Přejít na obsah

AdBlue


Joscer

Doporučené příspěvky

Pozri, výrobca v PL ostavil vyrobu AD Blue, DE je obmedzena vyroba a DUslo  v SR, co mam z amestom to planuje tiez odstavit. Este bude " vydierani", chcem napisat vyjednavanie v style dotacie od vlady, ale ked 3 najvacsi producenti obmedzia vyrobu a cena plynu ide hore, tak nemozme cakat, ze budeme AD Blue kupovat za rovnake ceny, resp. bude k dispozii povalujuc sa na benzinke ako doteraz. Ja auto potrebujem k praci a to mnozstvo co mam doma, miniem za 9 max 12 mesiacov podla opatreni covid. Takze isto mi to neexpiruje a nebude niekde v kute zapadat prachom. 

A do osobaku nalejem cca 8-10l na 10000km. 4500-5000km mam mesiac najazd. Radsej nech mi to stoji doma, ako tyzden zhanat adblue, ked uz bude svietit nejaky maly dojazd.

A to som si robil srandu zo svokra, ze bola 1000l bandaska za 1400eur, ze kupme a predame ju, ked nebude.

Za 3dni boli vypredane i tie vacsie.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bouchy napsal:

Díval jsem se na ceny... opravdu se někdo bojí, že Adblue nebude, že ho to zruinuje?... do osobáku přece nemusíte lít celých 10l, při tom nájezdu... totéž u náklaďáků - dolívat dle potřeby, nedělal zásobu dražšího adblue v nádrži...

No osobní auto vydrží na jednu nádržku nějakých pár měsíců (při nájezdu 15 -20 tkm za rok), ne tak nákladní auta či busy - tam stačí nádrž s AdBlue na pár tisíc km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt mazec jak lidi blázní. Asi jeden výrobce (víme kterej) podržel sklady a šílenství je na světě. Hlavně ceny jak to šroubuje👍

 

Pár otazek:

Když se v diag. odstaví vstřikování adblue je potřeba vyndavat taky trysku jak to dělají některé čipfirmy? 

 

Co vyhřívání potrubí a nádrže, to zůstane nebo je potřeba staré adblue odsát? 

 

Co katalyzátor? Nezničí se když nebude mít močovinu? 

 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasicky trhový mechanizmus. Niečoho je nedostatok, resp. drahšia surovina, premietne sa to do ceny koncového produktu.

A ako som písal, 3 ja najväčší hráči v EU obmedzili produkciu, resp. sú už iba nemci v obmedzenom režime a u nás DUSLO, ktoré je najväčším výrobcom v EU a produkciu chce skrz vysokej ceny plynu ukončiť, keďže AD Blue je vedlajší produkt pri výrobe čpavku z plynu.  Tak logicky nemôžme čakať, že cena bude stabilná a bude tohto produktu dostatok v najbližších mesiacoch.

Ako samozrejme sa to zastabilizuje časom, prídu zase Čínania z ich AB a bude :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasickým tržním mechanismem bych nenazval "nedostatek" něčeho, co je vynucováno nějakou pseudoeko normou (aby ten diesel vůbec šlo homologovat). Za mne jezdit s 1-2 litry, než se to uklidní. A pokud lze aplikovat tržní mechanismy, tak jak poklesne poptávka, klesne cena.

Btw - neví někdo, jaký je rozdíl mezi Adblue "pouze pro nákladní vozidla" a "pouze pro osobní vozidla" - protože tak bývají značené něteré stojany, zejm, když to začalo. Tu v tématu se asi řešilo - kupovat lahvové/"originál"/čepované u ČS... ale ten rozdíl je jen v průřezu hadice/koncovky, kterou se to plní? Nebo v čistotě atd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adblue je dáno normou ČSN ISO 22241,jak pro osobní,tak nákladní vozy.Výdejní pistole pro nákl.vozy není kompaktibilní s hrdlem nádrže Adblue osobních aut-pro osobáky má specifický tvar. Průtok cca 40l/min je příliš vysoký,pro osobní auta je cca 12l/min,v nouzi jde použít ale... .Velkou plnící rychlostí malé nádrže osobn.auta hrozí poškození čidel hlídajících hladinu Adblue. 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano ano.

 

Adblue na ono je nyní za 18,90. Předevčírem bylo stále ještě za 16,90. Do kanďáku nedávají ☹️

 

Podle dotazů na prodejce dochází tento nebo příští týden k naskladňování baleneho adblučka v eshopech. 

Nejlevnější co se teď dá v baleném stavu sehnat je za 40Kč/l. 

To je furt dost. Ještě to chce počkat. Určitě to spadne i v těch kanistrech. 

 

Bral někdo na ono? 

Co ten průměr pistole? 

Co ten tlak? Nez*undí to snímače? 

Je potřeba za 8kil kulatej magnet nebo to jde načepovat i bez něj? 

 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Rapid1.0 napsal:

Všechny koncernové naftové motory využívají vstřikování močoviny od roku 2015.

Toto neni vubec pravda. Octavia 3 1.6TDI dostala AdBlue az od modeloveho rocniku 2019 (druha pulka roku 2018).

Nekde do prelomu 2017 nemelo AdBlue ani 2.0TDI 110kW.

My treba mame S3 2.0TDI 110kW MP MY2017 take bez AdBlue

 

Ale zjistit, zda auto ma nebo nema AdBlue je jednoduche. Staci otevrit kryt tankovaciho vika a hned je videt, zda je tam i modre vicko pro AdBlue, pripadne se podivat za motorem na DPF, zda je tam vstrikovac AdBlue.

Editováno: , autor: OnMiT312
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak asi jsi měl dost málo a pak zase hodně plno. Se to vzpamatovalo. Jak to prdlajs, žere tak trvá dlouho než se něco na čidlech zaznamená. 

 

------------------------

 

Já tule koupil čistou močovinu a demin. vodu. Refraktometr mám. 

Do litru přijde 480g močoviny. 

Přišlo to na pár kaček. 

Voda je v herm. kanďáku a močovina také. 

Vydrží to leta. Namícham si vždy až před nalitím. A je klid! 

 

Si ty ku*vy můžou zase pozastavit trh aby se za draho naplnily statní rezervy!!! Šmejdi!!! 

 

Teď už je litr v kanďáku na netu za 25 a na onu za 20.

Ale furt je to moooc. 

Výr. cena nula nula ho*no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 21. 10. 2021 na 9:41, keras napsal:

Při kolika to vůbec odstaví? Někde to bude asi v návodu...

Ahoj, jestli to chápu správně, tak nepůjde nastartovat až adblue dojde úplně.

 

Já mám teď dojezd pod 1000 km, protože mám koupený 10 l kanystr a hlásí mi to max. hodnotu dolití 9,5 l, tak ještě čekám.

Ale když mi prodejce předával klíče, říkal mi, že to čidlo v nádrži adblue není úplně přesné, ať nedolévám do max hodnoty ale řadši třeba o 2 l míň.

Na základě toho, co jsem si načetl, jsem rozhodnutý dolít všech 10 l, pokud to bude chtít alespoň 10,5 l. Jinak dám radši míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adblue nádrž je okolo 15l. Bežne, tam nalejem 10l pri dojazde 3-4000 km. Preto sa mi nezdá nejak ten dojazd a to množstvo na doliatie. Je pravda, že to množstvo na doliatie je len orientačné, lebo u mňa píše vždy v dajakom rozmedzí, že doliať 3 až 5l

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, technický údaj teda 12l. No naleješ viacej, keďže s tým ad blue nalievaním, je vždy problém.

Niekde som čítal, že by sa to nemalo prelievať, skrz dákeho hľadinomera. Ale fakt neviem, ako tam naliať do maxima tak, aby som to neprelial. Som rád, ak to nevybehne von, keď lejem z väčšej bandasky 20l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...