Přejít na obsah

Letní pneumatiky


epo

Doporučené příspěvky

Mne sa celkom pozdávajú : GoodYear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/45 R16 86H

 

Prípadne: GoodYear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 215/45 R16 90V ale to je novinka a nieje moc recenzii.

 

Pneumatiky sú tiché nie ako z výroby tvrdé Bridgestone ble, viac nechcem vidieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jenom když tu pořád zmiňujete jak jsou bridgestone tvrdé pneu = špatné pneu... tak měkčí pneu neznamenají lepší. Měkčí směs nedokáže tak dlouho teplotně vzdorovat při namáhání, daleko rychleji se přehřeje a přestane fungovat, má daleko menší nájezd. Abych to uvedl na příkladu. Když se jedou track days na obyčejných silničních pneu, tak ty s měkčí směsí umí rychleji projet první tři zatáčky, potom se přehřejí a začnou klouzat. Zbytek okruhu lépe zvládají ty s tvrdší směsí. Jenom bych chtěl připomenout, že tvrdší směs neznamená jenom špatné vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa celkom pozdávajú : GoodYear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/45 R16 86H
 
Prípadne: GoodYear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 215/45 R16 90V ale to je novinka a nieje moc recenzii.
 
Pneumatiky sú tiché nie ako z výroby tvrdé Bridgestone ble, viac nechcem vidieť.
Ano, jsou tišší. Na Rapidu z výroby Bridgestone Turanza EP300. Auto sedělo jak přibitý ale zvlášť na dálnici hluk od kol vzadu velký. Teď 2 roky Goodyear Efficientgrip a pneu opravdu tiché a musím říct, že i docela auto podrží.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, pořídil jsem nově F3 combi (první auto) a potřebuji tam nasadit nové letní pneu. Vzal bych to rovnou i s novými alu (nejspíš ANZIO SPRINT 7X17 5X100 ET46) a k tomu pneu Barum Bravuris 5 HM FR 215/40 R 17 XL 87Y. Pneu 1.5k/ks a alu 2.3k/ks. Je to za vás OK nebo by mi někdo poradil jinou alternativu? Díky za každou reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, mejnymejn napsal:

Ahoj, pořídil jsem nově F3 combi (první auto) a potřebuji tam nasadit nové letní pneu. Vzal bych to rovnou i s novými alu (nejspíš ANZIO SPRINT 7X17 5X100 ET46) a k tomu pneu Barum Bravuris 5 HM FR 215/40 R 17 XL 87Y. Pneu 1.5k/ks a alu 2.3k/ks. Je to za vás OK nebo by mi někdo poradil jinou alternativu? Díky za každou reakci.

 

R17 na Fabiu je podla mna uz moc, R16 je taky akceptovatelny kompromis komfort/dizajn ale na Fabiu je to stale prilis siroke, na porovnanie Karoq ma 215 v zaklade sirku pneu pri 4x2... manaverovatelnost pri parkovani je citelne horsia, 

Anzio nie su zrovna etalon kvality, polske pudingy. Drzal by som sa nemeckych vyrobcov, ja mam velmi dobre skusenosti s Borbet a Brock. Ja som na Fabiu dal Borbet Y r16, podla mna jedno z najlepsich kolies na male auta, lebo vyzera opticky vacsie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 7. 2020 na 15:21, mejnymejn napsal:

Ahoj, pořídil jsem nově F3 combi (první auto) a potřebuji tam nasadit nové letní pneu. Vzal bych to rovnou i s novými alu (nejspíš ANZIO SPRINT 7X17 5X100 ET46) a k tomu pneu Barum Bravuris 5 HM FR 215/40 R 17 XL 87Y. Pneu 1.5k/ks a alu 2.3k/ks. Je to za vás OK nebo by mi někdo poradil jinou alternativu? Díky za každou reakci.

Na kola se ptáš už jinde, takže tady pouze pneumatiky - a to platí pro všechny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím přečetl jsem celé vlákno o letních pneumatikách a nikdo se nezmínil o Nokian Wetproof. Jen značky Dunlop, Bridgestone, GoodYear, Barum atd. Mám od výroby Bridgestone a letos mi doslouží, tak začínám vybírat na jaro nové a chci změnit značku. Vyhlédl jsem si právě Nokian Wetproof a preference mají slušné.https://www.pneumatiky.cz/nokian-wetproof-215-45-r16-90-v-xl-letni-pneumatiky-t430818-t1#popis. Přes zimu by snad mohla být i zajímavá akce na letní pneu😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže po sezóně nějaké to shrnutí (jak si přál @brrrrm).

 

Pneu Goodyear Asymetric 5 215/40 R17.

Po nájezdu 10 000km mají přední 5mm a zadní 6mm. Kilometrový proběh tedy cca. 30 000km.

Dle štítků hlučnost 72db. Musím přiznat, že pneu byly hlučné už od nižších rychlostí. Po přezutí na zimáky (WR D4) je v autě ticho.

Spotřeba dle štítků E.

Na suchu drží hodně pěkně, na mokru jsem moc nezkoušel.

 

Když to shrnu, tak pneu drží jak přilepený, ale jsou docela hlučný.

Příště bych teda šel spíš do něčeho jinýho (kvůli té hlučnosti).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

V loni na jaře jsem kupoval Nokian WetProof 205/55/16. Výborný guma. Výborně drží, na všech podmínkách se chová precizně, velmi nízká hlučnost, výborná odezva.

Jediné co bych jí vyčetl je životnost. Na hnací nápravě mají gumy po 15K km 2mm.... (Leon 1.4 TSi)

Pro srovnání Michelin Crossclimatic které mám na OII (2.0 TDi) mají už najeto 65K km a jsou teprve na 2mm...

 

Zkusil jsem už gumy různých značek. Barum, Nokian, Continental, Matador nicméně ze všech gum mi vychází nejlevněji vždy Micheliny (cena vs. nájezd) a to dost zásadně. Takové celoročky od Continentalu za stejné peníze najeli jen něco přes 30K km.

 

Jinak všechny vyjmenované značky byli velmi solidní jen u nokianu jsem si všiml nejnižší hlučnosti.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na odporucanie kolegu na tuto sezonu obul nexen n'fera su1. Povodne som o nexenoch nechcel ani pocut, ale po prelezeni roznych for a recenzii ci testov, som sa rozhodol ich vyskusat. Moj vyber ovplyvnil aj fakt, ze sa davaju od vyroby na nizsiu triedu vozidiel skoda a vw. Gumy prisli, cena super (lacnejsie ako matador), prvy dojem dobry, vyrobene v českej republike mesiac dozadu. Cas ukaze ci to bolo dobre rozhodnutie a ci budem spokojny aj po x tkm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 3. 3. 2021 na 20:51, MLibor napsal:

Já doporučuji Riken  Road performance. Měl jsem je na Roomsteru, máme je na Octavii a budu je brát i na Fabii. Je to koncern Michelin a za ty prachy jsou skvělý. Drží jak přibité a nejsou hlučné. 

 

 

 

 

Riken Road Performance = Kormoran Road Performance = Sebring Road Performance 

Mam ich 185/60R15 na kratkej F3. Su jedny z najlacnejsich a naozaj su vyborne, tiche a pohodlne. Na suchu parada. Ale pozor - na mokrom sice drzia priamy smer dobre ale pri zrychlovani a brzdeni je treba davat velky pozor pretoze velmi smykaju. 

Editováno: , autor: mitocross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...