Přejít na obsah

Letní pneumatiky


epo

Doporučené příspěvky

Takže moje letní "téměř z výroby" 16" pneu Dunlop SP SportMaxx (link) jsou kaput (už na jaře před STK měly 4mm, od té doby najely něco kolem 30tis a navíc hnutá geometrie, takže K.O. jak přední tak zadní).

Ohledně náhrady - přemýšlel jsem jak na těmi samými (mám s nima dobrou zkušenost - za 4 roky najely kolem 100tis km, neklouzaly, žádný hluk, spotřeba ok), Continental ContiPremiumContact 2 (asi bych do nich šel, ale nelíbí se mi ta horší spotřeba) a Bridgestone ER300, kde mi přijde ideální poměr přilnavost vs. valivý odpor i když jsou o něco hlučnější. Cenově by vyšly nejlíp ty Dunlopy, ale nakonec zkusím tu lepší přilnavost. Šetřit na gumách nemá cenu... nakonec beru ty ER300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, epo napsal:

Podle Spritmonitoru mam na letnich najeto cca 105tis z toho na puvodnich Nexenech mohlo byt 10, max 15tis. Takze Dunlopy po skoro 100tis vypadaji takto

IMG_20191116_105418.thumb.jpg.d9e097e9f01825bed834189e4fe3a142.jpg

Myslím že ty Dunlopy jsou dobrá volba, mám sice 15", ale cítím to podobně jako ty, velice dobrá zkušenost.

@Twisted souhlas Bravuris mě taky nenadchly na F1/rozměr 185/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 23. 11. 2019 na 15:18, Petr AMF napsal:

Také budu kupovat pneu 17, ještě nemusí být špatné hankook. Zatím nejsem rozhodnut. Barumky raději za mě ne.

už jsi něco vybral? Také po něčem koukám a zaujaly mě Fuldy sportcontrol2 parametrově vypadají dobře a cena taky OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.

Jelikož do domácnosti rodičů nedávno přibyla Fabia 3 preFL jako ojetý vůz na zimních kolech (letní gumy se nepovedlo vytrejdit), budu pořizovat také něco na léto. Zimní k tomu byly 15-tky Pirelli (asi ještě původní od zakoupení vozidla prvním majitelem) a já si říkám, že na léto disky 16" s gumou předepsané velikosti (215/45/R16) nebudou špatná volba.

Disky R17 na léto mi u těch našich rozbitých okresek a děravých silnicích lesních horských průchodů přijdou jako ne-úplně-vhodná varianta - kolegové "pretekári" odpustí :-) .

 

Dotazy:

Myslíte si, že tato dvojice (R15 na zimu & R16 na léto) je jako volba rozumná?

A hlavně - ať se držím tématu - jaké letní pneumatiky 215/45/R16 máte na svých 16" discích? Tedy samozřejme Ti, kteří používáté R16 v létě.

Pokud jste kupovali F3 jako novou, umíte také prosím srovnat své továrenské pneu 16tky s něčím stejných rozměrů, čím jste je později nahrazovali?

 

Děkuji Vám předem všem! O:-)

 

Pro úplnost ještě dodám, že vycházám z těchto zdrojů:

  • uživatelská příručka, která uvádí
    • velikost pneumatik: 215/45 R16
    • minimální zatížitelnost: 86
    • minimální rychlostní index: T
  • můj techničák uvádí má zapsané (v alternativách)
    • 215/45 R16 86T #7Jx16 ET46

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...