, že se nic nedozvím, protože ani oni nebudou vědět. A nebo to bude normální u těchto motorů, ale potom je to na chocholouška :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to zkusit, ale známe autorizované servisy... nebo jestli třeba není nějaká aktualizace ECU, která by to nějak řešila.

Ale můj názor je ten, že je to udušený přes ty EGRy a prostě to hulí jak kamna. + jak výše zmiňuje 15degren při našich nájezdech už vstřiky nebudou žádná hitparáda 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 6. 2020 na 10:07, Vápno napsal:

Já mám taky CRMB najeto 166tkm a jsem na tom právě stejně jako ty a koukám í stejná nafta + VIF.

Pokud má kolega jiný kód motoru nebo už třeba novější s AdBlue tak s tím bych to moc neporovnával. 

Možná by stálo zato založit vlákno o regeneracích jen CRMB ať přispějí í ostatní jak jsou na tom.

Screenshot_20200606-143712.png

Jaký diagnostický adaptér ELM327 používáš s aplikací VAG DPF? Kde jsi koupil? Taky si ho chci koupit, ale aby komunikoval s autem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni jazdíte na spotrebu ??? Pretože ak ano tak to DPFko potom zasierate ešte viac ako keď jazdíte brzda plyn. 

Inak ten adapter odporúčam si priplatiť za Carista OBD adaptér zdá sa mi oveľa spolahlivejší ako tieto "lacné" ELM327. 

 

 

Keď som mal pokazený diferenčný snímač tak mi to zaplnilo teoreticky DPFko pri každom štarte, čiže začalo regenerovať vždy. Po výmene je všetko OK. 

 

@marian.marcin tebe to regeneruje po 150km ? Ja som ho dal vyčistiť a teraz mám regenerácie pri kratších jazdách 350-400 a pri dlhých 450-470km.  AK vydrží 100tkm tak budem spokojný a potom dám nový. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, marfan napsal:

Páni jazdíte na spotrebu ??? Pretože ak ano tak to DPFko potom zasierate ešte viac ako keď jazdíte brzda plyn. 

Inak ten adapter odporúčam si priplatiť za Carista OBD adaptér zdá sa mi oveľa spolahlivejší ako tieto "lacné" ELM327. 

 

 

Keď som mal pokazený diferenčný snímač tak mi to zaplnilo teoreticky DPFko pri každom štarte, čiže začalo regenerovať vždy. Po výmene je všetko OK. 

 

To je právě ten rozdíl jak jsem psal výše. Když jezdí manželka tak po 150km a když já tak po 250km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, marian.marcin napsal:

Mne hmm po 100 je tam 60 gramov popola dám nový snímač diferenčných tlakov nieje to taká pálka spustíme nútenú regeneráciu a uvidim ak nič tak nový dpf .Olej mi nepribúda výfuk je uplne čistý zatial neviem prečo to tak blbne ale podľa zanesenia je tam už toho dosť.

 

Skús odpojiť hadičku čo ide do toho snímača a fúknuť do nej či nieje zašpinená sadzami. 

 

Ja som mal aj tú pripchatú takže to malo väčšie hodnoty. Inak skúšal som jazdiť asi 50km bez toho aby bola pripojená a ono si to ráta zaplnenie ešte podľa niečoho iného, či podľa korekcie vstrekov alebo čoho neviem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...